אישום באונס קבוצתי מצטייר כמסר מהדרג העליון

סין

הגנרל שואנג-ג’יאנג ובנו לי טיאן-יי, בהופעה של שירי המהפכה בצ’ונג-צ’ינג בנובמבר 2010. לי טיאן-יי מואשם באונס – Weibo.com

בנו של גנרל בסין הואשם בהשתתפות באונס קבוצתי, פרשה שזכתה לסיקור תקשורתי נרחב. פרשנים מאמינים שהתקשורת לא הייתה מעזה לפרסם את האירוע האחרון בצורה כה נרחבת, מבלי שקיבלה הוראות מלמעלה. לדעת אנליסטים מרמז הדבר על כוונתו של מנהיג המפלגה החדש שי ג’ין-פינג לערוך טיהור בקרב החבורה שהייתה קשורה לבו שי-לאי שהודח משורות המפלגה, ה”נסיכון” שאף הוא צאצא לדור של בכירי המפלגה.

לי טיאן-יי, בן 17, הוא בנו של לי שואנג-ג’יאנג, שרכש פופולאריות בציבור כזמר צבאי וזכה לכינוי “מלך השירים האדומים”.

על פי התקשורת הסינית, לי טיאן-יי וארבעה צעירים אחרים יצאו לשתות עם אישה בבר בבייג’ינג ב-17 בפברואר. מהבר הם הלכו למלון ושם אנסו את האישה, שלאחר מכן התקשרה למשטרה. בעקבות התלונה נעצרו כל חמשת הגברים.

[youtube id=”9SGTbZVD4wM” width=”600″ height=”340″ position=”left”]

וואנג פנג, עורך בעיתון מורנינג פוסט היוצא לאור בהונג-קונג, היה בין הראשונים לפרסם את הידיעה ב-Weibo,  אתר מיקרובלוגים בסין. באותו ערב, שין-חואה, עיתון שבשליטת המפלגה הקומוניסטית ומספר כלי תקשורת נוספים בסין דיווחו אף הם על המקרה.

למחרת הצטרפו עוד כלי תקשורת, והפעם עם כותרות סנסציוניות כדי למשוך תשומת לב. הפרשן לעניינים פוליטיים ג’ואו שיאו-הואי אמר שסגנון כתיבה אכזרי זה משמש להכתמת תדמיתו ה”חיובית” של לי שואנג-ג’יאנג בעיני הציבור על ידי הצגתו כבכיר מושחת שקלקל את בנו על ידי פינוק יתר.

לדעתו של ג’ואו הכוונה האמיתית של הכיסוי התקשורתי הייתה להטיל דופי במבצע השמאלני-קיצוני שניהל בו שי-לאי בזמנו, “לשיר שירים אדומים”, ולהזהיר את תומכיו, ובכללם חבר הפוליטבירו לשעבר זנג צ’ינג-הונג וראש מערכת הביטחון לשעבר ג’ואו יונג-קאנג. ג’ואו אומר שאין ספק ששי ג’ין-פינג הוא זה שעמד מאחורי הדרך בה נוהל האירוע.

ג’ואו טוען שמאז הקונגרס ה-18 בנובמבר, שי ג’ין-פינג מנסה להחליש את הפלג במפלגה הקשור למנהיג הקודם ג’יאנג דזה-מין. הוא עושה את זה על ידי חיזוק השליטה במערכת המשפטית-פוליטית, דיבור אודות חוקה, ורמיזות לסיום המערכת הנוכחית של חינוך מחדש במסגרת עבודת כפייה.

“ובינתיים, סיעתו של ג’יאנג הופכת את המים לביצה”, אמר ג’ואו. בו שי-לאי פתח בשביתת רעב בכלאו וסירב לשתף פעולה עם חוקריו, וחברי סיעתו הפיצו במכוון מידע שלילי על המנהיגים הו ג’ין-טאו, וון ג’יא-באו, שי ג’ין-פינג, ולי קה-צ’יאנג. כל אלו מצביעים על כך שהמאבק בדרגים הפוליטיים הגבוהים לא נגמר עם סיום הקונגרס ה-18 אלא ממשיך להתגלגל, אמר ג’ואו.

Leave a Reply

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!