מותחן חדש – המטרה: הבית הלבן

ג’רארד באטלר, מורגן פרימן וארון אקהרט מנסים לעצור את המתקפה על המקום השמור ביותר בארצות הברית

ג'ראלד באטלר

ג’ראלד באטלר בתפקיד מייק בנינג

השנה יצאו שני סרטים על הבית הלבן, “White House Down” ו”המטרה הבית הלבן”.

כל חובב קולנוע יודע שאין שום דבר חדש מתחת לשמש, את הכול כבר ראינו ואת כל הסיפורים כבר שמענו, וגם בסרט “המטרה הבית הלבן” הכול כבר מוכר וידוע מראש ואפילו את סופו של הסרט לא קשה לנחש. בכל זאת, ישבתי שם בהנאה רבה וחיכיתי שהטובים ינצחו כמו בכל סרט אמריקני שמכבד את עצמו.

אז מה היה לנו – ג’רארד באטלר מתגלה סוף סוף כברוס וויליס החדש. הפעם הוא משחק את מייק בנינג, איש השירות החשאי האמריקני, הממונה לשומר הראש של הנשיא (ארון אקהארט).

הוא מיודד מאוד עם הנשיא ואשתו ובמיוחד עם בנם הקטן. לילה אחד הוא מלווה את הנשיא ורעייתו בלימוזינה שלהם בדרכם לאירוע נוצץ כאשר לפתע מחליקה הלימוזינה על הכביש הקפוא, עומדת על פי תהום ובנינג מצליח לחלץ את הנשיא, אבל אשתו נהרגת.

כאן עשו עמנו יוצרי הסרט חסד ולא הפכו את בנינג לאלכוהוליסט מלא הרס עצמי. הוא אמנם מפוטר מהשירות החשאי ועובר לשבת במשרד האוצר בתפקיד פקידותי, אבל ממשיך לתפקד וחולם על החזרה לתפקידו הקודם.

ארון אקהארט

ארון אקהארט בתפקיד נשיא ארצות הברית

באחד הימים מגיעה אל הבית הלבן משלחת מדרום קוריאה בראשות הנשיא הקוריאני. לאחר זמן קצר מסתבר כי חלק מאנשי המשלחת הם בכלל טרוריסטים צפון קוריאנים הנמנים על קבוצת טרור אכזרית במיוחד. הם מגיחים ממקומות מסתור ליד הבית הלבן, חלקם במכוניות, אחרים מוסווים במשאיות תברואה ומשאיות זבל, יוצאים מהרכבת התחתית, קופצים מהגגות ומצליחים להשתלט על הבית הלבן.

תוך כדי כך מטוס של הטרוריסטים גורם לנפילת האובליסק בוושינגטון, ובמהלך מתקפת הטרור נהרס כמעט לחלוטין הבית הלבן.

הנשיא ואנשי הצוות הבכיר שלו מוצאים מקלט בבונקר, אבל מהר מאוד מסתבר כי חלק מאלו הנמצאים אתו במקלט הם הטרוריסטים.

ארון אקהארט

הנשיא החטוף בבונקר

בנינג נקלע במקרה למקום ועכשיו הוא היחיד שיכול לעזור למצוא את בנו של הנשיא המסתתר מאימת הטרוריסטים ולהציל את הנשיא ואת ארצות הברית ממתקפה גרעינית.

ג'רארד באטלר

הקרב האחרון בין הגיבור והאיש הרע

מכאן מתחילה שעה מורטת עצבים, שמזכירה מאוד קטעים מתוך “מת לחיות”, “הפשיטה”, או “שחר אדום”, כשבאטלר ידידינו מצליח להרוג טרוריסטים רבים. כל פעם מגיח אחד אחר הקם להורגו ובאטלר מצליח לחסל אותו וגם לספר על כך לאנשי המפקדה, אלו שזרקו אותו מתפקידו אבל עכשיו זקוקים לעזרתו.

בסרט משתמשים בכל כלי נשק אפשרי, החל באקדחים, מכונות ירייה, מחבלים מתאבדים, ואפילו נשק קטלני חדיש ואימתני שהטרוריסטים הצליחו לגנוב ממחסני הצבא האמריקני.

למרות כמות ההרוגים הגדולה (יש האומרים שמאז “רמבו” לא הייתה כמותה) יש בסרט הרבה קטעים מצחיקים, משחק טוב, עריכה חדה, ובימוי טוב שמצליח להביא סצנות מותחות וטובות.

 אה, כן, וכמו ברוב הסרטים בסגנון “מת לחיות”, גם כאן אשתו של בנינג (שהיא אגב רופאה בכירה בבית חולים ומטפלת בכל נפגעי הטרור) מוצאת את הזמן להגיע בדיוק לסצנת הסיום ולפגוש את בעלה, שסיפר לה שהוא בכלל במשרד עובר על ניירת.

קדימון לסרט “המטרה: הבית הלבן”:

[youtube id=”2sa49PwrBsA” width=”600″ height=”340″ position=”left”]

Leave a Reply

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!