עדותו של מערבי מתקופת מאסרו בכלא הסיני

אזרח ניו זילנד מספר על מכות חשמל ועל ניסויים כימיים הנערכים על אסירים

this-is-real-china

תמונה מתוך הסרטון שהעלה דני קאנצ’יאן

עבודות כפייה, ניסויים בחומרים כימיים ומכות חשמל הם רק מעט מהזוועות שעוברים האסירים בכלא הסיני, כך על פי דיווחו של דני קאנצ’יאן מניו זילנד.

קאנצ’יאן הוחזק בכלא דונג-גואן שבדרום מזרח סין במשך כמעט כל ארבע השנים האחרונות. בסרטון שהעלה לאחרונה ליו-טיוב מכנה קאנצ’יאן את כלא דונג-גואן “גיהינום עליי אדמות”. בסרטון הוא מחזיק כרזות המפרטות את קורותיו בכלא. על אחת מהן נכתב: “למשטר הסיני אין חמלה וחיי אדם הם חסרי ערך עבורו”.

קאנצ’יאן בן ה-46 נהג להגיע לסין לצורך עסקיו. יום אחד, כך סיפר, הוא הותקף במסעדה על ידי חמישה גברים. אחד מהם נהרג כתוצאה מדימום במוחו, לאחר שקאנצ’יאן נאבק כדי להגן על חייו. בשנת 2011 הוא שילם למשפחת המנוח כמעט 75,000 דולר אמריקני כפיצוי. נוסף על כך, נגזרו עליו חמש שנות מאסר באשמת הריגה. הוא זכה לשחרור מוקדם בשל התנהגות טובה.

“בכל שבוע היו אסירים שתלו את עצמם”, סיפר קאנצ’יאן בריאיון לעיתון Fairfax New Zealand. “הסוהרים נאלצו להוציא את חבלי הכביסה אל מחוץ לתאים.”

קאנצ’יאן סיפר שבתקופת מאסרו הוא נאלץ לבצע עבודות כפייה וסבל ממכות, ממכות חשמליות, ממניעת שינה ואוכל ומכליאה בצינוק.

האסירים נאלצו לעבוד שישה ימים בשבוע במפעל סמוך. “בכל יום בשעה 5:00 היו מצעידים את כולנו למפעל, ובסביבות השעה 19:00 היינו חוזרים למחנה”. אפשרו לאסירים 10 דקות הפסקה לשתיית מי אורז לארוחת בוקר. ארוחת הצהריים הייתה אורז וכרוב מבושל, ולדבריו, ארוחת הערב הייתה רחוקה מלהיות נעימה. “דברים מגעילים, נוראיים ומסריחים”, הוא מספר. “הכלא נהג לקנות נבלות ישנות של חזירים ושל בעלי חיים אחרים”.

הוא גם היה עד לניסויים כימיים שנערכו על אסירים, ואף כמעט שימש בעצמו כשפן ניסיונות לחיסון נגד שפעת. “[הם היו] מצעידים אותנו לניסויים האלו.
[youtube id=”jd0OWbYgnOU” width=”600″ height=”340″ position=”left”]

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!