מקור: בו שי-לאי יישפט על ניסיון לתפוס את השלטון

שי ג’ין-פינג ינצל את המשפט ליישוב מלחמות בין-סיעתיות

bo-xilai

מזכיר המפלגה ולשעבר חבר הפוליטבירו בו שי-לאי נוכח בישיבת המליאה השלישית של הקונגרס העממי הלאומי באולם העם הגדול ב-9 במארס 2012. לדברי מקור, העיתון New Epoch Weekly מדווח שבו שי-לאי יישפט על קשירת קשר לביצוע הפיכה במחצית השנייה של שנה זו – צילום: Feng Li/Getty Images

מאז הודח בו שי-לאי מתפקידיו במפלגה הקומוניסטית הסינית ,ב-15 במארס 2012, נראה שהטיפול בעניינו נתקע. בנוסף, נפוצו שמועות על מלחמות בין-סיעתיות מאחורי הקלעים בתוך המפלגה הקומוניסטית באשר לגורלו.

לפי מידע בלעדי שהשיג האפוק טיימס, החליט מנהיג המפלגה החדש שי ג’ין-פינג, כי בו שי-לאי יישפט על ניסיון לתפיסת השלטון, מהלך שיספק הזדמנות לשי לסגור חשבון עם יריביו במפלגה.

מקור המקורב למשרד הכללי של הוועדה המרכזית של המפלגה הקומוניסטית, סיפר לאפוק טיימס כי “דברים שהתגלו במשפטו של בו שי-לאי גרמו הלם לנשיא לשעבר הו ג’ין-טאו, לראש הממשלה הקודם וון ג’יא-באו, לשי ג’ין-פינג ולראש הממשלה הנוכחי לי קה-צ’יאנג”.

המקור סיפר כי הרשויות המרכזיות השיגו הוכחות רבות לכך שבו אכן תכנן לתפוס את השלטון. בנוסף, הראיות, לכאורה, מצביעות על מעורבותם לא רק של בכירים במפלגה הקומוניסטית, אלא גם על מעורבותן של דמויות בכירות בצבא ובמשרד לביטחון הציבור. המקור אמר שגם אנשי עסקים רבים מעורבים בכך אף הם.

עוד הוסיף המקור שלמעשה עניינו של בו כבר הוכרע, אך עקב הקשיים שהוא מעלה, ייתכן שהמשפט יידחה לפרק זמן נוסף.

משפטה של “כנופיית הארבעה” בסיום מהפכת התרבות – התקדים היחיד למשפט פוליטי של בכירים במפלגה – הוזכר כרלוונטי על ידי המקור. המשפט ההוא עסק במה שהמקור מכנה “מאבק לחיים ולמוות”.

 

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!