“גיהינום עלי אדמות” במחנה עבודה בסין

פרשן טלוויזיה מפורסם פירט את שיטות העינויים שעוברים אסירים במחנה העבודה מא-סאן-ג’יה

cao-baoyin

צאו באו-ין מחזיק לוח המפרט את שמות שיטות העינויים בהן משתמשים במחנה העבודה מא-סאן-ג’יה. הפרשן הטלוויזיוני היה אמור לדבר על פורום כלכלי, אבל שפך את לבו כשדיווח על עינויים קיצוניים – צילום: צילום מסך

במקור הוא היה אמור לדבר רק חמש דקות על הפורום הכלכלי האסייתי בבואה שננעל לאחרונה. אבל כשפרשן הטלוויזיה המפורסם צאו באו-ין נזכר בעינויים המתרחשים במחנה העבודה בכפייה מא-סאן-ג’יה, אשר נחשפו לאחרונה במגזין סיני, הוא שינה את תכניותיו ופירט את שיטות העינויים במשך 20 דקות. צאו הוא אישיות טלוויזיונית מוכרת ובעל טור ב-“חדשות בייג’ינג” – עיתון מרכזי בבירה הסינית.

“לעזאזל פורום בואה!” פתח צאו את השידור ב-9 באפריל, כשהוא משתמש במילות קללה סיניות. במשך מספר קטעים לאורך השידור נראה היה שצאו מתאמץ לעצור את דמעותיו. בשלב מסוים הוא הרים לוח ועליו רשם את שמותיהן של מספר שיטות עינויים.

צאו כינה את מחנה העבודה “גיהינום עליי אדמות” והקריא את שמות שיטות העינויים בזו אחר זו: “חדר קטן”, “פיקוח על ידי אסיר”, “שוק חשמלי”, “מיטת מוות”, “ספסל נמר”.

“מאחורי כל אחת מהמילים מסתתרים דם, אכזריות, הפרות חוק, חוסר מוסר וברבריות לשמה”, אמר לפני שתיאר בפירוט כיצד סוהרי בתי הכלא הקומוניסטים מיישמים את שיטת העינוי “תליית מטוס” על אסירות מחנה העבודה לנשים מא-סאן-ג’יה.

צאו הוא אחד ממאות אלפי סינים שקראו והגיבו למאמר המספר על מחנה העבודה. המאמר פורסם לאחרונה במגזין “עדשה”, המוכר בזכות צילומיו.

המאמר פירט את שיטות העינויים האכזריות המופעלות על אסירות המחנה, מרביתן מתרגלות פאלון גונג – שיטה רוחנית הנרדפת על ידי המשטר הסיני מאז 1999. המאמר במגזין אינו מציין את הפאלון גונג, שרדיפתו תמיד הייתה “מחוץ לתחום” הסיקור של התקשורת הסינית.

עצם פרסום המאמר הדהים רבים. מחנה העבודה מא-סאן-ג’יה ידוע בכך ש”פיתח” רבות משיטות העינויים הקיצוניות שנועדו לשבור את רוחם של מתרגלי הפאלון גונג. שיטות העינויים האלו הועברו מאוחר יותר גם למחנות עבודה נוספים.

צאו גם סיפר כיצד נוהגים עם אסירות ששובתות רעב. “קושרים אותן ‘למיטת מוות’ ומשתמשים בצבתות מתכת כדי לאלץ אותן לפתוח את פיהן. לחלק מהקרבנות נשברו השיניים”.

צאו היה נסער והתמקד במבטו בעדשת המצלמה: “‘מיטת המוות’ באמת הורגת אנשים, אבל במחנה העבודה הזה לא ממש משנה להם אם את מתה. הם חושבים שחיי האסירות שווים פחות מחיי הזבובים. נשים עושות את כל זה לנשים אחרות. רק בגלל שהן לובשות מדים הן יכולות להתנהג כמו חיות ולממש את העינוי המטורף הזה”.

“האם הן עדיין בנות אדם? אפילו חיות לא עושות דברים כאלו. כשאתה שומע את הדברים האלה, האם תוכל לומר שזה לא “גיהינום עלי אדמות”?!

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!