פקידי הקונסוליה הסינית דרשו מיפנים לסגת מתמיכתם במופע ה- Shen Yun

במכתבים שנשלחו לאנשי עסקים ולפקידי ממשל יפנים צוין שהתמיכה במופע תשפיע על עתיד היחסים בין שתי המדינות

 Japan letter

מכתב של הקונסוליה הסינית בפוקואוקה שנשלח לאחרונה לפקידי ממשל ולאנשי עסקים יפנים. במכתב הם נדרשים לא לתמוך בשום צורה שהיא ב-Shen Yun Performing Art, להקת מחול סיני קלאסי הנמצאת כעת בסיבוב הופעות ביפן – צילום: The Epoch Times

הקונסוליה הסינית בעיר פוקואוקה שבדרום יפן שלחה לאחרונה מכתבים לאנשי עסקים ולפקידי ממשל יפנים ודרשה מהם לסגת מתמיכתם ב-Shen Yun Performing Arts, להקת מחול סיני קלאסי שהגיעה כעת ליפן במסגרת סיבוב הופעות ברחבי העולם.

בשנה שעברה ובזו שקדמה לה נשלחו מהקונסוליה הסינית מכתבים דומים.

במכתב שנשלח השנה לאחד מנותני החסות למופע והגיע לידי האפוק טיימס, התבקש איש העסקים לבטל את הענקת החסות לגופים המקומיים המקדמים את מופע ה- Shen Yunבפוקואוקה, שבה צפויה הלהקה להופיע ב-1 במאי. נוסף על כך, איש העסקים גם התבקש לסגת מכל פעילות הקשורה ליחסי הציבור של הלהקה ומכל “מעורבות” או תמיכה אחרת בלהקה.

גם פקידי ממשל מקומיים קיבלו מכתבים דומים. כך גם תיאטראות, ערוצי טלוויזיה, כתבי עת מקומיים ושלושה מהעיתונים הגדולים ביפן.

במכתב שהגיע לידי האפוק טיימס מסבירים פקידי הקונסוליה שמילוי דרישותיהם יסייע “ליחסי סין-יפן”.

הלהקה הגיעה ליפן ב-19 באפריל והיא תופיע שם עד ה-1 במאי. בביקורה היא תציג 11 מופעים בחמש ערים שונות והראשונה מביניהן הייתה טוקיו. באתר האינטרנט של האפוק טיימס יש מדור מיוחד המציג את תגובות הקהל שצפה במופע ה- Shen Yun.

הרשויות הסיניות מנסות כבר זמן רב להביא לביטול מופעי ה- Shen Yunברחבי העולם. מופעי הלהקה מוצגים לעתים קרובות בחסות אגודות הפאלון דאפא המקומיות. פאלון דאפא היא שיטה רוחנית הנרדפת באכזריות על ידי המפלגה הקומוניסטית הסינית.

נוסף על כך, פרשנים טוענים שהמשטר בסין חושש שקהל ממוצא סיני יימשך לתרבות הסינית המסורתית שמציגה להקת ה- Shen Yun. המפלגה הקומוניסטית הסינית מנסה בשישים השנים האחרונות לשרש את התרבות הסינית המסורתית.

מכתבי הבקשה נשלחו על רקע המחלוקת הימית המתמשכת בין סין ליפן לגבי ים סין הדרומי, כשיפנים רבים מרגישים שסין נוהגת בה כבריון.

אין זה סביר שסבב המכתבים נגד מופע ה- Shen Yun נועד להרגיע את היפנים ולאותת להם שהמעורבות הסינית מטיבה עמם, אמר קוֹיוּ נישימוּרה, עיתונאי יפני שקרא את המכתב ששלחה הקונסוליה לפקידי הממשל. “יש לנו החופש לחשוב, החופש לדבר והחופש להאמין. מאלו המפלגה הקומוניסטית מפחדת יותר מכל”, הוא אמר בריאיון לאפוק טיימס. “העולם מתעורר לטבעה האמיתי של המפלגה הקומוניסטית”.

נישימורה הוסיף: “אם זה קורה בכל פעם שהמופע מגיע ליפן, אנחנו לא יכולים לעבור על זה לסדר היום. אנחנו חייבים לפעול… אנחנו לא צריכים לסלוח על מעשים כאלה”.

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!