“אייס מן” רוצה למגר את מחלות האנושות בעזרת מדיטציה

הוא נפל לבריכת מים קפואים, פיתח לטענתו יכולות המאפשרות לו לשלוט במערכת החיסון של הגוף ושבר כ-20 שיאי גינס לאחר שהצליח לשאת תנאי קור קיצוניים. אחרי שעבר מחקרים שבדקו את יכולותיו, ה״אייס מן״ – ווים הוף – מתכנן לעזור לאנושות למגר את מחלותיה בעזרת תרגילי נשימה ומדיטציה

Enahm Hof

Enahm Hof

שחייה בבריכת מים קפואים ושכיבה על השלג במכנסיים קצרים בלבד למשך 20 דקות הן רק חלק מפעילויות האקסטרים שנדרשו 12 צעירים הולנדים לעשות כהכנה לניסוי, במסגרת סדנה בה השתתפו בהרים המושלגים של פולין.

אני חושב שכל אדם בעולם יוכל בעקבות הכשרה קצרה להשיג שליטה רבה יותר במערכות הפנימיות של הגוף וכך למנוע מחלות ולרפא אותן

תנאים קיצוניים שכאלה עלולים לסכן את המצב הבריאותי של רובנו, ולכן הצעירים ההולנדים לא האמינו שיוכלו להסתדר איתם. אבל במהלך הסדנה המיוחדת שנמשכה ארבעה ימים בהרים הקפואים, הם החלו להאמין. בסדנה הם למדו דברים שכלל לא ידעו על עצמם ועל גופם. למשל, כיצד הם יכולים להשפיע כרצונם על פעילות מערכת החיסון ועל ההורמונים המופרשים בגופם. 

כשהצעירים חזרו להולנד, חוקרים מהמרכז הרפואי של אוניברסיטת רדבאוד בדקו כיצד הסדנה שעברו בהרים, והטכניקות שלמדו בה, השפיעו על גופם, בעיקר על מערכת החיסון שלהם. לשם כך החוקרים עוררו בגופם תגובה דלקתית, באמצעות הזרקה של חלקי החיידק E Coli, חלקים שחדירתם לגוף עלולה לגרום לתופעות כמו חום, כאבי ראש, הקאות ועוד. החוקרים הזריקו חלקים דומים של החיידק גם ל-12 צעירים נוספים, שלא השתתפו בסדנה. התוצאה: הטכניקה שלמדו הצעירים בסדנה בהרים אפשרה למערכת החיסון שלהם להתגבר ביעילות רבה על הדלקת – התגובה הדלקתית בגופם הייתה קצרה וחלשה הרבה יותר בהשוואה לקבוצת הצעירים שלא עברה את הסדנה. 

אז איזה סודות הם למדו שם בהרים? בינתיים רק נגלה ממי הם למדו אותם – מווים הוף (Wim Hof)  ההולנדי, המוכר בכינויו The Iceman, לאחר שהצליח להיכנס לספר השיאים של גינס 20 פעמים כששבר שוב ושוב את השיאים הפרטיים שלו – טיפס בנעליים ובמכנסיים קצרים בלבד לפסגת הקילימנג׳רו בגובה של כמעט 5,900 מטר, רץ בפינלנד מרתון בטמפרטורה של מינוס 20 מעלות כשלגופו מכנסים קצרים בלבד, ושהה פרקי זמן ממושכים יותר ויותר במכלים מלאים בקוביות קרח. מה שעזר לו באתגרים הקיצוניים שהציב לעצמו הייתה הטכניקה המיוחדת שפיתח בעצמו בהשראת שיטות עתיקות יומין מהמזרח הרחוק כדוגמת ה״טומו (Tummo) יוגה״ – שיטת מדיטציה טיבטית המסייעת לנזירים לשאת את הקור הטיבטי כשהם לבושים בבגדים קלים בלבד.

״אני חושב שכל אדם בעולם יוכל בעקבות הכשרה קצרה להשיג שליטה רבה יותר במערכות הפנימיות של הגוף וכך למנוע מחלות ולרפא אותן״, טוען הוף בראיון לאפוק טיימס. 

לפני שנבדוק האם יש אמת בטענותיו של הוף, שמגבה אותן בשני מחקרים אקדמיים שבוצעו עליו ועל תלמידיו, ובמאמרים בכתבי עת נחשבים כדוגמת Nature, נחזור מעט לעבר כדי להבין את סיפורו ואת הדרך שעבר. 

הטכניקה שלמדו הצעירים בסדנה בהרים אפשרה למערכת החיסון שלהם להתגבר ביעילות רבה על הדלקת – התגובה הדלקתית בגופם הייתה קצרה וחלשה הרבה יותר בהשוואה לקבוצת הצעירים שלא עברה את הסדנה

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!