מגזין בהונג קונג: בו שי-לאי מספק מידע מפליל על בכירים במפלגה הקומוניסטית

חבר המפלגה הבכיר שהודח משתף פעולה עם חוקריו בתקווה להציל את חייו

Bo_Xilai

בו שי-לאי במהלך הקונגרס הלאומי העממי ב-5 במארס 2012 בבייג’ינג. זמן קצר לאחר נעילת הקונגרס הודח בו מתפקידיו במפלגה – צילום: Feng Li/Getty Images

מאז עלה לשלטון בנובמבר 2012 שי ג’ין-פינג, מנהיג המפלגה הקומוניסטית הסינית, הוא לקח על עצמו את תפקיד “צייד הנמרים” באומרו שבמלחמה בשחיתות, המפלגה צריכה לצוד לא רק את “הזבובים” אלא גם את “הנמרים”. לפי דיווח במגזין “הדרך החדשה” (New Way Monthly) המתפרסם בהונג קונג, שי מקבל כעת את הסיוע שיאפשר לו לשים נמר גדול על הכוונת שלו.

הנמר הזה הוא בו שי-לאי, שלפני מעט יותר משנה הודח מתפקידו כחבר הפוליטבירו וכראש המפלגה בעיר צ’ונג-צ’ינג. לפי המגזין, בו מסייע באופן פעיל לכוח המשימה המיוחד שחוקר אותו, במטרה להפיל בעצמו “נמר גדול” אחר, באמצעות המידע המפליל שהוא מוסר.

סביר להניח שבו שי-לאי יודע לא מעט על פשעיהם של פקידי מפלגה בכירים. בו היה למקורבו של ג’יאנג דזה-מין, לשעבר מנהיג המפלגה ושל ג’ואו יונג-קאנג, לשעבר ראש מנגנון ביטחון הפנים. לדברי מקורות המקורבים לנושא, בו זמם עם ג’ואו יונג-קאנג ועם חברים נוספים מסיעתו של ג’יאנג לבצע הפיכה לאחר ששי ג’ין-פינג יעלה לשלטון.

כפי שמציין המגזין, שני דברים השתנו מבחינתו של בו. ראשית, הוא נוכח שכמה מפילגשיו וחלק מאלו שהיו כפופים לו בעבר סיפקו מידע המפליל אותו. שנית, הוא ראה כיצד העברת השלטון בקונגרס ה-18 שנערך בנובמבר 2012 התבצעה באופן חלק. בסיום הקונגרס, יריביו של בו החזיקו בעמדות הכוח הגבוהות ביותר. כשהסתיים הקונגרס, בו היה מוכן לעסקה, שבה ימסור מידע על שותפיו לשעבר, בתמורה להגנה מפני עונש מוות.

מקורות המקורבים לכוח המשימה החוקר את בו, סיפרו למגזין כי הדרך היחידה שבה בו יוכל להציל את עצמו מעונש מוות, היא רק אם יוכל בעדותו להביא להפלתה של דמות מובילה במפלגה.

על פי דיווח המגזין, העיכוב הממושך בהעמדתו של בו לדין נובע מאופיו המורכב של המידע שהוא מספק. הבהרת העובדות ואימותן לוקחות זמן רב.

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!