הגרסה הטובה ביותר של עצמך

הצלחה בחיים אינה מקרית. היא ניתנת להשגה על בסיס קבוע, בצורה עקבית וכדרך חיים

בטח יצא לכם לקרוא לא פעם בעיתון על אנשים שכמעט מתו, שחלו בסרטן, שעברו משבר זוגי קשה ורק לאחריו הבינו שלא חיו את החיים שבעצם רצו, שלא עבדו בעבודה שגרמה להם לסיפוק, או שלא חיו בזוגיות מתאימה או שלא הגשימו חלומות שהיו להם. אני הייתי אחד מהם. במשך שנים לא העזתי להקשיב לקול הפנימי שרמז לי כי משהו בחיי לא בסדר, ושילמתי על כך מחיר כבד, שכמעט עלה לי בחיי.

כל חיי הייתי “מצליחן”, מילאתי מטלות והשגתי יעדים. אני נשוי+3, עם שני תארים בהצטיינות, ומאחורי תפקידי פיקוד בכירים בצה”ל, קריירה, משפחה, משכורת מצוינת ובית בשכונת יוקרה. לכל אלה הגעתי בעמל רב ובכוחות עצמי.

TENNIS-RG2003-BRYAN-BRYAN

אין גבול למה שאנשים מסוגלים להשיג. זה יהיה בזבוז מטורף להמשיך לשחק בקטן. אנשים “רגילים” יכולים להשיג הישגים “לא רגילים” – צילום: JACQUES DEMARTHON / AFP

לכאורה היה לי הכול בחיים של אדם “מצליח”, כולל “כאבי בטן” או “מיחושים” שגרמו לי להסתובב עצבני בחלק ניכר מהיום מבלי להבין מדוע. זה “לא היה זה” בפנים, אמר לי אותו קול פנימי, שכיום אני יודע שקיים אצל רובנו, והוא לא הפסיק לטרטר: “אתה יכול יותר! לא יכול להיות שהחיים הם רצף של מילוי מטלות ועמידה ביעדים שמישהו מציב לך ואתה אמור לסיים אותן כדי שיגיעו עוד”.

יום אחד בטיסה בגובה 33 אלף רגל הפסקתי לנשום והבנתי שאני הולך למות. ניסיתי לנשום, אבל לא הצלחתי, לא היה לי אוויר, כאילו שמו לי מסכת אב”כ סגורה על הפרצוף. בכוחות אחרונים סימנתי לדיילת שאני צריך חמצן. היא התעשתה וחיברה אותי למסכת חמצן.

כמה שעות לאחר מכן התעוררתי במחלקת חזה ברמב”ם והבנתי שעברתי אירוע מסוכן מאוד של קריסת ריאה, אירוע נדיר. מנהל המחלקה הסביר לרופאים איזה פלא שוכב כאן, שלאחר 24 שעות מרגע שהאירוע התחיל עדיין חי, ועוד לאחר טיסה, שזה בערך הדבר האחרון שצריך לעשות במקרה כזה. זה סיפור ארוך שבסופו שרדתי כנגד כל הסיכויים. 4.5 שנים לאחר מכן שוב חוויתי קריסת ריאה וגם אותה שרדתי. האירוע השני הוביל לניתוח ולכריתת שליש ריאה.

כל חיי קיבלו תפנית, לא הבנתי מה עשיתי לא בסדר. הרי הצטיינתי בכל מה שנגעתי בו ועבדתי קשה, קשה מאוד. למה זה הגיע לי? רק בדיעבד, לאחר כעשור מאותו אירוע על המטוס הבנתי שאלו היו איתותים של היקום, אם תרצו  – של אלוהים, ש”אני לא על הנתיב” שלי. הבנתי גם שהסבל שעברתי היה מתנה שקיבלתי בחיים. לא במקרה סבלתי מכאבי בטן, עישנתי בצרורות ולא נהניתי מחיי. זה היה סימן בשבילי לעשות שינוי, להתחיל לנוע לעבר הגרסה הטובה ביותר האפשרית שלי.

עזבתי את הצבא והתחלתי ללמוד, להתפתח. רק אחרי שכמעט מתתי – התחלתי לחיות, ולחיות חזק. הבנתי שאם החיים הציבו לי גבולות ברורים כל כך אני חייב לנסות למתוח אותם קצת יותר. בניגוד לכל הציפיות, ואולי דווקא בגלל המשבר שעברתי, התחלתי לעסוק בספורט באופן מקצועי, לרוץ, לשחות ולרכב על אופניים.

בגיל 40 מתחתי את הגבולות לקצה כשרצתי את המרתון הראשון שלי. בגיל 41 כבר השתתפתי לראשונה בתחרות “איש הברזל” (אחת מתחרויות הספורט הקשות בעולם: רצף של 3.8 ק”מ שחיה, 180 ק”מ רכיבה על אופניים ולסיום ריצת מרתון של 42 ק”מ); ומאז הפכתי זאת לדרך חיים והשתתפתי בעוד ארבע תחרויות “איש ברזל” ברחבי העולם.

על קו הסיום של תחרות “איש הברזל” הראשונה שהשתתפתי בה באריזונה, הבנתי כי באמת אין גבולות למה שאני מסוגל להשיג, מבחינה פיסית ובכלל. הפכתי את הנחישות, פריצת הגבולות הפיזיים והמנטאליים ואת האמון ביכולותיי לאורח חיים.

מאותו יום גם הקדשתי את חיי כדי ללמוד לייצר ולהנגיש לאנשים וארגונים ידע על מה שמבדיל את המנצחים מההמון. הידע גובה במחקרים והפך לשיטה בדוקה להשיג הצלחות כדרך חיים.

באחת מהרצאותיי בפני דירקטוריון של בנק גדול, מישהו הרים יד ושאל שאלה תמימה: “מה, כל אחד יכול להירשם ל’איש הברזל’?”

עניתי בספונטאניות: כן, כל אחד יכול להירשם. זה נראה לי טבעי, כיוון שזה כרוך בהחלטה שלו ובביצוע הצעד הראשון – להירשם.

כל אחד יכול להירשם ל”איש הברזל” של חייו – לעסוק במקצוע שעליו הוא חולם כבר שנים, אבל “לא היה לו זמן לפתח אותו”; כן, כל אחד יכול לחזור לגוף שהיה לו לפני שנולדו הילדים, אך מאז זה נעשה “בלתי אפשרי” להתמיד בפעילות גופנית ובתזונה סדירה; וגם כל אחד יכול להגיע לחופש כלכלי, להוביל את הארגון שלו ליעדים נועזים ועוד.

אין גבול למה שאנשים מסוגלים להשיג. זה יהיה בזבוז מטורף להמשיך לשחק ב”קטן” כמו שמרביתנו עושים. אנשים “רגילים” יכולים להשיג הישגים “לא רגילים” על בסיס קבוע, בצורה עקבית, כדרך חיים. האושר וההצלחה שלנו כאנשים וארגונים טמונים בפריצת הגבולות ובהתקדמות מתמדת.

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!