ההומלס שהפך למיליונר: “אף פעם אל תכינו תכנית ב'”

כריס גארדנר גדל בעוני, הפך להומלס ותקופה ארוכה הסתובב עם בנו התינוק וחיפש מזון ומחסה ברכבת התחתית. בחלומותיו הפרועים ביותר הוא לא דמיין שיום אחד הוא יהפוך למיליונר, שסיפור חייו יונצח בסרט ״המרדף לאושר״, ושאת דמותו יגלם וויל סמית׳. בראיון מיוחד לאפוק טיימס הוא מספר על ההתחלה בתחתית הבאר ועל החלום הגדול הבא

צילום: Tanya Harris

״הובלתי את וויל סמית׳ לשירותים הציבוריים בתחנת הרכבת התחתית באוקלנד קליפורניה, להראות לו את המקום שבו ישנתי עם בני התינוק בלילות הרטובים והקרים ביותר בחורף, בתקופה שהייתי חסר בית״, מספר כריס גארדנר (61) בראיון מיוחד לאפוק טיימס. ״לאחר שתי דקות לא יכולתי לשאת את כל הרגשות הקשים שחזרו ועלו לי מהתקופה ההיא, וברחתי החוצה. סמית׳ ביקש להישאר עוד קצת בפנים. אחרי 15 דקות, כאשר הוא יצא החוצה, ראיתי אדם שונה לגמרי. הוא אמר לי: ׳כל השדים שהיו על הקירות בפנים, קפצו עלי׳״.

למה אתה חושב שהוא התכוון?


״הוא רצה לומר שכל המחשבות וכל הרגשות שהיו לי כאשר נאלצתי לבלות את הלילות בתא הקטן והאטום של השירותים הציבוריים, את כל אלה הוא היה יכול לחוש ולהזדהות איתם, כי גם לו יש ילד״. 

אז הרגשת שהוא באמת מגלם את הדמות שלך באופן אותנטי?


״כן, לגמרי. היה לי מזל גדול שהרשו לי להיות נוכח באתר הצילומים ב-17 הימים שבהם צילמו את הסרט. זה באמת יוצא דופן כי בדרך כלל כשמישהו מוכר להוליווד את הזכויות על סיפור חייו, שולחים אותו הביתה, ולכל היותר מזמינים אותו להצגת הבכורה. במקרה שלי, יכולתי לעקוב מקרוב אחרי כל תהליך הצילומים, לעקוב מקרוב אחרי השחקן שגילם את דמותי ולתת לו פידבק״.

וסמית׳ גם עקב אחריך, כדי להכיר אותך טוב יותר.


״ממש כך. אף פעם לא הרגשתי שמישהו מתבונן בי כל כך מקרוב ומנסה ללמוד אותי. איך אני מתנועע, איך אני הולך, איך אני מדבר, עד לפרטים הקטנים ביותר. עד כדי כך שבסצנה מסוימת בסרט שבה אני חותם על חוזה, הוא חתם את שמי בדיוק כפי שאני הייתי חותם״.

כריס גארדנר (משמאל) עם וויל סמית׳ (מימין) וג’יידן סמית׳ (במרכז) בנו של גארדנר בסרט, ובנו של וויל במציאות  | Claire Greenway/Getty Images

כריס גארדנר (משמאל) עם וויל סמית׳ (מימין) וג’יידן סמית׳ (במרכז) בנו של גארדנר בסרט, ובנו של וויל במציאות | Claire Greenway/Getty Images

אז הסרט נאמן למציאות?


״תזכרי שהסרט מציג רק שנה אחת בחיי, משמעותית מאוד, אבל רק שנה אחת, והשנה הזאת באמת נאמנה למציאות״.

זו הייתה השנה שבה התהפך סיפור חייו של גארדנר – מהומלס שמסתובב ברחובות עם בנו התינוק ומנסה למצוא עבודה ומקום לינה – הוא הפך בהדרגה למיליונר, ליזם ואפילו לפילנתרופ.

אבל סיפור חייו המלא והבלתי אפשרי של גארדנר מתחיל הרבה קודם לכן, בשכונת העוני שבה גדל. מקום מלא תהפוכות ונפתולים שנשמעים אף הם כמו סיפור מהסרטים.

בבית הזה לא גרים פראי אדם

״כריס, כריס, קום מהר, מהר, אימא שוכבת על הרצפה ויוצא ממנה המון דם״. כך מתחיל אחד הסיפורים הקשים בביוגרפיה של כריס גארדנר, ״המרדף לאושר״. כריס גארדנר, אז ילד בן 7, הדף את שרון, אחותו בת ה-3, מבולבל ומבוהל זינק מהמיטה ורץ לסלון.

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!