בית עם סגנון

עוברים לבית חדש? עורכים שיפוץ? הכנו לכם מדריך על הסגנונות הרווחים היום בעיצוב הדירה

B&B-ITALIA

ספה בעיצוב פטרישיה אורקיולה ל”בי אנד בי איטליה” בחלל THE BOX

הקיץ מתקרב ועמו עונת השיפוצים והחידושים. יש העוברים לבית חדש ויש גם רבים המעוניינים בעונה הזו לרענן את ביתם ולהעניק לו חזות חדשה. כמובן שמומלץ תמיד לשכור את שירותיו של אדריכל או מעצב פנים, אבל לפני כן כדאי לעשות שיעורי בית וללמוד מעט על העיצובים העכשוויים, מה שיקל עליכם אחר כך כאשר תתייעצו עם איש מקצוע.

מעצבת הפנים מישל הולץ, בעלת סטודיו מישל הולץ לתכנון צבע ועיצוב פנים, מספרת ל”אפוק טיימס” על הסגנונות העיקריים המובילים בעיצוב הבית.

הסגנון המודרני

מהות הסגנון, הצבעים והחומרים: זהו סגנון קצת קר, הצבעים בדרך כלל עומדים בקונטרסט אחד לשני, כמו שחור ולבן. כדי לחזק את הניגודים האלה החפצים בבית יהיו בדרך כלל מחומרים קרים ומבריקים, האביזרים יהיו מאבן, זכוכית, זהב, כסף, מתכתיים וקרים. הסגנון מינימליסטי מעט אבל יוקרתי.

לינור גבעולי

עיצוב של לינור גבעולי בסגנון מודרני מינימליסטי

התאורה: אמצעי התאורה הם בצורות גיאומטריות פשוטות, וצבעם יכול להיות מגוון. הם עשויים ממתכות לא כבדות, וגם מבדאו זכוכית צבעונית. הכול עדין מאוד.

חדר שינה

חדר שינה בסגנון מודרני, מחופה באריחים בעיצוב בית האופנה האיטלקי VALENTINO להשיג בלעדית ברשת “חרש”

הריהוט: הריהוט יהיה בצבעים מאוד דרמטיים, שחור או לבן, ואוף ווייט, אפור או אדום חזק. בדרך כלל הוא יהיה גם יותר מרובע או גיאומטרי. פסנתר שצבוע בלכה שחורה חזקה או לכה לבנה מבריקה יתאים מאוד לסלון ויחזק את הריהוט והאווירה. ספת עור תתאים מאוד ותשלים את האווירה המודרנית.

הטקסטילים: הכריות, הווילונות והספות יהיו כבדים ואפילו בעלי ברק קל, לא מבריק מאוד.

האפקט שנוצר: הרגשה של חלל מרווח ללא עומס. תחושה של חיים במקום איכותי ולא זול. גם אם יהיו פריטים זולים, ההרגשה תהיה מרווחת בגלל מיעוט עצמים בשטח.

איפה משיגים? טולמנס, הביטאט, לאורך רחוב הרצל בתל אביב.

הסגנון הכפרי

מהות הסגנון, הצבעים והחומרים: נקרא גם קאונטרי סטייל ומורכב מסגנונות רבים, כמו מקסיקני, ספרדי, של חבל טוסקנה, סקנדינבי. הנפוץ ביותר בארץ הוא הטוסקני. את האווירה של הסגנון הכפרי הטוסקני מייצרים בקירות של סיד או שליכט, עם הקטע המשופשף הלא מושלם. הצבעים בסגנון הזה רכים יותר, כמו קרם או צבעים טבעיים: חום ובז’ ואפילו ורוד שבור עתיק, תכלת אפרפר וכל הצבעים הבינוניים שאינם נקיים, עם קצת אפור, קצת לבן וקצת בז’, המייצרים חוסר מושלמות שעושה את האווירה הכפרית. החומרים והטקסטורה, גם של הקירות וגם של הריהוט, תמיד יהיו במראה המאט והמשופשף. בסגנון הטוסקני הקירות יהיו אפילו בצבעי אדמה, חמרה או אוקר.

HeziBank

חלל סלוני בסגנון כפרי עם חיפויים בגוון טרה קוטה של המותג האיטלקי COTO DE ESTE ב- HeziBank

התאורה: מתכת ואהילים צבעוניים. מיקום התאורה יכול להיות בכל פינה בחדר לשימושים שונים כדי לבנות אווירה, תאורה מקומית נמוכה, או נקודתית.

סגנון כפרי

סגנון כפרי – כורסה בריפוד פשתן מודפס. להשיג אצל “טורקיז בית יצחק”

הריהוט: ריהוט בצבע לבן שבור ייתן אווירה קלילה ומוארת יותר. אפשר לשים כיסא עור מודרני. לא הכול חייב להיות מעץ, אבל יהיה הרבה עץ ובנוסף איזה ארון מטבח ישן משוק הפשפשים שיעמוד לצד המטבח הרגיל ויוסיף לאווירה הכפרית.

תוספת טובה תהיה קישוטים, כמו פרחים או פרחים יבשים וכדים צבועים מקרמיקה, נרות, ועוד חפצים שיוסיפו לאווירה של טבע בכפר.

הטקסטילים: הווילונות, מפות השולחן וכיסויי המיטה יהיו מכותנה או פשתן.

האפקט שנוצר: הרגשה לא מחייבת, נוחה, חופשיה, לא הולכים עד הסוף, לא צריך להיות סופר מסודר. מרענן, לא מסובך, איכותי, פשוט.

איפה משיגים? Vastu, Ipea.

הסגנון הקלאסי

מהות הסגנון, הצבעים והחומרים: השילוב של החומרים עם הצבעים בסגנון הזה צריך להיות מוקפד כדי שיעבוד נכון ולכן אין בו ניגודים גדולים, הכול משתלב בצורה מאוד ברורה ולא קיטשית. רוב החומרים והצבעים יהיו טבעיים לא מבריקים, מאט. בסגנון הזה יהיו צורות גיאומטריות רכות, כמו למשל ספה בצורת מלבן נמוך, אבל מעוגלת יותר בצדדים.

התאורה: כבדה יותר, גדולה יותר ומרשימה יותר. עם מתכות מבריקות יותר, או מבד או זכוכית, נקי ולא מקושט. הצבעים נייטרליים ושקטים, צבעי טבע, אפור, בז’, לבן, לבן שבור, קרם, אפור של אבן, אפור חום. אם יש ירוק הוא לא ירוק צועק אלא אפרפר ירוק.

הריהוט: הריהוט משתלב בצבעוניות עם הריצוף והקירות. כדי לחפש את השילוב הנעים, הריהוט יהיה מעץ קנה סוף, רטאן או אבן, שלא שובר את הצבעוניות של כל הבית. הרהיטים יותר רכים, עם פינות מעוגלות בסגנון קל והצורה פשוטה ללא קישוטים מסביב.

הטקסטילים: הכול יהיה בצבע מאט, לא מבריק, ובדוגמה חלקה או עם פרחוניות מודרנית כשהמוטו הוא: פחות זה יותר.

האפקט שנוצר: אווירה נוחה ושלווה. אלגנטיות פשוטה ועדינה – פחות זה יותר LESS IS MORE

איפה משיגים? Natura, A- designer

הסגנון האקלקטי

מהות הסגנון, הצבעים והחומרים: זהו למעשה האוסף האישי שלך, משהו של עכשיו ושל מסורת, של פעם. זהו סגנון שנראה כמו צרוף מקרים של ריהוט וצבעים וחומרים ואוסף של אביזרים מכל העולם, אבל אם אתה לא עושה את זה נכון, הבית עלול להיראות כמו מחסן של רהיטים. הקונספט נראה פשוט ומקרי, אבל דורש איזון בחומרים, בעיצוב ובצבעוניות. בסגנון האקלקטי נשתמש יותר בצבעוניות של הטבע, לבן, אפור, בז’, חום, ולא נלך לקיצוניות חזקה. לעתים ניתן מראה קצת תעשייתי. הקירות ייצבעו בסיד או שליכט. הם לא יהיו חלקים, אלא ייצבעו במין גסות מסוימת, אולי ציפוי של אבן או עץ או בלוקים. הרצפה תהיה מעץ או פרקט, אבן או בטון.

סגנון אקלקטי

סגנון אקלקטי – כורסאות בסגנון אנגלי מעור – לצד תיבות מסע. גוף תאורה עשוי קרני איל ומכתבה בעיצוב טים אולטון ב:פנטהאוז רהיטים”

התאורה: יכולה להיות משהו שאתם מוצאים ברחוב, או משהו סופר-מודרני, שנות ה-40, ה-60 או 2010.

הריהוט: בגלל שזה אוסף מכל העולם אפשר להכניס ארון או שולחן עתיק והכיסאות מסביב לשולחן האוכל יהיו בסגנון וצבעים שונים. החפצים ייצרו רושם שהאדם הגר כאן מטייל בכל העולם והם יהיו מחומרים שונים ומתקופות שונות, כמו משהו ישן של הסבתא ליד פריט צבעוני שקנית בספרד. האביזרים יהיו דברים לא רגילים של מעצבים חדשים.

Hanagria

חדר שינה בעיצוב אקלקטי מסטודיו “הנגריה” ברישפון

הטקסטיל: כל דבר יכול להתאים, אפילו תוספת של הומור. הבד יכול להיות מאט מחומרים טבעיים, אבל יכול להיות הדפס או דוגמה עם משהו שכתוב על הבד. גם משהו אסייתי מבריק יכול להתאים, משי או כותנה. הדבר החשוב הוא השילוב הנכון.

האפקט שנוצר: בלגן מסודר עם אווירה קלילה. כאן חי אדם עם בטחון עצמי וראש פתוח המוכן לאי סדר מכוון, רוצה להראות שהוא ייחודי, אחר מכולם או אפילו אם הוא לא אמן רוצה להראות אני חי כמו אמן.

איפה משיגים? סיאם, איי די דיזיין.

סגנון רטרו

מהות הסגנון, הצבעים והחומרים: משתרע על פני תקופות שונות. בצבעי לבן מלוכלך, אדום חם, כתום, חום, בז’ תכלת, ירוק דשא, כל מה שהיה פעם. בשנות ה-50 הכול היה שקט יותר, לא זוהר, אבל בשנות ה-90-80 היה הרבה יותר זוהר וצועק. החומרים יהיו מפלסטיק, פורמייקה, וגם חומרים טבעיים כמו עץ ועור. הצורות יותר כבדות, יותר ארגונומיות. על הקירות יהיו הרבה טפטים עם צורות גאומטריות ענקיות, ותמונות ממוסגרות במסגרת עץ.

סגנון רטרו

סגנון רטרו או וינטאג’ בעיצוב ציפי יעבץ חן (אדריכלות ועיצוב פנים נאוה יעבץ)

התאורה: מזכוכית צבעונית, קש, פלסטיק ובד. אפשר גם בצורות גיאומטריות ארגונומיות.

רטרו

פינה ייחודית בחלל הבית בסגנון רטרו, הכוללת כורסת חבלים מעץ מאשא אמריקאי בגוון טבעי בשילוב כריות ומושב מעור. ברשת “ביתילי”

הריהוט: חדיש וקליל. לשולחנות ולכיסאות יהיו רגליים דקות ויהיו עליהם הרבה כריות. לכיסאות יהיה ריפוד עם דוגמאות גרפיות. הצבעים הם תכלת, כחול פטרול, עץ טבעי ירוק בקבוק, והחומרים יהיו פשתן, אבן, מתכת מבריקה.

הטקסטילים: בדים לא מבריקים עם צבעוניות חזקה, מצבעי פסטל עד צועק. משתמשים בבד צמר, פשתן.

האפקט שנוצר: חזרה לעולם רגוע יותר, זה של פעם. חזרה לבית ההורים. נוסטלגיה.

איפה משיגים? בכל החנויות שמוכרות יד שנייה משופץ, שוק הפשפשים.

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!