״מזון מהונדס גנטית מסוכן לבריאות – מדענים ואנשי ממשל הסתירו ראיות לכך”

האם מזון מהונדס גנטית מסוכן נמצא בצלחת שלנו? עורך הדין שחשף תזכירים פנימיים של ה-FDA טוען בראיון לאפוק טיימס כי אנשי ממשל ומדענים עיוותו תוצאות מחקרים כדי להשתמש במזון מהונדס גנטית מסוכן. ״ולא, מזון מהונדס גנטית אינו הפתרון לבעיית הרעב בעולם״, הוא אומר

תמונה: Fotolia

תמונה: Fotolia

אם תקנו את הבמבה שלכם בלונדון, אותה במבה מוכרת של אסם, תגלו על האריזה שלה סימון שלא תמצאו בארץ: ״מכיל רכיבים מהונדסים גנטית״. נכון להיום, כשאנחנו מסתובבים בין המדפים בסופר, אין לנו שום דרך לדעת איזה מוצר מכיל רכיבים כאלה. קלוגס, למשל, בגרסה האמריקנית של מוצר הקורנפלקס, מכילה תירס שכולו מגיע מגידולים מהונדסים. זה לא מפתיע: 89 אחוז מגידולי התירס בארה״ב מהונדסים גנטית נכון ל-2014. כך גם 94 אחוז מגידולי הסויה, וגם רבים מגידולי הקנולה, הסוכר ועוד.

חייבים להוכיח שכל אחד מהמוצרים האלו בנפרד הוא בטוח, ואת זה הם בוודאי לא עושים

״אנחנו יודעים שרכיבים מהונדסים גנטית מכילים סיכונים חריגים, ואנחנו יודעים שחסידי ההנדסה הגנטית פעלו באופן שיטתי להסתיר ראיות לכך, ושהם סילפו את העובדות כדי להעלים זאת״, אומר בראיון לאפוק טיימס סטיבן דרוקר, עורך דין שחשף תזכירים פנימיים של ה-FDA. דרוקר עומד בראש ״הברית להגינות ביולוגית״, ופרסם במארס השנה את ספרו Altered Genes, Twisted Truth.

89 אחוז מגידולי התירס ו-94 אחוז מגידולי הסויה בארה״ב מהונדסים גנטית  |  Fotolia

89 אחוז מגידולי התירס ו-94 אחוז מגידולי הסויה בארה״ב מהונדסים גנטית | Fotolia

בספרו מציג דרוקר אישומים חמורים נגד תעשיית ההנדסה הגנטית. הוא טוען שכדי שהיא תצליח להתפתח במהירות, ללא מכשולים ועיכובים, התפתחה לצדה עם השנים גם ההונאה הגדולה בהיסטוריה של המדע.

״מדענים רבים מפחדים לדבר היום״, הוא אומר. ״זה הודגם במחקר שנערך בקרב אנשי סגל באוניברסיטת קורנל. 63 אחוז מהם סיפרו שהם מוטרדים מהנושא של בטיחות הגידולים המהונדסים, אבל מרגישים חוסר נוחות להביע דעות כאלו״.

למה הם מפחדים?


״זיהינו שיש תבנית: כשנערך מחקר שמצביע על בעיות במזונות מהונדסים גנטית, לא משנה כמה הוא מבוסס וכמה הוא נערך כראוי, הוא מותקף, וגם החוקרים שעשו אותו מותקפים.

״זה הרסני למדע, כי מדע אמור להיות גלוי ופתוח לדיון. אבל במקרה של הנדסה גנטית הדיונים האלה הושתקו שנה אחרי שנה. זה נזק עצום למדע. כתוצאה מהמאמצים האלו של הממסד המדעי לקדם [את ההנדסה הגנטית], היושרה של המדע נפגעה, ואמות המידה המדעיות חוסלו.

״אם הממסד המדעי היה שומר על סטנדרטים של יושר מדעי

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!