תמונה: Jerry Lampen/AFP/Getty Images

אילון מאסק: ״לרי פייג’ ימציא בטעות משהו מרושע שיהרוס את האנושות״

הגאון המיליארדר אילון מאסק מנסה להציל את האנושות מידיו של חברו הטוב, מייסד גוגל לרי פייג׳, חולם שיהיה לו בית על מאדים אבל מסתפק בינתיים בבניית טילים; ועל הדרך ממציא דברים בלתי אפשריים. פרופיל לדמותו

אחד הדברים שמאסק נוהג לעשות בראיון הוא לחוד חידות: ״אתה עומד על פני כדור הארץ, הולך מייל אחד דרומה, מייל אחד מערבה, ומייל אחד צפונה. אתה מגיע לאותה נקודה שבה התחלת. איפה אתה?״

בהות׳ורן, פרבר הנמצא כמה קילומטרים מנמל התעופה הבין-לאומי של לוס אנג׳לס, שוכנים המשרדים של SpaceX, ברחוב Rocket מספר 1. על הקיר שמוביל לקיוביקל שבו יושב המייסד אילון מאסק תלויים שני פוסטרים ענקיים, שניהם של מאדים. אחד מהם מתאר את מאדים כפי שהוא נראה היום – קר, שומם ואדום. הפוסטר שמימינו מתאר את מאדים לאחר שהמין האנושי אכלס אותו: גידולים ירוקים מוקפים בימים, כשהכוכב חומם כדי להתאים לחיים אנושיים. זאת התוכנית של מאסק.

״אני רוצה למות עם המחשבה שלמין האנושי יש עתיד מזהיר״, הוא אמר לעיתונאי אשלי ואנס, כשראיין אותו לספר החדש שכתב על חייו. ״אם נוכל לפתור את העניין של אנרגיה בת קיימא ולהתקדם משמעותית במסלול שלנו – עם ציוויליזציה שיכולה לקיים את עצמה על כוכב לכת אחר – כדי להתמודד עם התרחיש הגרוע ביותר ועם היכחדות של המין האנושי – אז״, וכאן מאסק נעצר לרגע שקט, ״אני חושב שזה יהיה טוב מאוד״.

הדאגה לעתיד המין האנושי מניעה את מאסק בכל המיזמים שלו – עם חברת ״סולר סיטי״ הוא מייצר בהצלחה כמות חסרת תקדים של אנרגיה מתחדשת. עם חברת ״טסלה״ הוא מייצר מכוניות חשמליות נחשקות שיכולות לפעול על האנרגיה המתחדשת הזאת. ולמקרה שכל זה לא יעזור – אז עם Space X הוא מתכוון להכין לאנושות נתיב מילוט לכוכב לכת אחר.

״הוא פחות מנכ״ל שרודף אחרי עושר״, מתאר ואנס את מאסק, שהונו מוערך בכ-12 מיליארד דולר, ״ויותר גנרל שמצעיד את החיילים כדי להבטיח ניצחון. בעוד מארק צוקרברג רוצה לעזור לך לשתף תמונות של תינוקות, מאסק רוצה… ובכן… להציל את המין האנושי מהשמדה בתאונה או מהשמדה שיביא על עצמו״.

ומאסק מודאג מכמה תרחישים קונקרטיים שבהם עלולה להיהרס האנושות. אחד מהם, הוא חושש, עלול להיווצר על ידי חברו הקרוב לארי פייג׳, מייסד גוגל. מאסק מתארח בביתו של פייג׳ על בסיס קבוע. אין לו בית בעמק הסיליקון, ולכן הוא מרבה לישון אצל חברים. השניים נוהגים לשחק משחקי וידאו ולדבר דיבורים גדולים, על רעיונות שישנו את העולם.

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!