מה שווים חיי נצח


אנשים אומרים ש”הזמן עושה את שלו”… ואני אומר כן, הוא עושה את שלו, הוא עובר ועובר ועובר… מה שיהיה לנו ולילדינו בחיים, כיחידים וכעמים קשור ותלוי במה שאנחנו עושים בזמן שהזמן עושה את שלו.

יש דרך אחת לצפות את העתיד והיא ליצור אותו בעצמנו. אם נשחק עם האותיות שבתוך המילה “עתיד”, נראה שאפשר להרכיב מהן את המילים “דעת”, “ידע” ו”עת”. אם בזמן או ב”עת” שיש לנו, נרחיב דעת וידע, נוכל ליצור בעצמנו את עתידנו. לכן, מה שיהיה לנו בעתיד כיחידים תלוי במה שאנחנו עושים היום.

רוב האנשים מצטערים על העבר, מתלוננים בהווה וחוששים מהעתיד. המנצחים לעומת זאת, לומדים מהעבר, בוחרים, מקבלים החלטות ופועלים בהווה ועל ידי כך מייצרים את עתידם.

למרות הקידמה הטכנולוגית, אנשים היום לא יותר מאושרים או שבעי רצון מחייהם לעומת אנשים שחיו במאה ה-17

ניקח כדוגמה את אחד הנושאים החמים ביותר שהמדע עוסק בו כיום שהוא הארכת תוחלת החיים עד לאפשרות של חיי נצח. אולי זה נשמע הזוי, אבל ההערכה היא שבעוד כ-50 שנה אנשים יוכלו לחיות מאות שנים.

התפתחויות של טכנולוגיות רפואיות חדשות יאפשרו לתקן ולהחליף איברים שנפגעו. החלפת “חלקי חילוף” בגוף האדם תהפוך לעניין שגרתי ותיקון איברים יהיה תהליך רפואי נפוץ. בנוסף, אפשר יהיה להשתיל בגופנו רכיבים ביולוגיים שינקו את הוורידים והעורקים על בסיס יומי, בדומה לניקוי צנרת של מכונות, ובכך ימנעו הזדקנות של הגוף.

אבל רק לחיות יותר שנים זה הרי לא מספיק, אנחנו רוצים להיות גם מאושרים, זו השאיפה הקמאית שלנו מאז ומעולם. ידוע שקידמה טכנולוגית, שפע חומרי ואפילו הארכת תוחלת החיים אינם מעלים בהכרח את רמת האושר. עובדה – יש לנו היום מים זורמים, חשמל, וניידות במהירות שפעם אפילו לא יכולנו לחלום עליה.

אבל לפי מחקרים שונים בנושא האושר, עולה בבירור שאנשים היום לא יותר מאושרים או שבעי רצון מחייהם לעומת אנשים שחיו במאה ה-17 למשל. יותר מכך, תופעות כמו דיכאון, אכילת יתר וסימפטומים נוספים של חוסר שליטה בחיים הולכים וגוברים בחברה המודרנית.

לכן, יחד עם הארכת תוחלת החיים, גם נושא האושר יתפוס תאוצה אדירה: יתפתחו תאוריות, מודלים ואמצעים שיסייעו לאנשים להעלות את רמת האושר ושביעות הרצון מחייהם. הדרך לשם תעבור בכל ארבעת המישורים – הפיזי, המנטלי, הרגשי והרוחני.

מבחינה פיזית, נהיה יותר בריאים, תוחלת החיים תתארך ונוכל לפתח את גופנו ולשמור עליו. מבחינה מנטלית, ככל שאנשים יעלו ברמת התודעה שלהם, כך תעלה יכולת השליטה שלהם על מחשבותיהם והם יוכלו להחליט אילו מחשבות הם מוכנים להכניס לראשם. אנשים שיכולים לשלוט במחשבותיהם, הם מאסטרים של חייהם. בעיני זהו העתיד של החינוך.

מבחינה רגשית – חיזוק משמעותי של האונה הימנית של המוח יביא איתו יצירתיות ופריחה תרבותית, ועולם הדמיון והרגש יהיו חלק משמעותי מהיכולות האנושיות. אנשים שעולמם הרגשי חזק ודומיננטי, הם אנשים מפותחים יותר וגם מאושרים יותר.

מבחינה רוחנית אנשים יפתחו אמונה חזקה בכוחו של כל אדם להגשים מטרות, חלומות ורצונות. ידיעה ברורה שכוונה, רצון ומוטיבציה פנימית הם מנוע של אנרגיה בעלת כוח עצום יהיו חלק מחייהם של אנשים בעתיד.

פערי המעמדות בעתיד יגדלו לצערי – כל האמצעים הנפלאים שיוכלו להאריך ולהיטיב את תוחלת החיים יהיו יקרים, לפחות בהתחלה. ועל כן, אלה שילמדו יותר וירחיבו יכולות, יתרחקו מהשאר. הפער יגדל בעיקר בין אלו שירחיבו את תודעתם ויוכלו להשתמש וליהנות מכל מה שיהיה לקדמה להציע לבין אלו שישארו מאחור.

הבלתי אפשרי קיים רק בחלומות וחלומות – נועדו להגשמה!

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!