צילום: Funkyrobot/Flickr

כך הצליח כומר אנונימי לפרק את ארגוני הפשע

ג’פרי בראון היה בסך הכול איש רוח פשוט שידע להעביר דרשות. אבל כשלא הצליח להירדם בגלל הפשע שהתחולל ליד ביתו, הוא החליט לקחת את העניינים לידיים ולצאת לרחובות. בראיון מיוחד הוא מספר איך הצליח להוריד את הפשיעה בבוסטון ב-80 אחוז, ומה אנחנו יכולים ללמוד מהגישה הבלתי שגרתית שלו

הפסקנו לראות את חברי הכנופיות כ׳בעיה׳, והתחלנו לראות אותם כנכס וכשותפים למאבק להורדת האלימות בקהילה

כשג׳פרי בראון, כומר באחת הכנסיות המקומיות בבוסטון, הבחין שהחושך עומד לרדת על רחובות העיר הוא נכנס לרכבו ומיהר הביתה, נעל את הדלת והדליק את האור. אחר כך ניגש למטבח להכין ארוחת ערב. בחוץ הרחובות התרוקנו מאדם וחושך ירד על העיר. בראון סיים לאכול, התיישב על הכורסה והדליק טלוויזיה. ואז שוב נשמע מבחוץ אותו צליל מוכר.

לאוזניים לא מנוסות אלה היו הדים של זיקוקי דינור מחגיגה רחוקה. אבל האוזניים של בראון ידעו בדיוק מה זה: ״היית שומע את זה כמעט כל לילה, כשבישלת ארוחת ערב, כשסיפרת לילד שלך סיפור לפני השינה, או כשצפית בטלוויזיה. אלה היו יריות. אנשים היו הורגים אחד את השני ברחוב״, הוא אומר בראיון לאפוק טיימס.

כך נראו רחובות בוסטון של שנות ה-90. כמו המערב הפרוע. בכל יום נורה מישהו. אולי קשה כעת להאמין, אבל מי שיצא לסיבוב אחרי רדת החשיכה נאלץ לסגל טקטיקות הישרדות שרואים בבתי כלא: להתנהג בצורה קשוחה ולפעמים אלימה כדי לשכנע את המקומיים שהוא לא מטרה קלה. טקטיקה נוספת הייתה הצטרפות לכנופיה כדי לזכות בהגנה, או נשיאת אקדח וסכין להגנה.

בראון נשא הספד מעל ארונם של כמה מהנרצחים. הוא לא הכיר אותם, רק הוזמן במסגרת תפקידו ככומר לשאת דברי שבח בלוויותיהם. אבל מילים בעלות משמעות הוא התקשה למצוא. אחרי הכול אלה לא היו אנשים שסיימו את חייהם לעת זקנה, אלא נערים צעירים בני 18 או 16.

בלילות רדפו את בראון נדודי שינה. מקרי הרצח בשכונה שלו היו בעלייה תלולה, וגיל הרוצחים והנרצחים הלך וירד. כך קרה גם בכל רחבי העיר. ככל שחלף הזמן נדודי השינה רק החמירו. המצב היה בלתי נסבל ולבראון נמאס. ״מישהו היה צריך לעשות משהו״, הוא נזכר.

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!