עקבותיו של השטן?

״עקבות השטן״, על מעקה גשר בכפר פילינג, צפון אנגליה. | צילום: Bob Jenkins/Wikipedia

״עקבות השטן״, על מעקה גשר בכפר פילינג, צפון אנגליה. | צילום: Bob Jenkins/Wikipedia

כאשר תושבי מחוז דבון שבאנגליה התעוררו השכם בבוקר, ב-9 בפברואר 1855, הם נדהמו לגלות עקבות מוזרים בשלג שאת צורתם לא יכלו לזהות או לשייך לאף בעל חיים מוכר. קבוצות של אנשים מהכפרים שבסביבה החלו להתקבץ ולהתחקות אחר העקבות, שהתפרשו על פני 160 קילומטר. בהדרגה פינתה הסקרנות את מקומה לתחושות של פחד ואימה בקרב התושבים.

איורים שונים של ״עקבות השטן״, כפי שצוירו בידי תושבי מחוז דבון, בין השנים 1850-1885.


איורים שונים של ״עקבות השטן״, כפי שצוירו בידי תושבי מחוז דבון, בין השנים 1850-1885.

העקבות, שצורתן פרסה שסועה, טיפסו על קירות, לאורך גגות וצרבו את צורתן דרך חפצים. הן שקעו ויצרו בורות עמוקים בשלג, עד כי נדמה היה שהן צרבו או חרכו את דרכן בשלג. בנקודות מסוימות נראה היה שהעקבות נעלמו, אך ורק כדי להופיע שוב במקום אחר, כאילו שהיצור אליו השתייכו התעופף מעט מדי פעם באוויר כדי לנוח מההליכה. הטור העורפי של העקבות רמז על חיה דו-רגלית, הולכת על שתיים. בחלק מהכפרים נדמה היה שהיצור בעל העקבות ביקר כמעט בכל בית.

האם היו אלו בעלי חיים? האם מדובר היה במקרה של היסטריה המונית? או במעשה קונדס? או אולי היה זה, כפי שרבים האמינו, השטן בכבודו ובעצמו?

המחקר המקיף ביותר בנושא נערך על ידי מייק דאש (Mike Dash), עורך במגזין Fortean Times העוסק בנושאי מיסתורין ותופעות חריגות. הוא אסף את כל המסמכים הרלוונטיים, לרבות שחזורים מאוירים של העקבות על ידי עדי ראייה, כתבות שפורסמו בעיתונות באותה תקופה, ועדויות שנאספו על ידי אדם בשם אלקומב ה.ט. שכיהן ככומר באחד הכפרים במחוז דבון.

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!