יש כרטיס מועדון?

מה מעניקים לכם מועדוני נוסעים של חברות התעופה העיקריות

Tourismמטוס המנהלים שלכם במוסך, או הטייס הפרטי בדיוק יצא לחופשה? שוקלים להוציא חצי מיליון שקל על מיטה מעופפת? עזבו, במועדוני הנוסעים של חברות התעופה תמצאו שלל הצעות שיטיסו אתכם למחוז חפצכם כמו מלכים, ישמרו לכם את המושב המועדף,  יאפשרו לכם להכניס את הגלשן הפרטי לתא הנוסעים ויעניקו לכם טיפולי ספא בחינם. אז מה הם נותנים לכם?

הנוסע המתמיד | אלעל

פרטים כלליים: המועדון שנוסד לפני 28 שנה מונה למעלה ממיליון חברים.

חלוקה: המועדון מחולק לחמישה רבדים: מעמד “המתמיד”, מעמד ה”כסף”, מעמד ה”זהב”, מעמד ה”פלטינה” ומעמד ה”טופ פלטינה”.

כיצד מצטרפים למועדון? משלמים 25 דולר ומקבלים 30 נקודות מתנה.

אלו הטבות בסיסיות מקבלים: אפשרות לממש את הנקודות שנצברו עבור כרטיס בונוס, שדרוג למחלקות היוקרה; הזמנת מושב מועדף בטיסה, שדרוג למחלקת תיירים פלוס, הזמנה מראש של מוצרי הדיוטי פרי במטוס (בשילוב כסף ונקודות). כמו כן, ניתן להמיר נקודות מכל חברות כרטיסי האשראי השותפות לתכנית ומחברות שותפות נוספות לתכנית.

הטבות לחברי היוקרה: חברי הכסף, הזהב, הפלטינה והטופ פלטינה במועדון הנוסע המתמיד נהנים מתוספת צבירת נקודות, שדרוגים מוזלים של הרגע האחרון על בסיס מקום פנוי (48 שעות לפני הטיסה ובשדה התעופה), קבלת מקום מובטח (בהתאם לסטטוס) ברכישת כרטיס במחלקת תיירים Y.

Tourismחברי הזהב, הפלטינה והטופ פלטינהנהנים מחברות חינם במועדון המלך דוד של אל-על המקנה להם כניסה לטרקלין המלך דוד היוקרתי בנתב”ג, לונדון, פריס וניו יורק, ולמגוון טרקליני אירוח בעולם (בכפוף להסכם אל-על), בידוק של מחלקת עסקים, עדיפות ברשימות המתנה, וכמובן שירות טלפוני 24/7 של מוקד לקוחות יוקרה ייעודי.

חברי הטופ פלטינה נהנים משורה של הטבות בלעדיות כגון מנהלת תיק לקוחות אישי, מעמד פלטינה לבן/בת הזוג, שדרוג מראש בנקודות למחלקה ראשונה ברכישת תעריף זול יותר, קבלת מקום מובטח עד 24 שעות לפני הטיסה לרוכשים תעריף מח’ C בעסקים, 5% הנחה ברכישת מוצרי דיוטי פרי, פטור מדמי טיפול בגין מגוון 
פעילויות ועוד.

כיצד צוברים נקודות למועדון אלעל: באמצעות טיסות אל-על וטיסות של חברות תעופה זרות עמן לאל-על יש הסכם שיתוף פעולה או הסכם קוד שייר; באמצעות המרת נקודות מכל חברות כרטיסי האשראי; באמצעות רכישות בדיוטי פרי במטוסי אל-על; באמצעות הטסת חיות מחמד ועוד.

Flying Blue | הנוסע המתמיד של קבוצת אייר פראנס וק.ל.מ

פרטים כלליים: מועדון ה-Flying Blue הוא תוכנית הנוסעים הנאמנים המובילה באירופה עם 21 מיליון חברים נכון לשנת 2012, כששני שליש מהנוסעים החברים במועדון הם בין-לאומיים. המיילים בתוכנית Flying Blue תקפים לכל החיים ובלבד שלקוחות ייסעו אחת לתקופה של עשרים חודשים.

חלוקה: מעמד “שנהב” הוא המעמד הבסיסי, ומועדוני היוקרה הם מעמד “כסף”, מעמד “זהב” ומעמד “פלטינום”.

כיצד מצטרפים למועדון? בהתחלה אוטומטית, ואחר כך תמורת צבירת מיילים או טיסות בשנה קלנדרית על ידי הרשמה באינטרנט.

Tourism2אלו הטבות מקבלים וכיצד צוברים נקודות? צבירה של טיסות מפריז או אמסטרדם ללונדון לשנה במחלקת תיירים תעניק מיילים בהתאם לתעריף הכרטיס וגם גישה ללאונג’ים, אפשרות לשדרוג מושב בחינם, השכרת רכב ליום אחד וארבעה כרטיסי קולנוע. צבירה של מספר טיסות קונטיננטליות לשנה במחלקת עסקים תעניק 20,428 מיילים וגם: כרטיס טיסה הלוך ושוב לברצלונה, גישה ללאונג’, שדרוג מושב בחינם, שלושה ימים של השכרת רכב בחינם ולילה אחד במלון לשני אנשים.

במעמד הכסף מקבלים 50 אחוז יותר מיילים על כל טיסה בהשוואה למעמד השנהב, ובמעמד זהב ופלטינה מקבלים 75 אחוז יותר.

חברי מועדוני היוקרה נהנים גם מדלפקי צ’ק-אין ייעודיים (במרבית נמלי התעופה), מעדיפות ברשימות המתנה, משירות הזמנות טלפוני הפועל 24/7 ומכניסה לטרקליני אירוח (במעמד הכסף הכניסה תמורת תשלום, במעמד זהב ופלטינה הכניסה חופשית וניתנת האפשרות להזמין אורח נוסף בחינם).

MilleMiglia | מועדון אלף המיילים של חברת אליטליה

חלוקה: למועדון “מילה מיליה” – אלף המיילים – קיימות מספר רמות :MilleMiglia Basic, ומועדוני היוקרה Ulisse, Freccia Alata, Freccia Alata Plus.

כיצד מצטרפים למועדון? הצטרפות למועדון היא בחינם. אחר כך על פי צבירת נקודות באמצעות אתר החברה.

אלו הטבות מקבלים? חברי מועדוןUlisse זוכים להיבדק בדלפק מחלקת עסקים, גם אם הכרטיס הוא למחלקת תיירים; זוכים להעביר מזוודה אחת נוספת מעבר למותר ללא תשלום נוסף, ומקבלים בונוס של 25 אחוז יותר מיילים מהזיכוי הרגיל.

חברי מועדון Freccia Alata מקבלים גם עדיפות ברשימת המתנה, כניסה לטרקליני אח”מים ובונוס של 50 אחוז יותר מיילים מהזיכוי הרגיל.

חברי מועדון Freccia Alata Plus יכולים לקבל גם הזמנה של כיסא נוחות מיוחד במטוס בחינם, ובונוס של 100 אחוז יותר מיילים מהזיכוי הרגיל.

כל חברי מועדוני היוקרה נהנים משוברBussiness for YOU המקנה שדרוג למחלקת עסקים ללא תשלום (תנאי השובר בהתאם לסטטוס המועדון), וכן יכולים להעביר בחינם ציוד ספורט.

איך צוברים נקודות?

חברי המועדון צוברים מיילים בעת רכישת השירותים המוצעים מהחברות המסחריות, בעת השכרת רכב, לינה בבתי מלון, רכישת טיסות מאליטליה או השותפות של אליטליה, או בעת קניות בדיוטי פרי במטוס ובחנויות השותפות לתכנית “המילה מיליה” בנמל התעופה פיומיצי’נו ועוד.

EXECUTIVE CLUB | מועדון בריטיש איירווייס

חלוקה: החברות מתחילה בכרטיס כחול, וככל שטסים יותר וצוברים יותר נקודות מקבלים כרטיס ברונזה, לאחר מכן כסף ובסוף את כרטיס הזהב היוקרתי. החברים במועדון צוברים AVIOS (סוג של מיילים), שאותם הם יכולים להמיר בהטבות שונות, לרבות כרטיסי טיסה בונוס.

כיצד מצטרפים למועדון? ההצטרפות היא בחינם והאפשרות לממש את הטבות המועדון היא מיידית. ניתן להירשם למועדון דרך האתר COM.BA בתהליך הרשמה קל וקצר.

אלו הטבות מקבלים? את הטבות ה-AVIOS ניתן להמיר לכרטיסי טיסה בונוס לעשרות יעדים בעולם ושדרוג מחלקות, כמו גם ללינה בבתי מלון, השכרת רכב ועוד. בנוסף, מקבלים חברי המועדון עדיפות ברשימת המתנה לטיסות והקצאת מושבים לפי בחירה.

Tourism3חברים בעלי כרטיס כסף או זהב ולקוחות בריטיש איירווייס הטסים במחלקות היוקרה נהנים מטרקליני האירוח של בריטיש איירווייס ושל חברות התעופה השותפות בברית, ביחד עם אורח נוסף. בעלי כרטיס זהב נהנים מטיפולי ספא ללא תשלום, בטרמינל 5 בהית’רו ו-JFK. חברי כסף וזהב נהנים מלפחות שתי מזוודות נוספות ועוד.

איך צוברים נקודות? חברי מועדון צוברים נקודות בטיסותיהם עם בריטיש איירווייס, איבריה, וכל חברות התעופה הנכללות בברית התעופה AVIOS one world. הצבירה משתנה בהתאם למחלקה שבה טסים ולסטטוס של החבר.

•  חוסר פעילות בחשבון בלמעלה מ-36 חודשים מאפסת את ה-AVIOS שנצברו, ואי פעילות לאורך חמש שנים מבטלת את החשבון.

•  החברים גם צוברים נקודות “סטטוס” המאפשרות להם לעבור בין הכרטיסים השונים.

המעבר נעשה על ידי צבירת נקודות AVIOS במהלך 12 חודשים בטיסות בריטיש איירווייס, איבריה וכל חברות התעופה החברות בברית התעופה one world.

SkyMiles | של חברת דלתא איירליינס 

פרטים כלליים: במועדון 161 מיליון חברים.

כיצד מצטרפים למועדון? ההצטרפות למועדון היא ללא תשלום דרך אתר החברה.

איזה הטבות מקבלים: אפשרות לרכישת כרטיס טיסה, אפשרות לשדרג טיסה, אפשרות לרכישת כרטיסי טיסה בחברות שותפות, אפשרות להתארח וליהנות משרותי העסקים של delta sky clubs, תשלום לשהות בבתי מלון, כגון מריוט, תשלום להשכרת רכב, כגון ב”הרץ”, רכישת כרטיסי תיאטרון בברודווי ועוד.

כיצד צוברים נקודות: טיסה עם דלתא איירליינס, טיסה עם חברות שותפות, בתי מלון שותפים, חברות השכרת רכב, חברות קרוז שותפות, כרטיסי אשראי, מסעדות, ועוד.

Miles & More היוקרתי | של לופטהנזה

פרטים כלליים: הוקם ב-1993 וכיום מונה כ-21 מיליון חברים. מאז הקמתו השתלבו בו חברות בת של לופטהנזה כמו סוויס, אוסטריאן איירליינס, ג’רמן ווינגס ובריסל איירליינס, וניתן לצבור מיילים 
גם בטיסותיהן.

כיצד מצטרפים למועדון: דרך אתר Miles & More או דרך המוקד הטלפוני.

איזה הטבות מקבלים: פרט לכרטיסי טיסה, לנוסעים מתמידים של תוכנית Miles & More יש אפשרות לשהות באחד מהטרקלינים המפוארים של החברה (או של חברות הבת) באחד מנמלי הבית של לופטהנזה. הטבה נוספת היא אפשרות להנפיק כרטיס אשראי של לופטהנזה ו-CAL. מדובר בכרטיס אשראי המעביר לך מיילים על כל רכישה, לחשבון הנוסע המתמיד.

כיצד צוברים נקודות: צוברים מיילים בטיסות לופטהנזה, סוויס, אוסטריאן, בריסל איירליינס, ג’רמן ווינגס, לוט הפולנית וגם בחברות התעופה בברית ה-Star Alliance. על כל טיסה צוברים כמות מינימום של מיילים בכפוף לאורך הטיסה, סוג כרטיס ומעמד בתוכנית Miles & More. ניתן גם לצבור מיילים על שהייה במלונות ועבור השכרת רכב.

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!