המהפכה הבאה בעולם הרפואה

מה הקשר בין טכנולוגיה שצפויה לחולל מהפכה שלא נראתה כמותה מאז גילוי הרנטגן, לבין חיי אלמוות, ננו-רובוטים ופתרון בעיית הזיהומים בבתי החולים?

11807538_890044147746057_2462087753865240835_oכשהתגלו קרני הרנטגן בסוף המאה ה-19 הם שינו את המדע; כשהגיעו בדיקות האולטרהסאונד בשנות ה-50 הם חוללו מהפכה; כעת מגיע תורו של הדבר הבא: TeraWorld & TeraMedical – טכנולוגיה חדשה שצפויה לחולל בקרוב מהפכה נוספת בעולם הרפואה.

באירוע MED for a changeערב גאלה יוקרתי עם הרצאות מרתקות בסגנון TED שיערוך מגזיןאפוק טיימס“, ידבר אורן שדיב, מנכל “נובהטרנס” על הטכנולוגיה החדשה, וכיצד היא עומדת לשנות היבטים רבים ברפואה ובמדע.

האירוע, שיערך לבכירי הקהילה הרפואית בישראל, יעמיק בפריצות דרך ושינויים מרחיקי לכת בבריאות וברפואה, לצד נקודה אחת חשובה: מקומו של האדם בתוך הקדמה הטכנולוגית והמדע.

כפי שהמלך גלגמש צלל למעמקי הים בניסיון למצוא את הצמח שמבטיח חיי נצח, והאלכימאים בימי הביניים חיפשו את אבן החכמים שתבטיח להם חיים ללא מוות – ממשיכים גם היום מדענים, חוקרי מוח ורופאים לנסות לפצח את סוד החיים העתיק.

ד”ר מיכל חמו לוטם, סגנית נשיא לחדשנות במרכז הרפואי שיבא, תצלול לפריצות הדרך האחרונות בטכנולוגיה, לננו רובוטים, תאי גזע וממשקי אדם מכונה, ותתהה: האם הם באמת יעזרו לנו להשיג בסופו של דבר הארכת חיים, אותה כמיהה עתיקה.

דר עידו בצלת שנודע בשל פיתוח הננו-רובוטים שיוכלו לרפא סרטן על ידי חיסול ממוקד של תאים סרטניים, יספר על המעבדה הבלתי שגרתית שלו שבה חוקרים גם ארכיטקטורה, עיצוב חומרים באמצעות גלי קול, וגם עושים מוסיקה.

פרופ’ איתן פרידמן, מנהל היחידה לאונקו-גנטיקה בשיבא, ידבר על המחקרים האחרונים בגילוי הנטייה המורשת לפתח סרטן; פרופפיני הלפרן, מנהל חדר המיון באיכילוב, יספר איך מתמודדים מולדר גוגלבחדר המיון, ויכניס אותנו להתלבטויות הקשות שעומדות בפניו מדי יום.

פרופ׳ יעקב (ג׳יי) לביא

פרופ׳ יעקב (ג׳יי) לביא

פרופ’ יעקב (ג’יי) לביא, מנהל היחידה להשתלות לב בשיבא, ידבר על הפער הבלתי נתפס בין שבועת הרופא לאכזריות קיצונית המנצלת את חידושי הטכנולוגיה לצרכיה. פרופלביא מכהן בוועד המנהל של DAFOH, ארגון רופאים ביןלאומי נגד קצירת איברים בכפייה, המועמד לפרס נובל לשנת 2016.

מי שתנסה לפתור על הבמה את בעיית הזיהומים בבתי החולים היא האלופה במיל. אורנה ברביבאי, מנכלית הקרן למיזמים לאומיים. חזונה של ברביבאי הוא להפוך את הצוותים הרפואיים בבתי החולים למנהיגים הבאים. היא גם תסביר איך היא לוקחת רעיונות וכלים מעולם העסקים ומשלבת אותם בעולם הרפואה.

הרצאה מרתקת נוספת תהיה של שי ראשוני, שרץ מרתונים, היה איש ברזל וניהל עסקי ספורט, עד שנחתה עליו הבשורה הקשה: הוא עומד להפוך למשותק, ואז לאילם ואחר כך יפסיק לנשום וימות. אבל בשורת האיוב דווקא העירה אותו לחיים. היום הוא מנהל עמותה שמנסה למצוא תרופה למחלת ה-ALS, ומפתח מכשיר מהפכני שיאפשר בפעם הראשונה לחולים במצבו לדבר בכל מצב.

האירוע מיועד לאנשים שרוצים להיות חלק מהשינוי,
שחשוב להם להיות מעודכנים ופורצי דרך בתחומם,
לאנשים שמבינים את הערך שיש בללמוד מאחרים.

הנחה למקדימים להירשם
במקום 647 ש”ח לכרטיס, רק 325 ש”ח

קוד הנחה לקוראי אפוק טיימס: EPOCH – שריינו את מקומכם

Leave a Reply

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!