בדיקת הדם שתציל אתכם מסרטן

עולם הרפואה עומד לעבור מהפכה בעקבות פיתוחים חדשים המאפשרים לנו לגלות מחלות קשות עוד לפני שהן מופיעות. פרופ’ איתן פרידמן, מנהל היחידה לאונקו-גנטיקה בבית החולים שיבא ידבר על במת Med for a Change על המחקרים האחרונים בתחום

דמיינו לעצמכם שכבר בקרוב רופא המשפחה ישלח אתכם לבדיקת דנ”א, בנוסף לבדיקת הדם השגרתית, וכעבור כמה ימים יקבעו לכם פגישה עם גנטיקאי מומחה, שיספר לכם משהו שיציל את החיים שלכם: יש לכם סיכוי גבוה לחלות בעוד כמה שנים בסרטן אלים, כזה שסיכויי ההחלמה ממנו נמוכים. אבל – אם תתחילו כבר היום טיפול תרופתי מונע, תוכלו להימנע מהמחלה הנוראה.

DNA

איור: Zephyris/Wikimedia

העולם המרתק של הגנטיקה חושף בפנינו סודות ודלתות שעד כה היו חסומות. לא בכדי מושקעים בו הזה משאבים רבים כל כך. אחד מהאנשים המרתקים בתחום הזה הוא פרופ’ איתן פרידמן, מנהל היחידה לאונקו-גנטיקה בבית החולים שיבא.

לאחר שניצל ממוות בהתקלות עם מחבל בזמן שירותו הצבאי בלבנון, עבר פרופ’ פרידמן שיקום ארוך והיה הישראלי הראשון שצלח את תעלת למאנש פרופ’ איתן פרידמן, היום הוא מסתכל על החיים כמתנה נפלאה והזדמנות חד פעמית שכדאי לנצל אותה כמה שאפשר.

מאז שהשתנו חייו, הוא דוחף את עצמו גבוה ורחוק גם בחייו המקצועיים, כשהמטרה העומדת מול עיניו היא להצליח ליצור בחברה תהליכים שישפיעו על הבריאות שלנו ושל ילדינו.

בהרצאתו באירוע Med for a change פרופ’ איתן פרידמן ידבר על המחקרים האחרונים בגילוי הנטייה המורשת לפתח סרטן ועל התהליכים שקורים היום בתחום הגנטיקה בישראל ובעולם במטרה לאתר מחלות שטרם אובחנו.

פרופ' איתן פרידמן

פרופ’ איתן פרידמן

אבל מעבר להזדמנות להאריך את החיים ולמנוע מחלות קשות, תחום הגנטיקה מעלה כבר היום שאלות אתיות מהותיות שאנחנו צריכים לחשוב עליהן. למי תהיה גישה למידע הגנטי שלנו? מה יקרה אם המידע הגנטי הזה יגיע לידיהן של חברות הביטוח שיוכלו ללמוד על הסכנות הבריאותיות האורבות לנו?  או למעסיקים שיוכלו ללמוד על אופיינו המולד?

מה אמור לעשות רופא שיגלה כי מטופל שלו הולך ככל הנראה לחלות באלצהיימר בעוד עשר שנים? או שאביו אינו האב האמיתי שלו? האם אנחנו באמת רוצים לדעת מה צופן לנו העתיד? ואיך יראה העתיד כשכבר בזמן הלידה כל משפחה תקבל את הריצוף הגנטי של הרך הנולד?

לצידו של פרופ’ פרידמן יעמדו על במת Med for a Change מרצים ממיטב המוחות בעולם הרפואה בישראל, אנשים שמובילים גם הם לשינויים מהותיים בחברה שלנו. בואו להיות גם אתם חלק מהדיון ומהמהפכה הבאה בעולם הרפואה, לפגוש את האנשים שיוצרים אותה ומקדישים את חייהם כדי לעורר שינוי.

אירוע Think for a Change

אירוע קודם בסדרת For a Change

האירוע מיועד לאנשים שרוצים להיות חלק מהשינוי,
שחשוב להם להיות מעודכנים ופורצי דרך בתחומם,
לאנשים שמבינים את הערך שיש בללמוד מאחרים.

הנחה למקדימים להירשם
במקום 647 ש”ח לכרטיס, רק 325 ש”ח

קוד הנחה לקוראי אפוק טיימס: EPOCH – שריינו את מקומכם

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!