“בכל יום אני חותם על מסמכים שקובעים שאנשים מתים. אבל אני יודע בליבי שהם בעצם לא מתים”

ג’סטין סמית’ נפל לשלג, הפסיק לנשום למשך 12 שעות וקפא למוות. זה בדיוק מה שהציל את חייו, ומה שעשוי להציל חיים של אנשים רבים אחרים. ראיון מפתיע

תמונה: Fotolia

תמונה: Fotolia

דון סמית׳ הציץ שוב בשעון וליבו החסיר פעימה. השעה הייתה שש וחצי בבוקר. בחוץ השתוללה סופת שלגים, ובנו ג׳סטין עוד לא חזר מהבילוי הלילי של אתמול. חברים שהתקשר אליהם סיפרו שהם נפרדו בסביבות 21:30.


סמית׳ לבש את מעילו הכבד, הציץ במדחום שהראה טמפרטורה של חמש מעלות מתחת לאפס, נכנס למכונית, והתחיל לנסוע לאט לאורך הכביש שמוביל למועדון הלילה הסמוך למקאדו שבפנסילבניה.

ג'סטין סמית׳ יחד עם אביו

ג’סטין סמית׳ יחד עם אביו

בפעם הראשונה חוקרים על בני אדם את האפשרות של טיפול רפואי באמצעות הקפאה

בחצי הדרך הוא הבחין לפתע, מבעד לפתיתי השלג המתעופפים, במגפיים מציצות בצד הדרך. הוא עצר בבת אחת, זינק מהמכונית ורץ לכיוון המגפיים. שם הוא ראה את בנו ג׳סטין, שוכב על גבו בתוך תלולית שלג. פניו היו כחולות לגמרי וחסרות חיים והוא לא נראה נושם.

כשהצמיד את ראשו לחזהו, הוא לא שמע דופק. הוא לפת את כתפיו של ג׳סטין, טלטל אותו בחוזקה וצעק: ״ג׳סטין, תתעורר, תתעורר, אתה לא יכול לעזוב אותי״, הוא סיפר בראיון לתחנת הטלוויזיה המקומית WNEP.

גם הפרמדיקים שהזעיק לא מצאו בג׳סטין סימני חיים ודיווחו לבית החולים הקרוב Lehigh Valley: ״בחור בן 25, נמצא שוכב בתל של שלג, ללא דופק, כל הסימנים מראים שהוא מת כבר כ-12 שעות״. הם פרשו על גופתו סדין לבן, וכאשר התחילו לנסוע לכיוון בית החולים, סמית׳ טלפן לאשתו וסיפר לה בקול שבור שבנם ג׳סטין נמצא מת.
web_info

נס רפואי

כל הסימנים הראו שג׳סטין מת – הוא היה ללא דופק, ללא לחץ דם, ואת נשימתו האחרונה לקח לפני יותר מ-12 שעות. אבל רופא עקשן אחד, ד״ר ג׳רלד קולמן, שבאותו בוקר קפוא של פברואר 2015 היה בתורנות ביחידה לטיפול נמרץ, היסס לחתום על תעודת הפטירה.

״הרגשתי לא נוח לומר שהוא מת״, סיפר קולמן בווידיאו שצילם בית החולים מאוחר יותר. ״המחשבה הקלינית שלי פשוטה מאוד – גופך חייב להיות חם כשאתה מת״, אמר קולמן, אבל גופו של ג׳סטין היה קפוא ונוקשה כמו גוש בטון.

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!