סיפורי הבדים של נעמי מערבי

מגוון בגדים לבנים, עשויים מחולצות גברים או עודפי בדים. כולם בנגיעות קטנות של עבודת יד או טאץ׳ שנעשה בסטודיו | תמונה: איריס ברעם

מגוון בגדים לבנים, עשויים מחולצות גברים או עודפי בדים. כולם בנגיעות קטנות של עבודת יד או טאץ׳ שנעשה בסטודיו | תמונה: איריס ברעם

שאריות של בדים ועורות, בגדים ממוחזרים או ישנים, של נשים וגברים, נותנים השראה למעצבת נעמי מערבי למותג האקולוגי שלה Repelle-Naomi maaravi. היא משלבת שימוש חוזר בבדים עם אמנות ועיצוב אופנה, אולי בהשראת הרקע המגוון שלה: לימודי תיאטרון, טקסטיל ואופנה באמסטרדם ועבודה כמעצבת וחזאית טרנדים במילאנו, פריז ואמסטרדם.

הבגדים והאקססוריז שמערבי יוצרת – נשיים, חכמים ומלאי דמיון, מספרים את סיפורי הבדים שמהם הם עשויים. היא נוהגת לרשום על חלק מתוויות הבגדים את הסיפור של הבגד, כדי שאנשים יבינו את הערך שקיבלו עם קנייתו: האם הוא ממוחזר, עשוי בייצור מקומי או נעשה בו שימוש מחודש.

תמונה: סולל פקיאל

תמונה: סולל פקיאל

היא מתבוננת, מקשיבה, מפרקת ומרכיבה מחדש פרשנות אחרת לאותם בגדים. בעבר, אותם בגדים נמכרו לעתים בחנויות בגדים קמעוניות. עתה משהסתיים השימוש בהם, הם זוכים להפוך לאופנה עילית, ועולים בדרגה. בעיצובים החדשים שלהם הם מתאפיינים במגוון טקסטורות שונות של בדים, סדרות מוגבלות של דגמים, או דגם אחד בכמה סוגי בדים, לפי כמות שאריות הבד שיש לה. לדברי מערבי זהו עולם שלם שנותן מקום להרבה יצירתיות. ״במחזור אין דברים קיימים – רק מה שאפשר לעשות עם החומרים השונים. זו ממש שפה שמאפשרת לראות אחרת את העולם״, היא אומרת. והשפה שלה ייחודית, מרוחקת מהטרנדים של עולם האופנה הישראלי, שבעיניה אינם ארוכי טווח מספיק, ומתחברת לפלטת צבעים אירופית נקייה של שחור, לבן ואפור.

ההשראה האמיתי לעבודתה הוא אביה. הבית בו גדלה היה מלא בחפצים שאביה מיחזר. הוא בנה לה בובות מאריזות ישנות, רצפות מחבלים, מנורות מבקבוקי זכוכית ריקים ומכל הבא ליד. הוא לימד אותה שלכל פריט או חפץ יש סיפור משלו. ״אבא שלי לימד אותי שלכל פריט יש ערך, לא משנה כמה הוא ישן ושבור. הוא לא זרק דבר מעולם, הוא היה יוצר עולמות חדשים מחפצים שכבר לא היה בהם שימוש. מהבית למדתי לחשוב מחוץ לקופסה, ולתת לדמיון ללכת לכל מקום״.

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!