מודל 2014

שלל ג’יפונים, מכונית מתוצרת סין וספורטיביות ייחודיות – כל המכוניות שצפויות להגיע לישראל בשנה הקרובה

למרות החשש ממיתון בשוק הרכב הישראלי, שנת 2013 תירשם כשנה מעולה עם מבול דגמים חדשים ומחודשים ששבו את ליבו של הצרכן הישראלי. שנת 2014 צפויה להיות זוהרת לא פחות עם דגמים שצפויים לטרוף את הקלפים מחדש, החל ממכוניות קטנות וזולות, דרך ג’יפונים אופנתיים וכלה בדגמי ספורט ופאר מרהיבים.

 

יונדאי i10

קטנות

זו הייתה הקטגוריה הזוהרת ביותר של השנה שחלפה. שילוב של עלות רכישה סבירה ומכוניות חסכוניות בדלק שכנעו את הצרכן הישראלי שעדיף מכונית קטנה וחדשה על פני משפחתית משומשת בת שנתיים-שלוש. ובכך, בפעם הראשונה מכונית מקטגוריה זו (קיה “פיקנטו”) אף קטפה את תואר “הנמכרת ביותר בישראל”.
ב-2014 הקטגוריה צפויה לצמוח עם כניסתם של דגמים חדשים בסגמנט, כשהבולט ביותר הוא יונדאי “i10”. שיווקו יחל החודש והוא מציג מראה צעיר, ממדים גדולים מבעבר, רשימת אבזור ארוכה יותר ומנועים מחודשים בנפח 1.0 ו-1.25 ליטר שהושאלו מהאחות התאומה, קיה “פיקנטו”. מחירו מתחיל ב-60 אלף שקל.
בהמשך השנה, החל מהרבעון השני, אנו צפויים לראות את אופל “אדם”, מכונית שתתחרה בדגמים אופנתיים יותר כמו פיאט “500”, ופולקסווגן “אפ!”, האחות התאומה של סיאט “מי” וסקודה “סיטיגו”. לקראת סוף השנה צפוי להגיע אלינו דור חדש לסמארט “פורטו”, וגם דגם חמש דלתות וארבעה מושבים חדש שיכנס לנעלי ה”פור-פור” שלא זכה להצלחה ושיווקו הופסק.

 

SKODA Rapid Spaceback

סופרמיני וסדאן קטנות

עם המעבר לכלים קטנים וחסכוניים יותר, מגמת ההתחזקות בסגמנט צפויה להימשך. הנציגה החדשה החשובה ביותר היא סקודה “ראפיד ספייסבק” – גרסת החמש דלתות של המשפחתית הקטנה. אלינו היא תגיע במהלך הרבעון הראשון ותוצע עם מנוע 1.2 ליטר טורבו (105 כ”ס) ותיבה ידנית, או 1.4 ליטר טורבו (122 כ”ס) ותיבת ההילוכים כפולת המצמד של קונצרן פולקסווגן.
נציגה מעניינת נוספת היא “MG3” – סופרמיני חדשה של היצרנית הסינית המציעה ממדים מהגדולים בקטגוריה. שיווקה יחל בסוף הרבעון השני עם מנוע 1.5 ליטר, 109 כ”ס והיבואנית מבטיחה תג מחיר תחרותי.
לצידן אנו צפויים למצוא פולקסווגן “חיפושית” חדשה (שכבר נחתה בארץ), מיני חדשה שתגיע כבר ברבעון הראשון בגרסאות “קופר” ו”קופר-S” ובהמשך בתצורות נוספות וגם את גרסת הסטיישן של רנו “קליאו” (רבעון שני). לקראת סוף השנה צפויות להגיע שתי שחקניות חשובות שטרם נחשפו וכנראה יספיקו להשפיע רק על 2015, מדובר במאזדה 2 וסקודה “פאביה” החדשות.

 

MG5-5

משפחתיות ומשפחתיות גדולות

קטגורית המשפחתיות והמשפחתיות הגדולות איבדו מכוחן באופן מהותי, בעיקר לטובת הג’יפונים האופנתיים. כאן לא ניתן לנקוב בנציגה עיקרית ובמקום זאת נציין שתי מגמות בולטות. המגמה הראשונה היא המשך הפלישה הסינית עם שתי משפחתיות חדשות: “MG5” וגרייט וול “C30”. לשתיהן מנוע 1.5 ליטר ושתיהן יגיעו לקראת אמצע השנה. היבואניות שלהן מקוות שהן יעניקו להן דריסת רגל משמעותית יותר בשוק המקומי.

מגמה שנייה היא זרימה של דגמים בתקינה אמריקנית שעד עתה שיווקם בארץ לא הותר. טויוטה “קאמרי” הייתה הראשונה לסלול את הדרך לפני מספר חודשים וברבעון הראשון של השנה צפויות להצטרף אליה מתחרותיה מבית ניסאן – “אלטימה” ו”מקסימה” עם מנועי 2.5 ו-3.5 ליטר בהתאמה. מדובר במכוניות גדולות אשר יכניסו את ניסאן ישראל לפלח שוק חדש עבורה. לצידן צפויה להגיע גם דודג’ “דארט”, הגרסה הסדאנית של אלפא רומיאו “ג’ולייטה”, וקרייזלר “200” (מחליפת ה”סיברינג”).
דגמים בולטים נוספים שיגיעו השנה: פיג’ו 308, הונדה אקורד וסיוויק סטיישן, קיה סול, סיאט לאון ופורד מונדיאו.

 

ניסאן קשקאי החדש

ג’יפונים

התחום החם ביותר בשנים האחרונות, תחום הפנאי, צפוי לפרוח גם בשנה הקרובה. מהצד הצנום של הסקאלה נמצא את פיג’ו “2008” ששיווקו החל לאחרונה עם תג מחיר הנע בין 99,000 שקלים עבור גרסת הבסיס הידנית ל-126,000 שקלים עבור הגרסה האוטומטית המאובזרת. בשבועות הקרובים תשיק אופל את “מוקה” (אח תיאום לשברולט טראקס) עם מנוע טורבו-בנזין בנפח 1.4 ליטר (140 כ”ס) ותיבת הילוכים אוטומטית כשבמהלך השנה תושק גרסה מעודכנת של סקודה “יטי”. לקראת סוף השנה יתכן ותגיע “CX-3” – התשובה של מאזדה לאופנת הג’יפונים.

בתחום הפנאי הבינוני צפויים לעלות ארצה בחציון הראשון של השנה ניסאן “קשקאי” החדש שקודמו הפך ללהיט וניסאן “X טרייל”. הקשקאי החדש מציע ממדים גדולים מבעבר ומנועי טורבו-בנזין צנומי נפח וחסכוניים בדלק. ה-X טרייל שבעבר היה דגם נפרד בעל תצורה, מכלולים ויכולות של רכב שטח, הפך בדור החדש לגרסת 7 מושבים של הקשקאי ובדרך גם נותר עם יכולות שטח בסיסיות בלבד.
ברבעון השני מיצובישי ישראל תשיק גרסה היברידית נטענת של ה”אאוטלנדר”. לזו אפשרות טעינה משקע ביתי וטווח נסיעה של 55 ק”מ על חשמל בלבד.
בתחום הפנאי הגדול יושק ברבעון הראשון סאנגיונג “רקסטון” החדש, ולאחריו יגיעו ג’יפ “גרנד צ’רוקי” החדש ודגמי הפנאי הגדולים של טויוטה אמריקה (“היילנדר” ו”וונזה”). לקראת סוף השנה צפויה להגיע הגרסה הארוכה בעלת 7 מושבים של יונדאי “סנטה-פה”.

 

מרצדס S קלאס החדשה

יוקרה

קטגוריה זו תמשיך לפרוח גם השנה כשלכל אחת מיצרניות היוקרה מספר דגמים בולטים. קדילאק השיקה בחודש שחלף את ה-“CTS” החדשה עם רשימת אבזור ארוכה מאוד ותג מחיר תחרותי של 360,000 שקלים, והחודש אינפיניטי תשיק את ה-“Q50”, מחליפת ה-“G37”. גרסה זו לא רק מסמנת את קו השמות החדש של היצרנית, אלא גם מציגה חידוש טכנולוגי ראשון מסוגו בתחום – היגוי אלקטרוני ללא חיבור פיזי לגלגלים. בהמשך השנה תוצע גם אינפיניטי “Q70”, מחליפת ה-“M”.

ב.מ.וו ישראל מתכננת להשיק ברבעון השני את “סדרה 2”, בקיץ את “סדרה 4 גראן קופה” (על אף שזו טרם נחשפה) וברבעון הרביעי את “סדרה 2 אקטיב טורר” – מכונית ההנעה הקדמית הראשונה בהיסטוריה של החברה.
לקסוס תשיק הרבעון גרסת כלאיים חדשה ל-“GS” ומתיחת פנים ל-“CT200h”. מרצדס תשיק ברבעון השני את ספינת הדגל ה-“S קלאס” החדשה ואת רבת המכר ה-“C קלאס” החדשה.

 

פורשה מאקאן

פנאי יוקרתי

קטגוריה זו תזכה לקבל לזרועותיה השנה כמה שחקנים חדשים הנכנסים לראשונה לתחום שהמשותף לכולם הוא ממדיהם הקומפקטיים (יחסית). פורשה החלה החודש בשיווק ה”מאקאן”, רכב פנאי-שטח חדש המבוסס על אודי “Q5”, כשגרסת הבסיס מוצעת עם מנוע מוגדש טורבו, 340 כ”ס ותג מחיר של 585,000 שקלים. מרצדס תשיק ברבעון השני את ה-“GLA”, רכב פנאי קומפקטי מבוסס על ה-“A קלאס” ובקיץ תשיק ב.מ.וו ישראל את “X4” (על אף שזה טרם נחשף). ברבעון האחרון לקסוס תשיק בישראל את התשובה שלה לדגמים אלה כשקדימון הוצג לפני מספר חודשים בתערוכת פרנקפורט, וגרסה סדרתית צפויה בקרוב.

 

מיוחדות

אופל קאסקדה

ואי אפשר ללא כמה דגמים שברור שלא יתפסו “נפח”, אבל חשובים מבחינה תדמיתית. ברבעון הראשון של השנה תשיק אודי את ה-“S1” – הגרסה הספורטיבית של ה-“A1” עם 225 כ”ס ותיבה ידנית. בהמשך צפויה להגיע גרסת הקבריו של ה-“A3”.
אלפא רומיאו השיקה החודש את ה-“4C” במהדורת השקה (כפי שהיה ברחבי העולם), ומאפריל גם תציע את הדו-מושבית בגרסה רגילה ובמחיר של כמעט 600,000 שקלים.
אופל ישראל תשווק את ה”קאסקדה” – משפחתית פתוחה המבוססת על האסטרה ומציעה מנוע טורבו-בנזין 1.6 ליטר (170 כ”ס), גג בד והמון שמים פתוחים. ברבעון השלישי תשיק יגואר את F-טייפ קופה, אחות סגורה ויפהפייה לא פחות מהגרסה הפתוחה ופורד את ה”מוסטנג” לאחר שזו הוגדרה על ידי היצרנית “כמכונית גלובלית”. באגף האלטרנטיבי, ייתכן ויחל שיווקן של רנו “טוויזי” ו”זואי” – העירוניות הקטנות והמחושמלות.

 

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!