פנטזיות הן לנצח

דווקא בעידן שבו העבודה הפיזית שלנו מסתכמת בהנעת האצבע משמאל לימין, עבודת הכפיים חוזרת לשולחן ובגדול.

מיכל נקר

מיכל נקר

מה גורם לאנשים במאה ה-21 להניח את העכבר, לעזוב את השלט, לכבות את המסך ולעסוק מרצונם החופשי במלאכת כפיים?

בעוד שמכשירים סלולאריים ושאר גאדג’טים אנחנו מחליפים כגרביים, תכשיטים ופריטי אמנות היו מאז ומעולם אלמנטים נצחיים.

מאיה אור

מאיה אור

טבעות, תליונים ושרשראות עוברים מדור לדור, מאפשרים הצצה להיסטוריה ומגע עם העתיד, מספרים סיפורים שהם מעבר לזמן ומקום ומעוררים את הלב והדימיון. מקצוע הצורפות הוא מקצוע עתיק יומין, המשלב עבודה טכנית ומאתגרת של עיבוד מתכת עם מלאכת העיצוב והיכולת המופלאה של פיתוח רעיונות. הצורף הראשון החל בעבודתו לפני כשמונת אלפים שנה, עם גילויי המתכת, גילוי שהביא למהפכה בתרבות האנושית והקפיץ אותה כמה מדרגות קדימה בכל הנוגע לטכנולוגיה ולהתפתחות המדע. אך למרות תרומתה האדירה של המתכת בכל תחומי החיים, המחקר והמדע, מקצוע הצורפות לכשעצמו השתנה אך במעט מאז ימיו של הצורף הראשון.


הסדנה לצורפות של יעל שקדי הוקמה בשנת 1995, מתוך אהבה אמיתית לתחום. הפנטזיה של יעל הייתה להעביר את הידע ואת חדוות היצירה לכמה שיותר אנשים. ואכן הסדנה משמשת מאז ועד היום כבית ספר ומרכז לצורפים מכל רחבי הארץ והינה הגדולה והמרכזית בישראל, בעיקר בשל תערוכות הנושא הייחודיות שהיא יוזמת ומציגה אחת לשנה.

מישל ברק

מישל ברק

אילו אנשים מגיעים ללמוד צורפות?

כולם מדמיינים, כולם מפנטזים וכולם היו רוצים ליצור משהו שיישאר לנצח. ההתעניינות בצורפות חוצה גילאים, מגזרים ומגדרים. נשים וגברים, חילוניים וחרדים, צעירים ומבוגרים. לכל אחד יש מקום אישי מיוחד בעולם המופלא הזה וכל אחד, בלי יוצא מן הכלל, יכול למצוא אותו.

זוהי האמונה הרווחת בסדנה לצורפות של יעל שקדי, לכן תוכלו למצוא בה בכל רגע נתון סטודנטים שבאו ללמוד מקצוע לצד סטודנטים המגיעים לשם הנאה בלבד. כל אחד עם הפנטזיה שלו…

עדן שמואל

עדן שמואל

מה מושך קהל מגוון כל כך למקום אחד?

עיצוב וייצור תכשיטים הם חוויה מרגשת. העבודה בסדנה נותנת דרור ליצירתיות האינדיבידואלית ויחד עם ההנאה הצרופה, המורגשת בזמן מלאכת הכפיים, התלמידים יוצאים למסע חווייתי המתחיל בחיפוש פנימי מרתק, ממשיך אל מחוזות הפנטזיה האינסופיים ומסתיים ביצירות מרהיבות ויחידות במינן, הטומנות בחובן עולמות חדשים, מלאי רגש, עוצמה ויופי.


פנטזיה – תכשיטים “מעבר לכל דימיון“

כמידי שנה, מציגים בוגרי הסדנה לצורפות של יעל שקדי את עבודות הגמר שלהם בתערוכה בקניון רמת אביב. בכל שנה נבחר קונספט אחיד לכל הסטודנטים. השנה הוחלט ללכת רחוק, עמוק, אל “מעבר לכל דימיון.” להיכנס לעולמות הפנטזיה המניעים את האדם לטוות עולמות דמיוניים שהקסם שולט בהם וליצור יצירות פנטסטיות.

דר דבקסלר

דר דבקסלר

בהשפעת המכשפים, הקוסמים והפיות, הדרקונים וחדי הקרן, כישפו הסטודנטים שרביטי קסמים לתליונים, פערו לועות דרקונים לצמידים וחישלו פיות לטבעות. השנה מוצגת לקהל הרחב תערוכת תכשיטים קסומים פרי דמיונם וידיהם של בוגרי הסדנה, כולל בוגרי השנה הראשונה. בתערוכה תוכלו לחזות בתכשיטים שעוצבו בטכניקות שונות כגון צורפות מתכת, גילוף מודלים בשעווה ואפילו ריינו (תכנת מחשב תלת מימדית). הקסם נמצא בכל…

במקביל לתערוכה “פנטזיה – תכשיטים מעבר לכל דמיון” שתיערך בקניון רמת אביב, תתקיים תערוכה נוספות של בוגרי “בציר ראשון” בסדנה לצורפות ותציג קולקציות ביכורים תכשיטים של המשתתפים בקורס ייחודי של פיתוח קולקציה. במהלך התערוכה יתקיימו ערבי הרצאות בנושאי צורפות. ערבים אלו פתוחים חינם לציבור אך מותנים בהרשמה מראש.

אתם מוזמנים לבקר בעולמות פנטסטיים קסומים בקניון רמת אביב, ולקחת חלק במסע אל מעבר

לכל דימיון!

הסדנה לצורפות של יעל שקדי 09-7461715

התערוכה מוצגת עד ה 17.11.16 לאחר מכן ניתן לראות את העבודות באתר: www.shkedi.co.il

 

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!