חטיפי
 מדע ומעבר | ריצה שמחדדת את הזיכרון ועוד שני גילויים חדשים

איך לשפר את השליטה העצמית, רעפים סולריים, ושיפור הזיכרון באמצעות ריצה

הדמיה (להמחשה בלבד): Fotolia

הדמיה (להמחשה בלבד): Fotolia

זה רק נראה כמו רעף רגיל, אבל זה פאנל סולרי

חושבים על חשמל סולרי ורואים מול העיניים פאנלים מגושמים? חברת טסלה של אילון מאסק מציעה לשנות את כל זה. הרעפים הסולריים החדשים שהציגה נראים כמו רעפים רגילים לגמרי, אך היעילות הסולרית שלהם כמעט ומשתווה לזו של הפאנלים המסורתיים. בחזון של טסלה, הם משתלבים עם הסוללות החדשות שפיתחה, וביחד יספקו את כלל הצריכה הביתית.

איור (להמחשה בלבד): Fotolia

איור (להמחשה בלבד): Fotolia

חוקרים מאוניברסיטת קליפורניה באירוויין הופתעו לגלות שההורים בעולם המערבי של היום מקדישים זמן רב יותר לטיפול בילדיהם בהשוואה לשנות ה-60. כ-120,000 הורים ניהלו יומן בו רשמו כמה זמן הקדישו לטיפול בילידיהם – בהתארגנות לקראת השינה, בעזרה בשיעורי הבית וכדומה.

בעוד שב-1965 אימהות הקדישו כ-54 דקות ביום לטיפול בילדיהן, כיום הן כמעט הכפילו את זה. האב ״הממוצע״ הקדיש בשנות ה-60 כ-16 דקות ביום לטיפול בילדיו וכיום פי ארבע – בערך שעה.

רוצים לשפר את השליטה העצמית?

זה קורה לנו כל הזמן: חפיסת השוקולד הסמוכה נראית מפתה כל כך ואנחנו לא מצליחים לעצור את היד שלנו בדרכה אליה, אפילו כשקול קטן בראש אומר לנו לחדול. אנחנו פשוט מתקשים לשלוט בעצמנו.

מחקר חדש שפורסם במגזין Science מנסה להסביר מדוע כל כך קשה לנו לעצור: הוא מדגים שמרכיב חשוב בשליטה העצמית שלנו קשור ליכולת לראות את הדברים מנקודת המבט של האחר.

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!