״יש משהו במערות״

אוסף סימנים מסתוריים שאף אחד לא חקר התגלו בשנים האחרונות על קירות מערות בכל רחבי אירופה. החוקרת ג’נביב פון פצינגר טוענת שיש ביניהם קשר מסתורי שעשוי לחשוף את אחת התגליות המשמעויות של העשורים האחרונים

תמונה: באדיבות ג'נביב פון פצינגר

תמונה: באדיבות ג’נביב פון פצינגר

ג׳נביב פון פצינגר ובעלה דילון זחלו על גחונם במערה החשוכה והדחוסה בחבל קנטבריה שבצפון ספרד. פניהם, שממש גירדו את רצפת המערה הנמוכה היו מרוחים בחול ובאבק, והם התקשו להבחין בנעשה סביבם באור הפנס החיוור. אחרי יותר משעתיים של זחילה איטית ומייגעת, לפתע, בבת אחת, התגלה מול פניהם פתח גדול. כשהרימו מעט את ראשם, הם ראו מול עיניהם חדר ענק ומרווח עם תקרה גבוהה.

סוף סוף הם יכלו לעמוד ולהזדקף מלוא קומתם. כשדילון כיוון את הפנס לקיר המרוחק, הצבעים הדהויים שהתגלו בשולי כתם האור רמזו לבני הזוג שסוף סוף הם מצאו את מה שחיפשו – ציורים מדהימים של סוסים, איילים וביזונים. הם נראו כל כך מלאי חיים, עד שנדמה היה שעוד רגע הם ימשיכו במרוצתם ויצאו מהקיר.

תמונה באדיבות ג'נביב פון פצינגר

תמונה באדיבות ג’נביב פון פצינגר

כמו אלפי מבקרים הנמשכים בשנים האחרונות לראות ציורי קיר דומים במערות בצרפת, ספרד ופורטוגל, גם עיניה של פון פצינגר נשאבו לדרמה החיה של סצנת הציד שהייתה מצוירת על קיר המערה. אולם בניגוד למאות חוקרים אחרים שהקדישו את עשרות השנים האחרונות כדי לחקור את הסוסים והביזונים שעל קירות המערה, פון פצינגר החליטה להפנות את מבטה לכיוון אחר שאף אחד לא חקר לפניה – לסימנים הפשוטים המופיעים בשולי הציור – עיגולים, קווים וכוכביות.

סימנים מהסוג הזה בקושי מוזכרים במחקרים שנעשו על אמנות המערות העתיקות. החוקרים פשוט התעלמו מהם. גם התיירים שפוקדים את המערות כמעט שלא מקדישים להם תשומת לב.

כשהתחילה לעשות סדר בים הנתונים שאספה מכל המערות, וכשהצליחה לאגד את כל הסימנים שגילתה לבסיס נתונים יחיד, הגיע רגע שלא תשכח לעולם. ״רק כשסיימתי לבנות את בסיס הנתונים הראשון ויכולתי לראות את התבניות שחוזרות על עצמן, פתאום הבנתי שמשהו חשוב קורה כאן״, היא אומרת בראיון לאפוק טיימס.

אחרי שמונה שנים של מחקר, פון פצינגר יודעת שדווקא הסימנים האלה הם הדבר המהותי, הפיל הגדול בחדר שאף אחד לא ייחס לו משמעות.

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!