״הייתי משוכנע שיש שם משהו, מתחת לאדמה״

סיפורו של איש פשוט מויילס שהחליט לבזבז את כל כספו ולקנות שדה, מתוך אמונה ששוכנת מתחתיו עיר עתיקה שאף מומחה לא הצליח עד היום למצוא

תמונה: Fotolia

תמונה: Fotolia

סטוארט וילסון ישב בתא, על הגשר המוביל לעיר לונדון, והמתין כמו בכל יום למכונית הבאה שתעבור ויגבה ממנה כסף. אבל באותו יום סגרירי מוחו חשב על דברים אחרים. הוא חשב על מה שיקרה למחרת, במכירה הפומבית שיגיע אליה. האם יזכה בשדה שהוא רוצה כל כך או שייאלץ לוותר עליו?

מחשבה נוספת הטרידה אותו – הוא הרגיש שכולם מסביב חושבים שהשתגע. והוא לא טעה. וילסון למד ארכיאולוגיה, סיים תואר ראשון ונתפס כאיש אקדמיה רציונלי, עד שיום אחד החליט להוציא את כל חסכונותיו ואף לקחת הלוואה כדי לרכוש שדה שמעולם לא חפר בו. כל זה מתוך אמונה, כמעט עיוורת, שימצא בו רמז למיקומה של עיר גדולה מימי הביניים. עיר שארכיאולוגים עם תארים מתקדמים בויילס חיפשו במשך 15 שנה ולא מצאו.

סטוארט וילסון נחוש לגלות מה מסתתר מתחת לאדמה | תמונות: באדיבות סטוארט וילסון

סטוארט וילסון נחוש לגלות מה מסתתר מתחת לאדמה | תמונות: באדיבות סטוארט וילסון

וילסון האמין שאם יזכה במכירה הפומבית, ויוכל להוכיח לכולם שזה נכון, זאת תהיה התגלית החשובה ביותר בשנים האחרונות בויילס. ״העיר מימי הביניים, טרלק (Trellech), היא המפתח להבנת ההיסטוריה של ויילס. מסופר שבעיר שכן הכוח הצבאי של ויילס והייתה בה התיישבות גדולה מאוד״, מספר וילסון בראיון לאפוק טיימס. ״לפי תיעוד היסטורי, כשמלך אנגליה, אדוארד הראשון, הרחיב את שטח אנגליה הוא כבש את ויילס והשתמש בעיר טרלק ובכוח הצבאי שלה כבסיס וכמקור אספקה. אם את רוצה להבין איך כל זה קרה, את חייבת להבין מה היה כאן.

״זה כמו שנרצה ללמוד על רוסיה מבלי לדעת איפה מוסקבה נמצאת ומה יש בה. זה לא הגיוני. לכן הרגשתי שאני חייב לעשות הכול כדי לחשוף את העיר הזאת״.

השדה של ג׳ונתן

ההרפתקה של וילסון החלה כשסיים את לימודי התואר הראשון וחיפש עבודה בארכיאולוגיה. בין העבודות הזמניות שהחליף, הוא גם התנדב ב״חברה הארכיאולוגית של מונמות׳״, ארגון שהציע למתנדבים הגרים בסביבת העיר מונמות׳ במזרח ויילס לחפור באתרים שונים בויילס, אחרי שתושבים שמצאו בהם דברים מעניינים נזקקו לעזרה.

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!