הכל זהב – תערוכת התכשיטים המובילה ג’ובלה יוצאת לדרך

מתוך 100 המציגים בתערוכת התכשיטים ג’ובלה 2014, המתקיימת זו השנה ה-11 במרכז הירידים בגני התערוכה ותתקיים השנה ב 1/7-2/7, בחרנו 3 דוגמאות למציגים מעניינים במיוחד


JOVELLA
ה-11 יוצאת לדרך: תערוכת התכשיטים היחידה בישראל, אשר מרכזת את ענף התכשיטים והיהלומים, נערכת בשיתוף איגוד תעשייני התכשיטנים בישראל והבורסה ליהלומים ובחסות משרד הכלכלה – אבני חן ותכשיטים ומינהל סחר חוץ, המכון הישראלי לייצוא ולשיתוף פעולה בין-לאומי ומכון היהלומים הישראלי.התערוכה בארגון וייזום קבוצת שטיר מהווה מנוף כלכלי ליצרנים ויבואנים בענף ומיועדת בעיקר לקהל המקצועי ולמקבלי ההחלטות העוסקים בענף התכשיטים. בתערוכה צפויים להשתתף כ- 100 מציגים מהארץ ומהמדינות: איטליה, ברזיל, פולין ועוד. כבר עתה, אישרו את השתתפותם משלחות קניינים מאנגליה, ארה”ב, דרום אפריקה, צרפת וגרמניה, משווקים, בעלי חנויות ורשתות בתחום התכשיטים והאופנה, יצרנים, סוחרים וסיטונאים.במהלך התערוכה יושקו קולקציות חדשות מהארץ ומהעולם ויוצגו פריטים בהטבות מיוחדות לימי התערוכה בלבד.

בתערוכה יוצגו תכשיטים בטווח מחירים רחב – מתכשיטים בשווי מ-200 שקלים ועד מיליוני דולרים וביניהם: תכשיטי זהב ואבני חן, תכשיטי זהב ויהלומים, תכשיטי כסף, תכשיטי אופנה, תכשיטי גולדפילד, תכשיטי קבלה, פנינים, אבני חן ויהלומים וכן שעונים. כמו כן, יוצגו לקהל המשתתפים פריטי ציוד ושירותים ייעודיים לענף כגון, מכונות לתעשייה, טכנולוגיות, תוכנות, ביטוחים, אריזות, מתקני תצוגה ועוד. לפניכם 3 מציגים בולטים ששווה לשים אליהם לב:

מי יכול היה לדמיין לפני 200 שנה שהאגדה של האחים גרים על “עוץ לי – גוץ לי” תקום לתחיה? בכפר המרוחק “ג’פולו” בברזיל, טווים האינדיאנים המקומיים תכשיטים מעשב מקומי מוזהב שגדל רק באזור זה בעולם. סממנים ראשונים לטכניקת טוויה זו ניתן למצוא כבר לפני 400 שנה. באותה תקופה היו אלו  אומנים- צאצאים לעבדים אפריקניים שלמדו את המלאכה מקהילות ילידים מקומיות, והעביר את הטכניקות לדורים הבאים. למרות שטכניקה זו קיימת כבר 400 שנה רק לפני חמש שנים החלו לייצא את התכשיטים לעולם.

התכשיטים נטווים מעשב הנקרא: Capim Dourado אשר גדל רק באזור ספציפי זה בברזיל. התכשיטים כאמור מיוצרים ע”י אינדיאנים החיים בשמורה, וייצור תכשיטים הוא פרנסתם היחידה.את העשב בצורתו הגולמית אסור להוציא מהשמורה (המוכרת כאזור מוגן) ולכן המעצבים שולחים לאינדיאנים את הסקיצות ואלו מייצרים עבורם את התכשיט הסופי. תכשיטים אלו כבר הפכו ללהיט בעולם והם עתידים לכבוש גם את מדינת ישראל. את התכשיטים מייבאת לישראל חברת “OURO DE MATE” בבעלות ג’ני הוכמן, והם יוצגו לראשונה בתערוכת ג’ובלה 2014, שתיערך ב-1 ביולי במרכז הירידים בגני התערוכה.

עולם התכשיטים כמרקחה: מדפסות התלת-מימד נכנסות ובגדול לתחום

רק באחרונה פורסם שאחרי שהומצאו מדפסות תלת-מימד אשר מסוגלות לייצר כלי בית כמו כוסות וצלחות, רהיטים ואביזרים, סטודנטית מאוניברסיטת “הרווארד”, המציאה מדפסת תלת מימד שמדפיסה איפור ומתיימרת לשנות את פני  עולם הקוסמטיקה. גם עולם התכשיטים לוקח צעד קדימה ומצרף לשורותיו את מדפסות התלת מימד. בתערוכת ג’ובלה 2014 יציגו 5 חברות בינלאומיות פיתוחים מתקדמים של מדפסות תלת-מימד ליצירת תכשיטים את הפיתוחים שלהן למדפסות תלת מימד בגדלים וביצועים שונים.

הטכנולוגיה החדשנית ביותר מגיעה לתחום התכשיטים ועתידה לשנות אותו מקצה לקצה. מדפסות התלת מימד הן אחת הבשורות המרתקות של עולם הטכנולוגיה, וכעת אחרי שכבשו את עולמות העיצוב השונים, הן מתחילות לתפוס את מקומן גם בעולם התכשיטים.

השימוש במדפסות מבטל לחלוטין את הצורך בגילוף ידני של התבניות ועל ידי כך מקצר ומוזיל את תהליך הייצור אשר בסופו של דבר מוביל לירידה משמעותית בעלויות התכשיטים לצרכן הקצה. בנוסף, הודות לשימוש בתוכנות גרפיות מתקדמות וחדשניות ביותר. מתאפשר  למעצבי התכשיטים חופש יצירתי רחב יריעה.

תכשיטים בהדפסת תלת מימד. הדמיה באדיבות שטיר

מעצבות ישראליות בווג ובחדשות ערוץ 2

דוקי ונאפו – הצלחה בינלאומית של שתי חברות ישראליות: פגישה מקרית במהלך חופשה בתאילנד הולידה חברות ושיתוף פעולה עסקי בין ורד קורן ומיכל דואק. התוצאה – דוקי ונאפו, חברה לעיצוב וייצור תכשיטים משובצים ביהלומים שכבר הספיקו לככב ב”ווג” ואצל סלבריטאיות מובילות ובראשן מגישות החדשות יונית לוי ודנה וייס. מיכל דואק נולדה לתוך עולם היהלומים: היא בתו של יצרן היהלומים הוותיק ניסים דואק (פרוטאה) והיא עבדה בחברה כמתווכת יהלומים קטנים, בין השאר במשרד של החברה באוסטרליה ועל קו ישראל-הודו.

גם לורד קורן יש קשר משפחתי לענף היהלומים: היא נשואה לשגיא קורן, דור שלישי בענף. את שגיא הכירה כשהייתה מתווכת יהלומים בבורסה.

השתיים נפגשו במהלך ירח הדבש של מיכל ושגיא והפכו מייד לחברות טובות וזמן קצר לאחר מכן הן החליטו לעזוב את עבודותיהן ולבעלות עסק משותף – דוקי ונאפו. תחילה עבדו בסחר ותיווך של יהלומים גדולים, נסעו בכל העולם ואחרי 6 שנות עבודה משותפת זיהו את הצורך באבנים צבעוניות, לצד היהלומים הלבנים הידועים. “כשנסענו בכל העולם ראינו את התערוכות כשדות ענק חד גוניים. באופי שלנו אנחנו צבעוניות והיה זה אך טבעי שהתכשיטים שלנו ידברו באותה שפה”.

פריצת הדרך הייתה בתערוכה בהונג קונג: “דווקא ביום בו הרווחנו הכי הרבה הגענו למסקנה שהכסף לא מניע אותנו, שאנחנו רוצות יותר – רוח, יצירה, נשמה. בתערוכה משכו את ליבנו יהלומים צבעוניים והיו לנו מספיק סימנים לכך שהדרך מובילה אותנו למסע, ברגע שאנחנו מכניסות רגל – אנחנו בראפטינג”.

וכך הפכו שתי היהלומניות המנוסות לתכשיטניות מתחילות. טבילת האש המשמעותית שלהן בישראל תהיה בתערוכת התכשיטים ג’ובלה שנפתחת ב 1/7 בגני התערוכה בתל אביב, בה הן יציגו את הקו הצעיר והעכשווי שהוא עם זאת גם מרשים ואלגנטי, “כל מה שאת יכולה לענוד עם ג’ינס וטי שירט, בקווים נקיים אך מתוחכמים, בשילוב הרמוני של מתכות וצבעים. התכשיטים שלנו הם החלומות שלנו שיוצאים החוצה”.

התכשיטים של דוקי ונאפו הופיעו באחרונה גם ב”ווג”: עורכת האתר של מגזין האופנה המצליח בעולם ראתה את התכשיטים בתערוכת התכשיטים בפרייבורג בגרמניה ופנתה בעצמה לתכשיטניות הישראליות בבקשה לפרסם את התכשיטים שלהן.

http://www.vogue.it/en/vogue-gioiello/designer/2014/04/dukivenapo#ad-image

גם המלבישה של ערוץ 2 הגיעה אליהן אחרי שראתה את התכשיטים שלהן דרך מכר משותף ובחרה מייד לקחת תכשיטים למגישות מהדורות החדשות ובראשן יונית לוי ודנה וייס.

לקוראי אפוק טיימס:

הכניסה לתערוכה (בהצגת הזמנה זאת) היא ללא תשלום:

http://www.stier.co.il/files/JOVELLA-EPOCH_TIMES-2014.pdf


רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!