האיש שרואה את הקשר המסתורי שמחבר בין הכול

“לו יכולתי לצייר את העולם כפי שהוא נראה דרך עיניי, ולהראות לכולם את המבנה המורכב, המעודן והמופלא שלו ואיך אנחנו, בני האדם, ארוגים בתוך המבנה הזה, אולי אנשים היו יכולים להתמודד יותר בקלות עם מכאובי החיים ולהתעלות מעליהם. אני יודע את זה כי למרות שאני נראה היום האדם האופטימי ביותר, הייתי בגיהינום וחזרתי ממנו״. ראיון עם ג’ייסון פָּאדְגֶ׳ט, שנחשב בעיני רבים לגאון במתמטיקה אחרי שעבר מהפך כואב בחייו

תמונה: באדיבות גייסון פאדג׳ט

ג׳ייסון פָּאדְגֶ׳ט, 31, הערים מוס וג’ל על שערו הבלונדיני הארוך וסידר אותו בקוצים מחודדים בדיוק כמו שאהב. הוא זרק על עצמו את מעיל העור השחור ויצא לפגוש את החברים לעוד לילה של בילוי והנאה בבר הקריוקי האהוב עליו בעיר מגוריו טאקומה, במדינת וושינגטון. סמוך לחצות הוא הלך לבר להתרענן עם עוד כוס קולה. הוא הבטיח לחברים טרמפ הביתה לאחר הבילוי ולכן הקפיד לא להשתכר באותו לילה.

פאדג׳ט שם לב שעיניו של הברמן השתהו במשך שנייה ארוכה על הארנק התפוח שלו, אבל מיד סילק כל חשש מליבו. במילא הכול היה מלא בשטרות של לא יותר מעשרים דולר. הוא שפך את הקולה לגרונו בכמה לגימות והתקדם לעבר היציאה מהמועדון.

כשהיה צעדים ספורים מחוץ לדלת הוא הרגיש חבטה עזה בראשו שמוטטה אותו על ברכיו. בהתחלה הוא חשב שזו אחת ממחוות הידידות של חבריו שהיו קצת שתויים, אבל אז הוא הרגיש עוד ועוד חבטות ובעיטות ניתכות על ראשו. בתוך החשכה של הכרתו המתערפלת הוא הרגיש שתוחבים ידיים לכיסי מעילו, וכשלא הצליחו למצוא שם את ארנקו, המשיכו מתוך תסכול להמטיר על ראשו עוד אגרופים ובעיטות, לקלל ולצעוק, ואחר כך שמע רק את הלמות צעדיהם מתרחקים במהירות.

אחרי דקות ארוכות בהן הכרתו נעלמה ושבה מספר פעמים הוא הצליח להתרומם לאט על רגליו, מתנדנד לעבר מכוניתו, לא מבין לאן חבריו נעלמו. למזלו בית החולים היה קרוב. בבדיקות התברר שהוא סובל מזעזוע מוח קשה. הרופא נתן לו משככי כאבים ושלח אותו הביתה.  פאדג׳ט לא ידע שבאותו יום אחרי תקרית השוד האלימה הוא השאיר את ה״אני״ הישן שלו בכניסה לבר ובמקומו נולד ג’ייסון פאדג׳ט חדש לגמרי.

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!