מי רוצה לחיות לנצח?

תרופה שאמורה להפוך את תאי גופנו לצעירים ב-20 שנה, חיידקים שמשדרגים את מערכת החיסון ותאי גזע שמאטים את ההזדקנות. תעשיית ה”אנטי-אייג’ינג” פורצת קדימה ומותירה אחריה שאלות: מתי נוכל להשתמש בזה, והאם בכלל נרצה לעשות כך?

אילוסטרציה: Fotolia

אילוסטרציה: Fotolia

כדי להוציא לפועל את הניסוי שתכננה, ליז פריש (Parrish) הייתה חייבת לנסוע למדינה אחרת. בארצות הברית, שם היא מתגוררת, מי שעורך ניסויים כאלו על בני אדם עלול להסתבך עם החוק. בספטמבר 2015, כשטסה פריש, צעירה ובריאה, לקבל את הטיפול הרפואי המהפכני שרצתה לבדוק, כמעט אף אחד לא ידע על התוכניות שלה, אפילו לא המשפחה והילדים. היא הקפידה לשמור בסודיות מוחלטת את יעד נסיעתה, את פרטי המעבדה בה כל זה התרחש כמו גם את פרטיהם של הרופאים והצוות שביצעו את הניסוי.

זה יוכל אולי להאריך את החיים של חולי איידס, זה יוכל להיות הטיפול שמרפא אלצהיימר. אולי גם לרפא טרשת עורקים ומחלות לב. לא התחרטתי אפילו לרגע

באותו יום, במרפאה הסודית, שתי זריקות הוחדרו לגופה, כל אחת מהן נועדה לשדרג את גופה בדרך אחרת, ושתיהן פותחו בחברה שהיא הקימה ומנהלת – BioViva. מבחינתה זה היה שווה את כל המאמצים והסיכונים. היא האמינה שהטיפול החדשני יפרוץ דרך לרפואה מסוג חדש, שתפתור רבות מהמחלות המתלוות לזקנה, כמו סרטן, אלצהיימר ובעיות לב.

בזריקה השנייה שפריש קיבלה, הסיכון עבורה היה נמוך יחסית. הוחדר לתוך שרירי רגליה גן שנועד לחזק ולהגדיל את מסת השריר שלה. חומרים דומים כבר הוזרקו בעבר לילדים הסובלים מניוון שרירים, כשהמטרה הייתה לעכב את המיוסטטין – חומר חלבוני המצוי בשריר – וכך לחזק את השרירים המאבדים ממסתם עם הגיל.

ליז פריש, מנכ"ל חברת BioViva, הראשונה שבדקה על גופה את התרופות החדשניות של החברה | תמונה: BioViva

ליז פריש, מנכ”ל חברת BioViva, הראשונה שבדקה על גופה את התרופות החדשניות של החברה | תמונה: BioViva

הזריקה הראשונה שהיא קיבלה הייתה מסוכנת יותר. עד אז, החומר שהוזרק לה מעולם לא נוסה על בני אדם, אלא לכל היותר על עכברים. וב-BioViva היו ציפיות גבוהות ממנו.

לתוך הוורידים של פריש הוחדרו נגיפים המכילים גנים האחראים לייצור חלבון הטלומראז. דבר העשוי להאט את ההזדקנות ולהאריך את החיים.

“אני חושבת שאם פעולה אחת בחיי יכולה לשנות את החיים של הסובבים אותי, יכולה למשל לשנות את חייו של ילד חולה או של אדם שמזדקן, אז אפילו אם אמות עשיתי את הדבר הנכון”, היא אמרה בראיון לאפוק טיימס כחודש לאחר הטיפול, בימים שבהם אפילו את פרטיו המלאים של הניסוי לא יכלה עדיין לפרסם.

“זה יוכל אולי להאריך את החיים של חולי איידס, זה יוכל להיות הטיפול שמרפא אלצהיימר. אולי גם לרפא טרשת עורקים ומחלות לב. לא התחרטתי אפילו לרגע.

״אני חושבת שלהרבה אנשים יש הבנה שגויה לגבי עצמם. הם לא חושבים שהם צריכים לקום ולעשות משהו חשוב. אנחנו שולחים את הילדים שלנו למלחמות. זה הרבה יותר מפחיד ממה שעשיתי, כי כבר חייתי את כל תקופת החיים הצעירה שלי״.

זה לא שפריש חולה במחלה מסוימת. לדבריה, היא, כמו כל האנשים, פשוט סובלת מ”מחלת ההזדקנות” והיא נחושה למצוא למחלה הזאת מרפא. כן, כן, פריש אומרת שכל המחלות כמו סרטן, אלצהיימר, מחלות לב וכו’ המביאות בסופו של דבר למותנו הן סימפטומים של מחלת אחת והיא מחלת ההזדקנות. ולכן, מבחינתה, אם הגנים אחראים לתהליך ההזדקנות, מדוע שלא נשתמש בהם כדי לעצור אותו, או אפילו להפוך את כיוונו?

משחקים מסוכנים

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!