איך נראית ילדות בלי טלוויזיה

משפחת בון בחרה לגדל את ילדיה בהרמוניה עם הטבע, פראיים וחופשיים. זהו סיפורה, בתמונות

״בתי הקטנה סחבה לאורך כל היום טלה שנשאר יתום. היא חיבקה אותו ושרה לו. לא ברור מה חשב על זה הטלה. מה שבטוח - היה לו חם בימי החורף הקרים״ | צילום: Niki Boon

״בתי הקטנה סחבה לאורך כל היום טלה שנשאר יתום. היא חיבקה אותו ושרה לו. לא ברור מה חשב על זה הטלה. מה שבטוח – היה לו חם בימי החורף הקרים״ | צילום: Niki Boon

בן ולסלי החליטו לעזוב את חיי הנוחות שלהם, את משפחתם האמידה ואת תרבות הצריכה שבה חיו, ועברו לחיות הרחק מין הציוויליזציה, בהרים מלאי צמחיה ונחלים זורמים, בבית שבנו בעצמם. הם גידלו בבית הזה שישה ילדים שלמדו מגיל צעיר לרוץ יחפים בין השיחים הסבוכים שביער, לתפוס חיות בטבע, להשתמש בסכינים ולשרוד.

כך מתחיל הסרט “קפטן פנטסטיק”, שמגולל את סיפורה של משפחה שהתחנכה בטבע, אבל הבינה יום אחד שלא הכול ורוד בחלקת היער הירוקה שלה. החינוך הביתי הוביל את המשפחה לעקוב באובססיביות אחר אידיאולוגיה שקצת השכיחה ממנה את מה שחשוב באמת.

הרמתי את המצלמה מתוך דחף לתעד את הימים שלנו, את ההרפתקאות ואת הרגעים המעניינים

בינתיים, במציאות היום-יומית שלנו, יום חדש מפציע בקו החוף המזרחי של ניו-זילנד. האב נסע לעבודה, והילדים התעוררו והתפנו לטפל במטלותיהם. אחד האכיל את הכבשים והעזים, השני אסף ביצים, והשלישי עזר עם עבודות הבית. הרביעי הלך להשקות את גינת הירק העשירה שמספקת מזון בריא למשפחה. באותה שעה אימם, שעבדה במטבח, החליטה שהיום יאכלו ארוחת בוקר גדולה במיוחד, סתם כי מתחשק, הרי זה לא שהם ממהרים לבית הספר או למקום אחר.

צילום: Niki Boon

צילום: Niki Boon

זוהי משפחת בון, שהחליטה לגדל את ילדיה ללא טלוויזיה ומכשירים מודרניים. אורח חיים שאולי נראה קצת מוזר לרוב האנשים, אבל לאימא ניקי לא.

הבית הגדול של המשפחה ממוקם בשטח רחב של עשרה דונמים של אדמה, שכולל אזורים לגידול חיות, יקב קטן, אגם קטן וביצות. במרחק הליכה קצר מהבית שוכן קו חוף רחב ופראי, נחלים זורמים, שיחים וגבעות.

צילום: Niki Boon

צילום: Niki Boon

ללא טלוויזיה או מכשירים שמסיחים את דעתם, כל ילד פיתח עולם משל עצמו. הצעירה מבין הילדים היא בת שבע, והיא מבלה את רוב זמנה בעולם דמיוני ומופלא מלא בפרחים ובפיות. בן התשע הוא ילד שאינו אוהב לשבת בשקט ובטוח שהעולם הוא ניסוי אחד גדול שרק מחכה שיחוו ויגלו אותו. הבת הגדולה בת ה-12 היא נפש חופשיה שאוהבת חיות עד עמקי נשמתה והייתה שמחה אם בעולם היו יותר חיות ופחות אנשים. הבן הבכור (13) אוהב מאוד מוסיקה, מנגן בכינור ומפיק מכך אושר רב.

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!