האם ישראל תהיה המדינה הראשונה שתכיר בביטקוין?

מסמך חדש שכתבו ד”ר עקיבא אופנבאכר, הממונה על האגף המוניטרי בחטיבת המחקר של בנק ישראל, ואדן שוחט, מייסד קרן ההון סיכון אלף, מרמז על השינוי; המסמך יוצג לראשונה בכנס הביטקויון הבינלאומי שיערך בכפר המכבייה ביום ראשון; אדן שוחט: הכרה ישראלית בביטקוין תמשוך אליה את כל התעשייה, מהלך שיכול להביא להכפלת התל”ג של ישראל.

יחסה של מדינת ישראל הרשמית למטבע הווירטואלי ביטקויון עובד שינויים מרחיקי לכת בתקופה קצרה יחסית. בתחילת פברואר 2014 הזהירו חמישה רגולטורים ישראלים את הציבור משימוש בביטקוין. החמישה, בנק ישראל, אגף שוק ההון ביטוח וחיסכון באוצר, רשות ניירות ערך, רשות המסים והרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור, ציינו בהודעתם, בין היתר כי מדובר במטבע שאינו מפוקח, בעל תנודתיות גבוהה ובעל סיכוי גבוה, לטענתם, להוות פוטנציאל להונאות. לצד ההודעה, הוחלט על הקמת ועדה בין משרדית שתבחן את יחסה של ישראל הרשמית לביטקוין, בחודש הקרוב, אמורה הוועדה להציג את מסקנותיה.

מסמך חדש שכתבו ד”ר עקיבא אופנבאכר, הממונה על האגף המוניטרי בחטיבת המחקר של בנק ישראל, ואדן שוחט, מייסד קרן ההון סיכון אלף, ויוצג לראשונה בכנס הביטקוין הבינלאומי שיחל ביום ראשון מרמז, אולי,  על השינוי.

דווקא בגלל הנחרצות והבוטות של הרגולטורים שבהודעת האזהרה שלהם פירטו שורה ארוכה של סיכונים, מפתיעה העובדה כי בכיר במחלקה המוניטרית בבנק, אקיבא אופנבך מתייחס במסמך ליתרונותיו של המטבע הוירטואלי. בנק ישראל הרשמי, מקרר את ההתלהבות ומסר כי: “הנייר אינו מייצג את המדיניות של בנק ישראל. המסמך כן מתייחס לסדרה של שאלות לגבי השלכות המטבעות הדיגיטליים על המערכת המוניטרית הוותיקה, ומבטא את העניין של בנק ישראל בתחום”.

אדן שוחט, מייסד קרן ההון סיכון אלף, שותפו של אופנבך לכתיבת המסמך מתייחס ליתרונות הכלכליים למדינת ישראל כתוצאה מהכרה רשמית בביטקוין. שוחט: “המדינה הראשונה תכיר בביטקוין תמשוך אליה מספר גדול של חברות שפועלות היום ברחבי העולם. להערכתי, אם ישראל תיצור בסביבה רגולטורית טובה יותר ממדינות אחרות,  זו הזדמנות עצומה בהתחשב בגודל הכלכלה הישראלית. בתרחיש אופטימי ניתן יהיה להכפיל את התל”ג פה”.

כנס הביטקויון הבינלאומי – אינסייד ביטקוינס ת”א, אשר במסגרתו יוצג המסמך הינו כנס ביטקוין בינ”ל ראשון מסוגו בישראל שיתקיים במשך  יומיים בין התאריכים 19-20/10  במרכז הכנסים של כפר המכבייה וצפוי למשוך כ-500 משתתפים. הכנס יערך בדגש על נושאים טכניים, מחקרים אקדמים, משפט ורגולציה, ביטקוין ומיסוי, עולם העסקים שמאחוריי הביטקוין, יזמות וחדשנות ועוד. הכנס מופק ע”י חברת באזז הפקות ומדיה ביסטרו ומאורגן מקצועית ע”י איגוד הביטקוין הישראלי.

בכנס ישתתפו: מפתחי תוכנה, יזמים, מומחים פיננסיים, בעלי הון פרטיים, אנג’לים ומשקיעים עסקיים, בנקים וגופים פיננסיים, ברוקרים, ספקי פתרונות אשראי ותשלומים, יועצים משפטיים ועו”ד בתחום הפיננסים, רו”ח, ספקי אבטחת מידע, מייסדי חברות סטרט-אפ וחברות בצמיחה, חוקרים אקדמיים, נציגים של בנקים ובפרט נציג מבנק ישראל, חברת כנסת ואישים נוספים למשל כרמי גילון, ראש השב”כ לשעבר ויו”ר חברת אבטחת מידע בהווה, וכמובן מתעניינים בעולם המטבעות הדיגיטליים הטכנולוגיה החדשנות והעסקים.

הדוברים בכנס יהיו מובילי התחום בעלי שם עולמי. בין השאר אפשר למצוא ביניהם את: ויטאליק בוטרין(Vitalik Buterin) ממייסדי הפרוייקט מרחיק הלכת את’ראום(ETHEREUM) אשר שם לעצמו למטרה לבנות רשת מבוזרת שתמחק את הצורך במתווכים, ברוקרים ורגולטורים ובניית ואחד הפרוייקטים היותר מדוברים ומעניינים בעולם הביטקוין ואף מחוצה לו, פיטר טוד(Peter Todd) מפתח של פרוטוקול הביטקוין ובחור מבריק שמייעץ למספר לא מבוטל של חברות ופרוייקטים ואשר מעל הכל דוגל בביזור ופרטיות פיננסית, מארק פלטינוס הידוע יותר בשם החיבה שלו סלאש(Marek Palatinus,Slush), ממציא מושג כריית הביטקוין המשותפת(Pool Mining) ומפתח יוצא דופן עם 15 שנות ניסיון בטכנולוגיות מידע(IT) אשר היה שותף בפיתוח מספר סטרט-אפים מוצלחים, וכמובן מני רוזנפלד(MENI ROSENFELD) יו”ר איגוד הביטקוין הישראלי ומומחה בעל שם עולמי בתחום בפני עצמו עד כדי כך שיש האומרים שהוא-הוא סטושי נקמוטו ממציא הביטקוין האגדי והאנונימי. בנוסף תדבר גם ח”כ תמר זנדברג  אשר רואה בביטקוין כמייצג עקרונות של חופש ושוויון, כרמי גילון ראש השב”כ לשעבר וכיום יו”ר Cytegic שידבר על אבטחת מידע ועל הביטקוין והטכנולוגיה שעליו הוא בנוי כאמצעי שיכול לשמש לעזר למלחמה בגורמים פליליים, ועוד.

סרטון מכנס אינסייד ביטקוין בווגאס:

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!