לברוא את עצמך בכל יום מחדש

כולם רוצים לכאורה להיות בריאים ולהיראות טוב. אבל למעשה רוב האנשים מכירים בחשיבות הבריאות רק כשהם עומדים לאבד אותה. אני עצמי למדתי והבנתי דרך סיפורי האישי עד כמה תודעתי הייתה צרה במשך 40 שנה, ואיך לא ידעתי לטפל בצורה נכונה במכונה המופלאה הזו שנקראת גוף האדם.

אם נבחן לרגע את המילה ״בריאות״ נזהה בתוכה את השורש ב.ר.א. עבורי המשמעות היא שלאדם ניתנת האפשרות לברוא את עצמו בכל יום מחדש. הגוף שלנו מורכב ממיליארדי תאים שמתחדשים בקצב גבוה לאורך כל חיינו. אין בגופנו היום תא אחד שזהה למה שהיה לפני שבע שנים. כל ה״חומרה״ שלנו מתחלפת.

בכל התחדשות של תא, יש הזדמנות להפוך אותו מתא חולה וחלש, לתא בריא וחזק. אז מדוע רוב האנשים לא מחדשים את עצמם? הסיבה היא שאם לא מתרחש שינוי בתודעה וה״תוכנה״ נשארת אותו הדבר, ממשיכים לעשות את אותן פעולות ולקבל את אותן תוצאות ב״חומרה״, בגוף.

בריאות אפשר לשנות. אנחנו יכולים בכל יום לברוא את עצמנו מחדש. זה אפשרי, זו בחירה. זהו בדיוק המסע שאני עשיתי. מהיום שבו קרסה הריאה השמאלית שלי והרופאים נאלצו לכרות שליש ממנה, ועד לקו הסיום בתחרות ״איש הברזל״.

בעולם המערבי ההתייחסות המסורתית לבריאות הייתה של ״תחזוקת שבר״, בשפת הצבא, להבדיל מתחזוקה מונעת. מתקנים רק את מה שמקולקל. אנשים הולכים לרופא רק כאשר הם חולים, כדי ש״יתקנו״ אותם.

במזרח הרחוק במשך שנים, הרופא המצטיין במחוז היה הרופא שהיו לו הכי מעט חולים. מטרתו הייתה לדאוג שאנשים יישארו בריאים. במקום לטפל בחולים, הוא השקיע מאמצים כבירים כדי לגרום לאנשים להיות בריאים.

כשמדברים על השקעת מאמצים, הכוונה היא להשקיע ולהזין את כל ארבעת העולמות שמהם אנחנו מורכבים: העולם הפיזי שהוא כל מה שאפשר לראות בעיניים ולגעת בו בידיים; העולם המנטאלי שהוא עולם המחשבות שלנו; העולם הרגשי שהם הרגשות והתחושות שלנו; והעולם הרוחני שהוא האמונות הפנימיות שלנו.

בריאות קשורה בכל העולמות ולא רק בעולם הפיזי כפי שמקובל לחשוב, וכדי להיות בריא יש להקפיד לספק לכל עולם את ה״דלק״ המתאים לו.

הנה מספר דוגמאות ל״דלק״ מתאים עבור כל אחד מהעולמות:

בעולם הפיזי: לעסוק באופן קבוע בספורט לפחות שלוש פעמים בשבוע למשך שעה; לשמור על כושר בשלושת הממדים: סיבולת, כוח וגמישות; להקפיד על עקרונות התזונה הנכונה.

בעולם המנטאלי: לעשות רשימה של יעדים ומטרות שרוצים להשיג, באופן קבוע; ללמוד ולהתפתח באופן קבוע; להיעזר במאמן או מנטור שיעזור לנו להתפתח בצורה נכונה.

בעולם הרגשי: להכיר תודה על הדברים הטובים שיש בחיינו; להיות מודע להשפעת הסביבה עלינו ולחפש סביבות שיקדמו אותנו; לטפח מערכות יחסים עם אנשים מנצחים.

בעולם הרוחני: להקדיש בכל יום פרק זמן קבוע לעצמנו; לדעת ולהכיר את הערכים שלך ולחיות על פיהם; לעסוק בשאלה ״למה אני עושה את מה שאני עושה?״

אם אתם מתלבטים במה להתחיל, התחילו בעולם הפיזי. חשיבות ההשקעה בעולם הפיזי שלנו היא כבירה ויש לה השפעה על כל העולמות האחרים. המילה באנגלית לתנועה היא Motion. והמילה לרגש היא Emotion. אם נפרק את המילה Emotion נקבל E-Motion שזה Energy in Motion – אנרגיה בתנועה. רגש ותנועה לא רק דומים באיות שלהם, הם גם משפיעים אחד על השני. הדרך הטובה והמהירה ביותר שבה אפשר להשפיע על מצב הרוח והבריאות שלנו היא דרך תנועה, דרך ספורט ופעילות גופנית.

בשיחה שקיימתי לאחרונה עם ד״ר טל בן שחר, מומחה בין-לאומי לתחום האושר שאלתי אותו מהו הגורם הראשון במעלה שיכול להעלות את האושר בחייהם של אנשים. ״התשובה פשוטה״, אמר לי ד״ר בן שחר, ״ספורט״.

תפיסה מנצחת שטוב לסגל היא שבכל יום אני משתפר במודע בכל התחומים. מתדלק את עצמי בדלק נכון, חי בעוצמה, מציב מטרות של התחדשות ולא של הישרדות.

אני התחלתי לחיות באמת רק אחרי שהלכתי למות. אתם אולי יותר חכמים. אל תחכו, התחילו עכשיו.

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!