הילד שידע יותר מידי

בגיל שנתיים הוא כבר היה שחקן בייסבול מצטיין. מאין היה לו הכישרון הזה, ואיך הוא ידע כל כך הרבה על שחקני הבייסבול האגדיים מהמאה שעברה?

no credit 2-cropped כריסטיאן האופט (בן שנתיים) צלל לתוך שנת הלילה שלו. לפני שממש נרדם הוא הספיק למלמל לאימו קתי שישבה לצידו: “אמא, הייתי שחקן בייסבול גבוה”. קתי חייכה לעצמה. לפני מספר חודשים כריסטיאן צפה לראשונה במשחק בייסבול. זה היה משחק של ליגת הצעירים וכריסטיאן התנהג בצורה מוזרה: הוא התבונן בשחקנים כמהופנט, נטוע במקומו, וקשה היה להזיז אותו מהמגרש גם אחרי שהמשחק נגמר.

כשחזרו הביתה הוא החל לחקות את תנועות השחקנים בדיוק רב, כשהוא מחליף תפקידים כל הזמן: פעם הוא המגיש (פיצ’ר) של הכדור, תוך הנפה גבוהה של הרגל, ופעם הוא החובט במחבט הקטן שקיבל במתנה, ורץ בין התחנות. הכישרון האתלטי שלו לבייסבול היה כל כך ברור עד שבגיל שנתיים הוא נבחר להיות המגיש הראשון בטקס הפתיחה של משחקי העונה של הקבוצה האהובה עליו, לוס אנג’לס דוג’רס (2011).

כל זה היה די מפתיע כי אף אחד במשפחה לא התעניין או ידע הרבה על בייסבול. מה שהיה יותר מפתיע היה כאשר כריסטיאן חזר ואמר שוב לאימו: “הייתי שחקן בייסבול גבוה”. הפעם היא תיקנה אותו: “כן חמוד, כשתגדל תהיה שחקן בייסבול גבוה”. אבל כריסטיאן רקע ברגליו בחוסר סבלנות כשהוא צועק: “את לא מבינה, פעם הייתי שחקן בייסבול גבוה, גבוה כמו אבא”.

קתי נבהלה קצת מהיאוש ומהנחישות שנשמעו בקולו, ומהמשמעות של מה שהוא אמר. בעולם שלה לא היה מקום לאמונה במשהו כמו חיים קודמים או גלגולי נשמות. אבל סקרנותה גברה על ההיסוסים ועל הספקנות, והיא החלה להקשיב בעניין הולך וגובר לסיפורים שהחלו לזרום מכריסטיאן הקטן על שחקני בייסבול משנות ה-30-20. באותה תקופה כריסטיאן עדיין לא ידע לקרוא, ולא הייתה לו כל דרך לדעת על מה שסיפר לאימו.

יחד עם התמיהה על הסיפורים קתי החלה לבדוק את נכונות פרטיהם. במסמכים שמצאה ב”מוזיאון היכל התהילה הלאומי לבייסבול” היא הוציאה תמונות של השחקנים הידועים מאותה תקופה, והחלה להראות אותם לכריסטיאן. כאשר הראתה לו תמונה של השחקן האגדי בייב רות’, הא צעק בהתרגשות: “הוא היה מרושע כלפי, רות’ המטומטם”.

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!