פארק אירופה

המקום למבוגרים אמיצים השואפים להיות צעירים

תמונות: באדיבות Europa-Park Mack KG

למרות סיפורי מבוגרים ששמענו, שפארק אירופה ילדותי ואינו מיועד לגדולים, התחשק לנו לחזור להרגיש צעירים ואמיצים ליום אחד, ולנסות את מתקני הפארק. בדיוק היינו בטיול בדרום-מערב גרמניה, באזור ההררי של ״היער השחור״ – המסמל סיפורי הרפתקאות ואגדות לילדים.

בשולי אותו יער, ליד העיירה Rust בקרבת הגבול עם צרפת ושוויץ, שוכן הפארק. אז לבשנו בגדים נוחים, נעלנו נעלי ספורט ודידינו אל הפארק.

עבור מי שלא מחפש אותנטיות ורוצה לחסוך זמן וכסף בטיול באירופה, הפארק מציע פיתרון: הוא כולל בתוכו רחובות בסגנון ייחודי לכל מדינה, לארכיטקטורה שלה, לאוכל, למוסיקה ולהצגות. מדובר במעין מיקרוקוסמוס של כל מדינה על פני שטח גדול הטובל בירוק.

מיד בכניסה אל הפארק נגלה לעינינו מראה של מתקני ענק והמוני אנשים הנוהרים אל הכניסה. אנו מנסים להקדים אותם בריצה קלה ולהגיע לראש התור. אבל השרירים התפוסים משאירים אותנו בסופו.

לאחר המתנה קלה בתור, מקבלים את פנינו נגנים ודמויות בסגנון דיסני, ובהמשך אנו נכנסים אל רחובות בסגנון אירופאי ונגלים לפנינו נחלים, אגמים וגני ענק לטיול. משום מה אני נמשך דווקא למקומות האכילה והמנוחה.

כדי להרגיש את החוויה האמיתית של המקום, אנו עומדים מתחת לאחת מרכבות ההרים הענקיות (המייצגת את אחת המדינות), מביטים כלפי מעלה ומצלמים את הקרוניות הנעות במהירות מטורפת ומסתובבות סביב עצמן. עשרות הגולשים בתוכן זועקים בהנאה, ואנו סופגים רסיסי מים מלמעלה, שבדיעבד התברר שהם מכילים את שיירי הארוחה האחרונה של הגולשים, הכוללת מזון חצי מעוכל וכמויות אדירות של בירה (אנו מנסים את השיטה בהמשך ומוצאים כי היא טובה להתרוקנות הקיבה לפני הארוחה הבאה).

כדי לחזור עם סיפור אימתני לילדים שנשארו בבית, אנו מחליטים בחשש כבד לעלות לרכבת ״פוסידון״ הנמצאת באזור היווני. לאחר עלייה איטית בתור המתמשך, אנו מגיעים לראש המגלשה שגובהה מאפשר תצפית למתקני הפארק הנראים מלמעלה כמיניאטורות. אנחנו נכנסים לתוך סירה, ובהינתן האות גולשים במהירות אדירה כלפי מטה, כשמעט השערות שעוד נשארו בראשי עפות ונדבקות ליושב מאחורי, עד להתנגשות הבלתי נמנעת עם הבריכה הנמצאת בתחתית המתקן. עשינו זאת!

בטעות, ואולי גם עם ביטחון עצמי מופרז לאחר שעברנו את מתקן הפוסידון, אנחנו מחליטים לנסות רכבת נוספת. לאור המראה התמים של רכבת ה״יורוסט״ באזור הצרפתי, ושירי השנסון שמושכים את תשומת ליבנו, אנו מוצאים את עצמנו עומדים בתור לרכבת יחד עם אוכלוסייה שרובה צעירה, ללא בעיות לב ועם גב יציב, הנמצאת במצב של התכנסות פנימית ומוכנות נפשית.

למרות הרמזים המוקדמים, אנו עולים על הרכבת ומיד מבינים כי זה טיול המדמה נסיעה בחלל, תהליך שאינו פשוט כפי שנדמה, וקיימת בעיה בשלב שבו הנסיעה מדמה חוסר משיכה של כל חלקי הגוף (כל חלק לכיוון אחר).

המלצתי לקוראים, בעיקר לאלה הסובלים מדיכאון וזקוקים להלקאה עצמית, להעדיף את רכבת ה״יורוסט״ המדמה נסיעה בחלל באפילה מוחלטת ללא שליטה על כיוון הנסיעה.

כדי לנוח בין מתקן למתקן (ובין כוס בירה אחת לשנייה), אנו עוצרים במופעי הפארק, כמו מופע ההחלקה על הקרח באזור היווני, מופע הקסמים מאיטליה, מופע הגלדיאטורים באזור הספרדי ומחזמר באזור הבריטי.

לסיום, באם אתם חפצי אשליות וברצונכם בחוויה מענגת וחזרה לעולם הילדות (ולהתגאות בבית ובפני החברים על מסע ההרפתקאות שעברתם), זה המקום לבילוי של יום או יומיים.

רק זכרו! מדובר באשליה בלבד, אבל מהנה!

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!