אני, פרד לוין, יוצא נגד חברות הענק

הוא הכריח את חברות הטבק לשלם מאות מיליארדי דולרים עבור נזקים רפואיים, זכה בתואר מנהל השנה באגרוף ובתואר ראש שבט בגאנה. הכירו את עורך הדין היהודי פרד לוין שמנסה להעניק השראה לאנשים המנסים לעמוד על זכויותיהם מול חברות ענק

פרד לוין עם בונו, סולן להקת U2 | תמונות: באדיבות פרד לוין

עו״ד פרד לוין (אז בן 25) הרגיש איך הלחץ והמועקה הולכים ומתפשטים בגופו. לקוחה חדשה בעירו, פנסאקולה שבפלורידה, התקשרה ובקשה שייצג אותה מול ענקית הביטוח ״טרוולרס״, אחת מחברות הביטוח הגדולות בעולם. ביתה נפגע בשרפה והיא רצתה פיצויים גבוהים יותר מאלו שחברת הביטוח הייתה מוכנה לתת. לוין היה חסר ניסיון בתביעות מול חברות גדולות, ואת ״טרוולרס״ ייצג עורך הדין הידוע ביותר באזור, ברט ליין.

לוין ניסה לשכנע את הלקוחה, אנג׳ליקי תיאודור, להגיע לפשרה. ההפרש בין ההצעות היה בסך הכול די קטן. ״טרוולרס״ הציעה 18 אלף דולר ותיאודור רצתה עוד 4,000. אבל תיאודור התנגדה לכל הצעת פשרה. לוין התקשר לעו״ד ליין ובלב כבד הודיע לו שהם דוחים את הצעת הפשרה. ליין איים שאם הם יתעקשו הוא יבקש לכנס חבר מושבעים שיכריע ביניהם. האיום הכניס את לוין לבהלה של ממש. ״לא ישנתי במשך לילות שלמים״, הוא מספר בראיון לאפוק טיימס. ״פחדתי פחד מוות לדבר מול קהל, ועוד יותר בפני חבר מושבעים, והייתי בטוח שאפסיד בתביעה״.

אבל האתגר ניצב ממש מולו, ולא הייתה דרך לסגת בכבוד. בלית ברירה הוא התחיל ללמוד את המקרה לעומק. ביום המשפט האולם היה מלא מפה לפה. לוין יכול היה לשמוע את הגיחוכים מסביבו והרגיש את הציפייה המתוחה ל״הצגה הגדולה״. כולם חיכו לראות איך ״האריה הוותיק״, ליין, ירמוס עד עפר את הטירון חסר הניסיון לוין. אבל מה שקרה אחר כך היה הפתעה גדולה ונקודת מפנה בקריירה של לוין.

אחרי שעות של דיונים, חבר המושבעים יצא עם ההכרעה: ״טרוולרס״ חייבים לשלם לאנג׳ליקי 45 אלף דולר, פיצוי על ביתה שנפגע ועוד 5,000 דולר שכר טרחה ללוין. מלבד הרווח הכספי שהפסיקה הזו הביאה ללוין, הוא גם למד שיעור שליווה אותו אחר כך לאורך כל הקריירה שלו: ״לא חשוב כמה החברה גדולה וכמה מנוסים וממולחים עורכי הדין שלה. אפשר לנצח אותם אם תתכונן היטב ותלמד לעומק את החומר״.

בביוגרפיה שלו ששמה ?And Give Up Show Biz שהתפרסמה בספטמבר מספר לוין איך הוא יישם את הלקח הזה בתביעות מול ענקיות הטבק, מול חברות גדולות כמו וולמארט, ימאהה ואחרות. האכפתיות כלפי האזרח הקטן התחברה היטב גם לנקודה הרגישה שהייתה לו לגבי עוולות וחוסר צדק.

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!