עתיד האדם

201707 epoch_visual_v5-small

איור: תמר הראל

קחו לכם יום בהיר. מצאו מקום שקט להתפרק בו, שכבו על הגב. הרגישו את האדמה והסתכלו בשמים. עכשיו, בהו בשמים וציירו קו זמן ארוך שמתחיל בכלום, מכיל את הכול ומסתיים בכלום.

נועו לאורך קו הזמן השמיימי הזה ותחושו את עצמכם מטיילים בזמן: לטפו את האימא החיידקית שלכם, שבו לשיחה פילוסופית בגן של אפיקורוס, חבקו את שפינוזה. חושו את הנשימה הראשונה מחוץ למים, צאו לציד עם “לוסי”, המציאו את הטרנזיסטור.

צילום: אלכס גורביץ׳

ינקי מרגלית. צילום: אלכס גורביץ׳

כלום. אנרגיה. מימן. הליום. גלקסיות. כוכבים. פלנטות. ארץ. תא פרוקריוטי. תא אאוקריוטי. רב-תא. אצה. מוח. דג. אמפיבי. טיקטאליק. סינודונט. אאוטריה. פרימט. לוסי. קוף אדם. הומו ארקטוס. הומו סאפיינס. אברהם. משה. אפיקורוס. קופרניקוס. שפינוזה. דארווין. איינשטיין. טלוויזיה. אלכסנדר פלמינג. טרנזיסטור. טיורינג. רוזלינד פרנקלין. אבא. יעקב. אינטרנט. גל, איל, דרור, בר, אלמה, איתי. אדם מכונה. הומו סאפיינס 2.0. רב-מוח. מטריקס. הכול. כלום.

זה הרגע להגיע להווה. הכירו תודה ל-13.7 מיליארד שנה שאפשרו את הרגע הזה. פה. עכשיו. זה הזמן לצאת למסע בעתיד. אין אנשים בעתיד. הומו סאפיינס הוא היסטוריה. הילדים שלכם שוכבים על הגב. בוהים בשמים כחולים או צבעוניים כדגל גאווה. דיגיטליים בכל מקרה, ויודעים, שגם זה ייגמר.

ינקי מרגלית הוא יזם חברתי, משקיע,
מייסד חברת התוכנה “אלדין”

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!