מנהל מצליח הוא אדם מופנם?

התמונה באדיבות: סוזן קיין

התמונה באדיבות: סוזן קיין

סוזן קיין חקרה במשך חמש שנים את ההנחה שמנהל מצליח הוא אדם מוחצן, והגיעה למסקנתה המהפכנית שמנהיגים ומנהלים מצליחים רבים היו בעצם אנשים מופנמים ושקטים יותר, בניגוד מוחלט לתפיסה הרווחת. כאלה שלא מרבים לדבר, אוהבים לעבוד יותר לבד ולא בקבוצות, זהירים ושקולים יותר, זקוקים יותר למרחב פרטי ונרתעים מקונפליקטים. את מסקנותיה היא פרסמה בספרה ובהרצאה שלה בטד. לאחרונה שוחחנו איתה.

האם בעקבות ממצאייך את רואה יותר הבנה וקבלה של מופנמים בתרבות שלנו ובחברות עסקיות, בתאגידים ובמוסדות?

“ציפיתי שאנשים יגלו התנגדות וטינה לרעיונות שהעליתי כי אחרי הכול זה מאתגר את הסטטוס קוו הקיים כיום. אבל מה שקרה בפועל היה הפוך. אנשים ממש מתחננים לטיפים קונקרטיים ולכלים כיצד לבצע את השינוי. הקמתי ארגון בשם ‘המהפכה השקטה’, שנועד לעזור לתאגידים, להורים ולמחנכים לרתום את הכשרונות של המחצית השקטה יותר של האוכלוסייה. אני מאמינה שנראה שינויים גדולים בשנים הבאות”.

איך את מקדמת את הרעיון?

“בארגון שהקמתי אנחנו עובדים עם חברות ועם ארגונים כדי לשפר את התקשורת בין מופנמים למוחצנים,  ולהשתמש בכשרונות של המופנמים שהם למעשה חצי מהעובדים בכל מקום. עבדנו עם חברות כמו נאס”א, ג’נרל אלקטריק, חברת P&G ועם הצבא ההולנדי. אנחנו עורכים גם סמינרים, הרצאות וקורסים של למידה מרחוק”.

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!