החיים מראים לנו שאנחנו מריונטות

השחקנית יבגניה דודינה מאמינה בגורל מלמעלה ולא אוהבת ששואלים אותה על מזג האוויר

צילום: אדר יראון

צילום: אדר יראון

לפני ארבע שנים נפגשנו ברחבה של קפה “הבימה”, יבגניה דודינה הדליקה סיגריה נוספת ומדי פעם חייכה לעובדי התיאטרון שעברו באזור. “אני כל כך שמחה שאני לא צריכה לדבר איתך על כמה שאני מתגעגעת לשלג של רוסיה”, היא אמרה לפתע, משפט שאני נזכרת בו, וצוחקת, בכל פעם שאני קוראת ראיון נוסף עם דודינה שבו היא נשאלת על מזג האוויר.

גם הכינוי “מלכת הקרח” הופיע לא פעם לצד שמה של דודינה בעיתונים. פעמים רבות השוו אותה לדמותה הכובשת והדרמטית של חנה רובינא. אך דווקא כשהחלה לדבר איתי ברגישות, בקולה העמוק והמחוספס, על חייה בתיאטרון ומחוץ לו, גיליתי שההיפך הוא הנכון. מה שהתפרש אז כ”מלכת הקרח” הוא אולי הדרך הישירה שלה להגיב לדברים.

על כל שאלה שהיא נשאלת, בין אם היא אוהבת לשמוע משהו או לא, בין אם היא מבינה או לא, זה משתקף מיד על פניה. גם בתיאטרון, מודה דודינה, אם היא לא נאמנה לחלוטין לדמות שהיא למדה לעומק, היא מרגישה פיזית לא טוב.

צילום: אדר יראון

צילום: אדר יראון

לאחרונה הופיעה דודינה בשני סרטים והיום היא מציגה בהצגה חדשה ב”הבימה” שלא משאירה ספק לגבי מעמדה בעולם התיאטרון הישראלי: “שלוש אחיות”, לצידן של שתי דיוות אחרות, ליא קניג וגילה אלמגור.

דודינה התחילה עם המשחק בגיל 14. היא התאהבה בשחקן קולנוע רוסי והחליטה שהיא רוצה להיות שחקנית. “זאת הייתה התאהבות כזאת של צעירה”, היא אמרה לי, “בדיעבד, זאת הייתה התאהבות בעולם המשחק”. דודינה הצעירה יצאה מביתה שבבלרוס וניסתה להתקבל לאקדמיה למשחק במוסקבה. כשהתבגרה, התקבלה לתיאטרון מאייקובסקי, שם פגשה מורה בשם יבגני אריה, שהציע לה להצטרף אליו ולעלות ארצה עם קבוצת שחקנים, ולהקים תיאטרון חדש בתל אביב – תיאטרון גשר. יחד עם סשה דמידוב ושחקנים אחרים, הם החליטו להגשים חלום ציוני שנבנה ברובו סביב האהבה הענקית לתיאטרון.

תיאטרון גשר בנה את עצמו כתיאטרון איכותי, וכך גם היא כשחקנית החלה לבלוט יותר ויותר בעולם התיאטרון והקולנוע הישראלי. אחרי שנים ארוכות וכאב לב לא קטן, הוזמנה דודינה לשחק בהצגה ב’הבימה’ ומאז נשארה שם. “אנחנו מריונטות”, אמרה לי דודינה כשניסתה להסביר את המעבר. “אנחנו רוצים לחשוב שאנחנו שולטים ואז החיים מראים לנו שוב שאנחנו בכל זאת מריונטות. כשאנחנו שוב שוכחים את זה, זה קורה פעם נוספת. החיים הם הדבר הכי בלתי צפוי שיש. אני מאמינה שאלוהים, או הגורל, רואה, מחליט ומסדר. ‘המטריה’ הבלתי נתפסת הזאת קיימת”.

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!