כמה חטאים עוד לפניכם?

איש התיאטרון והאמן הרב-תחומי יחזקאל לזרוב מדבר על הערכים שאבדו מול האופטימיות והאמונה באנשים וביכולת שלהם לתקן

תמונה: יחזקאל לזרוב - צילומים מהסט של המנטליסט במוסקבה

תמונה: יחזקאל לזרוב – צילומים מהסט של המנטליסט במוסקבה

דווקא במוסקבה, בתקופת הצילומים של הגרסה הרוסית לסדרת הדרמה המשטרתית האמריקנית “המנטליסט”, החל יחזקאל לזרוב, השחקן הראשי בסדרה, לכתוב עיבוד לספר המפורסם של אוסקר ווילד, “תמונתו של דוריאן גריי”, שהפך להצגה ב”הבימה”, בבימויו ובכיכובו.

זה לא דבר מובן מאליו, במיוחד בהתחשב בעובדה שהשהות ברוסיה הייתה עבורו “חוויה קסומה אבל קשה בצורה בלתי רגילה”, מעיד לזרוב, ששיחק ברוסית אף על פי שאינו דובר את השפה. “עצם זה שבכלל אפשרו את הדבר הזה זה רוסי מאוד”, הוא אומר לי, “יש ברוסית מילה שנקראת ‘אבוס’, שזה סוג של התאבדות על משהו, וזה היה ממש כך. זה רוסי מאוד, וזה משהו שאני מאוד אוהב בהם, הם טוטאליים”.

גם העבודה על ההצגה ‘תמונתו של דוריאן גריי’ הייתה עבורו חוויה טוטאלית, שכן מלבד העיבוד, הבימוי והמשחק, היה לזרוב גם אחראי על עיצוב התפאורה והכוריאוגרפיה. לזרוב מזמין את הצופים בהצגה לצלול לתוך עולמו של דוריאן ואל חטאיו, בניסיון להאיר זרקור אל האלמנט החוטא בתוכנו, מתוך רצון לתקן. “אני רוצה שהצופה ירגיש שהוא יכול לחזור אחורה בזמן, אל התמימות שאיבד וליצור תיקון”, הוא מסביר.

מדהים איך הפכנו להיות יותר חשובים מהכול. תיעוד ההנאה שלנו הרבה יותר חשוב ממי שגורם לנו את ההנאה

מלבד זאת, בימים אלו לזרוב נמצא בחזרות בתיאטרון גשר עם עיבוד חדש שהוא עשה לספר “אבות ובנים” של איוואן טורגנייב. “זה ספר מדהים”, הוא אומר, “הוא מדבר על המקום של ה’כלום’ שמביא דור חדש של צעירים. דור שמביא איתו איזשהו ריק ביחסו אל העבר, אל האמונה, אל המשפחה, אל האהבה ואל הרגשות.

“הדור הישן כביכול עושה רומנטיזציה לכל דבר וממשיך לדרוך במקום ולשמר ערכים של פעם. והצעירים באים ואומרים: ‘צריך לבוא ולהרוס בשביל לבנות משהו חדש’. על הקונפליקט ועל התפר הזה מבוססת ההצגה, דרך דמותו של בזרוב, מדען”.

הקונפליקט הזה בין שימור והתחלה חדשה מעניין אותך באופן אישי?

“הקונפליקט הזה הוא משהו שאני מזדהה איתו מאוד והוא קיים בי כל הזמן. נוסף על היותי אספן כפייתי, יש בי צד מסורתי מאוד. אני בא מבית מסורתי, ש’מתכתב’ המון עם אמונה באלוהות, באלוהים בכלל, מהמקום המפוכח כמובן. אני אדם שמאמין בערכים, שיש בהם מן הערכים של פעם.

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!