האם נכון לבצע השתלת ראש באדם?

בקרוב עשויה להתבצע בסין השתלת הראש הראשונה באדם

ד"ר סרג'יו קנברו, שמתכנן לבצע השתלת ראש | תמונה: Jeff J Mitchell/Getty Images

ד”ר סרג’יו קנברו, שמתכנן לבצע השתלת ראש | תמונה: Jeff J Mitchell/Getty Images

 עד דצמבר 2017, ד”ר סרג’יו קנברו מאיטליה, יבצע, לטענתו, את השתלת הראש הראשונה בעולם באדם. עד כה הוא ביצע את ניסוייו בעכברים, ואף היו דיווחים שערך ניסוי בכלב – וכעת הוא אומר שהוא מוכן לבצע ניסוי בבן אדם. המועמד הראשון לניתוח היה אדם רוסי חולה מאוד, שהתנדב מתוך מחשבה שניסוי כזה יכול לתת לו סיכוי לחיות. לאחר שבשנים האחרונות חבר ד”ר קנברו למנתח שותף בסין, ד”ר שיאו-פינג רן מאוניברסיטת חרבין, הוא אמר בראיון באפריל האחרון כי החליט שלא יבצע את הניתוח ברוסיה, אלא בסין. המועמדים לניתוח עדיין אינם ידועים.

ד“ר סרג’יו קנברו מ”קבוצת טורינו לנוירומודולציה מתקדמת” בטורינו שבאיטליה, ממשיך להתעקש כי הגיע הזמן לבצע השתלת ראש באדם. למעשה הוא אומר שהוא ייקח ראש ממישהו שגוסס וישים אותו בגוף של אדם שהכריזו עליו כ”מת מוות מוחי”, ימזג אותם וכך ייתן לאדם שזקוק לכך גוף חדש.

אילו אנשים יכולים להיות מועמדים להשתלת ראש? זה יכול להיות מישהו שיש לו מחלה סופנית, שהשרירים שלו קרסו או שהוא לא יכול לזוז או ללכת. תחשבו, למשל, על מחלת לו גרינג (טרשת אמיוטרופית צידית) או כל מחלה גנטית אחרת הגורמת לשחיקת שרירים.

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!