האם ללחוץ יד ולחתום הסכמים עם דיקטטורים?

מדינת ישראל צריכה להחליט האם להמשיך לחבק רוצח סודנים, קוצר איברים סיני ואת החונטה הצבאית בבורמה

עם נשיא דרום סודאן סלבה קיר | תמונה: אבי אוחיון, לע_מ

עם נשיא דרום סודאן סלבה קיר | תמונה: אבי אוחיון, לע_מ

ב – 2015 הגיעו לישראל בחשאי נציגי החונטה הצבאית של בורמה, נפגשו עם נשיא המדינה, רובי ריבלין, עם הרמטכ”ל ועם ראשי מערכת הביטחון, ואף ביקרו בבסיסי חיל הים וחיל האוויר, וזכו לכבוד מלכים. זאת הייתה תחילתה של ידידות מופלאה שבמסגרתה מדינת ישראל החלה להעביר אמצעי לחימה לקבוצה המיליטנטית שהוציאה לפועל פשעים חמורים במדינתה.

לפני מספר שבועות הגישו פעילי זכויות אדם בישראל עתירה לבג”צ, בה הם מבקשים להורות למשרד הביטחון לנמק מדוע נמשך הסחר הביטחוני עם השלטון הבורמזי, בעקבות ידיעות על פשעים חמורים נגד אזרחים ומיעוטים אתניים במדינה, העשויים להגיע עד לדרגה של פשעים נגד האנושות.

אולם זה רחוק מלהיות מקרה יחיד שבו מדינת ישראל מקבלת בזרועות פתוחות דיקטטורים או משטרים אוטוריטריים, המבצעים הפרות זכויות אדם קשות. באוגוסט 2016 נשיא הפיליפינים, רודריגו דוטרטה, שאלפים הומתו בתקופת כהונתו, הביע רצון לבקר בירושלים וקיבל תשובה חיובית. בספטמבר התארח בבית הנשיא ג’אנג דה-ג’יאנג, פוליטיקאי סיני בכיר שידיו מגואלות בדם מתעשיית קצירת האיברים בכפייה בסין. האם ראוי לקבל אותם?

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!