האם לתת לבינה המלאכותית יד חופשית?

אף אחד לא באמת יודע כיצד המערכות המתקדמות ביותר עושות את מה שהן עושות

 הרובוט האן (מימין) של חברת האנסון רובוטיקס במהלך דיון על עתיד האנושות ביולי 2017 | תמונה: Isaac Lawrence/AFP/Getty Images


הרובוט האן (מימין) של חברת האנסון רובוטיקס במהלך דיון על עתיד האנושות ביולי 2017 | תמונה: Isaac Lawrence/AFP/Getty Images

כשאליס ובוב, שני רובוטי שיחה – צ’טבוטים (Chatbots) – שבנו מהנדסי תוכנה של פייסבוק, שוחחו עם בני אדם, לא התעוררו בעיות מיוחדות. אבל כשהם החלו לשוחח זה עם זו, קרה דבר בלתי צפוי. המטרה הייתה לגרום לאליס ובוב לנהל משא ומתן ולסחור בכדורים, בכובעים ובספרים. אם בהתחלה הם הצליחו לסגור עסקאות סבירות זה עם זה, בשלב מתקדם יותר, איך לומר, הם יצאו מאיפוס. הם התחילו לדבר זה עם זו בשפה שרק הם מבינים וכל הניסיונות ל”תרגם” אותה לאנגלית לא צלחו.

פייסבוק אינה החברה הראשונה שנאלצת לעצור ניסוי על צ’טבוטים כבר בתחילתו. מיקרוסופט, למשל, נאלצה להשתיק את טיי (Tay) הצ’טבוט שלה 16 שעות לאחר שעלה לאוויר, במארס 2016, לאחר שזה החל לפרסם הצהרות גזעניות כנגד הציבור האפרו-אמריקני, ויצא בקריאות תמיכה בהיטלר. החברה הסינית Tencent נאלצה להשתיק את הצ’טבוט שהעלתה לפורטל QQ.com, לאחר שזה עורר את תשומת הלב של הציבור כשתיאר את המפלגה הקומוניסטית הסינית כמושחתת וכחסרת יכולות.

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!