טילים היפר-סוניים
 האיום הבא?

התקן המדמה מעוף של טיל היפר-סוני | תמונה: US Air Force

התקן המדמה מעוף של טיל היפר-סוני | תמונה: US Air Force

תדמיינו שלעבר ישראל משוגר טיל הנע במהירות הגדולה פי 5 מטיל שיוט רגיל. עקב מהירותו, מערכות ההגנה הקיימות מתקשות לזהות אותו, ורק בדקה האחרונה למעופו הן מבינות את מטרתו הסופית. דקה אחת להחליט כיצד להגיב. זה, פחות או יותר, הכיוון שאליו מתפתח דור חדש של מערכות נשק, לפי דו”ח של תאגיד “ראנד” מספטמבר האחרון.

מחברי הדו”ח מסבירים שארה”ב, רוסיה וסין קרובות יחסית לפיתוח מערכות היפר-סוניות ומקדימות מדינות אחרות. בישראל מפתחת התעשייה האווירית, על פי דיווחים לא מאומתים, טיל היפר-סוני או מסייעת לארה”ב בפיתוח מערכות היפר-סוניות.

אם טילים כאלה, המשייטים במהירות שיכולה להגיע ל-6 מאך, יגיעו לשוק הבין-לאומי, הם עשויים לשנות את כללי המשחק – ייתכן שמקבלי ההחלטות במדינות מסוימות יאלצו לשנות את נוהלי התגובה שלהן. אולי הם יחליטו פשוט “להגיב ראשונים”. “טילים היפר-סוניים יגדילו את הסיכוי למלחמה אסטרטגית”, כתב ריצ’רד ספייר, אחד ממחברי הדו”ח, בהודעה לעיתונות. ספייר ועמיתיו מציינים שלארה”ב יש פחות מעשור כדי למנוע את התרבותם של טילים שכאלה בשוק הבין-לאומי, אף על פי שכיום הם עדיין לא מבצעיים.

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!