דרור אדום הסיפור האמיתי

גיוס ילדים שיהפכו לסוטי מין כדי לסחוט פוליטיקאים? המציאות עולה על כל דמיון, חושף החוקר ג’פרי נייקוויסט בראיון בלעדי לאפוק טיימס

ילדים מתקבלים לחברות ב"קומסומול" | תמונה:Ria Novosti Archive

ילדים מתקבלים לחברות ב”קומסומול” | תמונה:Ria Novosti Archive

סופרי ריגול כדוגמת ג’ייסון מת’יוס אוהבים לצייר לנו מציאות נוצצת שבה בת מסורה, פרימה בלרינה, מגויסת לארגון מודיעין סודי המלמד אותה להשתמש בגופה ככלי נשק, והופך אותה לסוכנת מודיעין רוסית מתוחכמת ומניפולטיבית (“דרור אדום”) בסגנון ג’יימס בונד נשי. במציאות, מתברר, הדברים אינם זוהרים כל כך, ולפעמים אף קשים לעיכול.

כך קרה בשלהי שנות ה-70, כשפקידים סובייטים ניגשו למשרדו של יורי אנדרופוב, ראש הק.ג.ב ולימים מנהיג ברית המועצות, עם רעיון חדש כיצד לחתור תחת המערב. הרעיון: “להכשיר” ילדים צעירים שיפתו פוליטיקאים ואנשי עסקים פדופילים, ואז לתעד את המפגש הזה במטרה לסחוט אותם ולהופכם לסוכנים או למרגלים סובייטים.

פדופיליה היא כלי עוצמתי להשחית, לשלוט ולבצע מניפולציה בממשלות זרות

באישורו של אנדרופוב, החל המשטר הסובייטי בניסוי קשה להבנה. בתוך מחנות תנועת הנוער של המפלגה הקומוניסטית של בריה”מ (“הקומסומול”), הוחזקו ילדים בני 10 עד 15, במטרה לגדל אותם כסוטי מין. הסובייטים ארגנו בחלק מהמחנות אורגיות וניסו לאתר סוטים שיזהו ויגייסו את הילדים המתאימים.

“הרעיון היה לחפש אנשים עם בעיות פסיכולוגיות שגורמות להם להפוך לסוטי מין בדרכים שונות”, אומר בראיון בלעדי לאפוק טיימס ג’פרי נייקוויסט, חוקר עצמאי של רוסיה הסובייטית שגילה זאת במחקר חדש שהוא מבצע בימים אלה. “הם (הסובייטים) למדו על סטיות שונות ואת הסיבות שגורמות להן, איך לטפח אותן, איך לדאוג שיתמידו בהן, ואילו סוגי דברים מושכים אנשים לסטיות אפלות אף יותר”.

יורי אנדרופוב (משמאל), יושב לצד מנהיגים קומוניסטים אחרים בברלין, 1967 | תמונה:German Federal Archives

יורי אנדרופוב (משמאל), יושב לצד מנהיגים קומוניסטים אחרים בברלין, 1967 | תמונה:German Federal Archives

נייקוויסט שוחח עם שלושה מקורות שחשפו זאת בפניו. הראשון הוא נכדו של חבר לשעבר בוועדה המרכזית הסובייטית. “אותו חבר ועדה”, סיפר נייקוויסט, “השתייך למחנה בתוך הוועדה המרכזית שהתנגד לתוכנית. הוא סיפר למשפחתו שאנדרופוב בונה רשתות של מסחר בילדים ופדופיליה ברחבי העולם, בניהול הק.ג.ב, וכי מטרת התכנית היא לסחוט פוליטיקאים ולהפכם לסוכנים סובייטים. אותו חבר לשעבר אמר למשפחתו שאנדרופוב יהרוג אותו אם ימשיך להתנגד לתכנית, ושאם הוא ימות, שיברחו למקום אחר”. וזה בדיוק מה שקרה – חבר הוועדה המרכזית מת בנסיבות מסתוריות.

שני מקורות נוספים שאיתם שוחח נייקוויסט היו עדי ראייה לניסוי שהתבצע במחנות הקומסומול. שניהם ערקו מבריה”מ וחשפו בפניו מידע על הניסוי. כל השלושה ביקשו שלא לחשוף את זהותם, מכיוון שהם מאמינים כי הרשת שהוקמה ממשיכה לפעול עד היום, וחשיפת זהותם עלולה לסכן את חייהם.

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!