שן יון הופיע לראשונה בישראל

כל הכרטיסים נמכרו מראש לארבעת המופעים שהתקיימו בבית האופרה בתל אביב

תמונה: אלכס גורביץ'/אפוק טיימס

תמונה: אלכס גורביץ’/אפוק טיימס

להקת שן יון נחתה בנמל התעופה בן גוריון בשעות אחה”צ ב-23 במארס, לאחר שהופיעה בעיר ניס בצרפת. הלהקה שנמצאת בסיור הופעות עולמי, התקבלה בחום רב על ידי מעריצים מקומיים.

בין התאריכים 25 ל-27 במארס, שן יון התקיימו ארבעה מופעים בהיכל אמנויות הבמה בתל אביב. כל הכרטיסים נמכרו מראש.

זאת הפעם הראשונה שלהקת אמניות הבמה שן יון מגיעה לאזור המזרח התיכון, לאחר עשר שנים שהיא מופיעה באולמות היוקרתיים ביותר בארה”ב, אירופה, אוסטרליה ומזרח אסיה.

בסביבות השעה 14:30 ב-23 במארס, התאספו מעריצים נלהבים רבים בנמל התעופה בן-גוריון. הם המתינו זמן רב כאן כדי להניף את הכרזה עליה נכתב באנגלית “Welcome Shen Yun to Israel”, כשהם ממתינים לבואם של האמנים. חלק מהעוברים והשבים תהו: איזו אישיות חשובה עומדת להגיע?

רקדן שן יון קובאיאשי קנג'י | תמונה: אלכס גורביץ'/אפוק טיימס

רקדן שן יון קובאיאשי קנג’י | תמונה: אלכס גורביץ’/אפוק טיימס

בסביבות השעה 16.00, יצאו האמנים של שן יון בזה אחר זה אל האולם, כשהם מתקבלים בתשואות חמות. המעריצים קראו לעברם: “ברוכים הבאים לישראל”, והגישו להם פרחים. קובאיאשי קנג’י, רקדן בלהקה, סיפר שזהו ביקורו הראשון בישראל. הוא הרגיש שהאקלים כאן שונה מאוד. מהקור של אירופה היישר למזרח התיכון, “וואו! זה מרגיש כמו קיץ!”

הוא אמר שהוא מתרגש מאוד, משום ש”יצאנו וראינו מעריצים כה רבים שבאו לקבל את פנינו. הרגשנו חמימות ושמחה רבה”.

קובאיאשי קנג’י אמר כי מופע שן יון “מציג את 5,000 שנות התרבות הסינית. ישראל היא גם אומה בעלת היסטוריה ארוכה. השנה זו הפעם הראשונה ששן יון מגיע לכאן. הדרכים של תרבות סין העתיקה ותרבות ישראל מצטלבות”.

רקדנית שן יון צ'ין גה | תמונה: אלכס גורביץ'/אפוק טיימס

רקדנית שן יון צ’ין גה | תמונה: אלכס גורביץ’/אפוק טיימס

קובאיאשי קנג’י מרגיש שהקהל הישראלי ללא ספק יתאהב בקסם של המופע. “משום שהמופעים שלנו מעבירות ערכים מסורתיים, כמו חמלה וסבלנות, כל אלה הם ערכים אוניברסליים. כל אלה הושארו על ידי אבותינו הקדמונים והתרבות המסורתית שלנו, כך שאני חושב שהקהל הישראלי יאהב את המופע”.

“אנחנו יוצאים בתכנית חדשה בכל שנה. ויש לנו תכנית חדשה לגמרי השנה. התכנית כוללת ריקודי דרמה, ריקודי עם, סיפורים וכד’. אם אתם רוצים להכיר את התכנית של המופע, אתם חייבים לבוא לכאן כדי לצפות במופעים!”.

הרקדנית צ’ין גה סיפרה שהלהקה של שן יון ניו יורק סיימה זה עתה מופע בצרפת. הסיור באירופה זכה לתשבחות רבות של הצופים. “המשוב שקיבלנו מהקהל חיובי במיוחד. תרבות מסורתית וערכים אוניברסליים, כמו גם העיקרון של אמת, חמלה וסבלנות – כולם מעריכים את זה”.

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!