למדה משפטים כדי להיאבק בחוק

“הגעתי לבית ספר למשפטים כדי למצוא דרך להיאבק במה שמונע מכולנו לקבל הזדמנות שנייה”

טארה סימונס | תמונה: באדיבות טארה סימונס

טארה סימונס | תמונה: באדיבות טארה סימונס

אם עשיתם טעות בחיים, תמיד כדאי לקוות להזדמנות שנייה. לתקן ולהתחיל מחדש. כך קרה גם לטארה סימונס (33) מהעיר ברמרטון שבוושינגטון, ארה”ב. לסימונס הייתה משרה מכובדת כאחות מוסמכת. אבל היו לה גם קשיים נפשיים רבים והיא ניסתה להתמודד אתם באמצעות סמים. היא מכרה כמויות קטנות של סם וגנבה כדי לממן את ההתמכרות שלה.

כשהשתחררה מהכלא היא ניסתה למצוא עבודה ולשכור דירה, אבל בגלל ההרשעות שלה, כל בקשותיה נדחו

בהמשך, סימונס אמנם קיבלה הזדמנות שנייה, אבל היא הייתה צריכה להיאבק עבורה. בספטמבר 2011 המשטרה פשטה על ביתה של סימונס ועצרה אותה. במשפט שנערך היא הורשעה בעבירות סמים ונשפטה למאסר של שנתיים וחצי. כתוצאה מההרשעה סימונס נתקלה בבעיות חוקיות רבות. ראשית נוצרו בעיות לגבי רשיון העבודה שלה כאחות. נוסף על כך, היא התגרשה והתעוררו בעיות משפטיות הקשורות לכך. ומעל לכל, עיקלו את ביתה.

סימונס עם הופווד (מימין) ועורך הדין שלה (משמאל) | תמונה: באדיבות טארה סימונס

סימונס עם הופווד (מימין) ועורך הדין שלה (משמאל) | תמונה: באדיבות טארה סימונס

כשהשתחררה מהכלא במאי 2013, היא ניסתה למצוא עבודה ולשכור דירה, אבל בגלל ההרשעות שלה, כל בקשותיה נדחו. “היה קשה לחיות עם הסטיגמה, וסביבי היו עוד אנשים בתהליך שיקום, או אנשים אחרים בקהילה שהתמודדו עם בעיות דומות”, סיפרה סימונס לאפוק טיימס. “חשבתי שאלך ללמוד משפטים, כדי למצוא דרך לשנות את כל מה שמונע ממני לקבל הזדמנות שנייה”.

סימונס הרגישה בת מזל, כי הצליחה לקבל סיוע משפטי לבעיות שלה, והיא רצתה לעזור לאחרים, שלא הצליחו לקבל סיוע דומה. היא ראתה את הבעיות הטבועות במערכת המשפט הפלילי והחליטה לעשות משהו בקשר לכך. אבל מה לעשות, היא לא ידעה.

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!