כשהרופאים התייאשו וניתקו אותו ממכשירי ההחייאה, קרה הדבר המוזר ביותר

תמונה: Video Screenshot/News9

תמונה: Video Screenshot/News9

בנובמבר 2017, בו שורטיס (35) בילה את הערב במסיבת האירוסין של חברו הטוב במלבורן, אוסטרליה. לאחר המסיבה הוא המתין בחוץ למונית בשעה שחבר שאתו בילה, נקלע לוויכוח עם שני עוברי אורח. שורטיס העדיף לא להתערב. אבל כשהוויכוח התלהט, הוא התקרב כדי לנסות להרגיע את הרוחות. אחד הניצים החטיף לו מהלומה חזקה כל כך בפנים, עד שהוא נפל וראשו נחבט בעוצמה רבה במדרכה.

שוטרים שהגיעו למקום כינו את שורטיס “קרבן של מכה אחת”. במסיבת עיתונאים שהתקיימה לאחר האירוע, השוטר החוקר, מייק יוז, התייחס לסרט שצולם במצלמת מעקב: “שורטיס היה ממש פאסיבי באירוע. למען האמת אפשר לראות שהוא הרים את ידו, כשכף היד פתוחה, כאילו לומר שהוא לא בעסק”.

שורטיס הובהל לבית החולים “אלפרד”, שם התבררה חומרת הפציעה. הוא שקע בתרדמת. משפחתו של שורטיס, אב לשלושה ילדים, קיוותה שהוא יצא מהאירוע בלא פגע. אבל כשקיבלה את תוצאות הבדיקות הרפואיות, התקווה נגוזה. הגולגולת של שורטיס נסדקה במספר מקומות והוא סבל מטראומה מוחית חמורה. הרופאים הודיעו לבני המשפחה שסיכוייו לשרוד נמוכים מאוד.

תמונה: Video Screenshot/News9

תמונה: Video Screenshot/News9

“המצב אינו חיובי”, אמרה אחותו דונה גריפין במסיבת עיתונאים שערכה המשטרה, “אנחנו מתפללים לנס”.

לאחר 26 ימים בטיפול נמרץ, בית החולים הודיע למשפחה שאין יותר מה לעשות למען שורטיס. הם ניתקו אותו ממכשירי ההחייאה, וציפו שהוא ימות בתוך ימים ספורים.

“הרופאים אמרו לנו להתכונן לגרוע מכל”, סיפרה גריפין לרשת החדשות האוסטרלית ניוז 9. “אמא ואני תכננו את הלוויה בזמן שחיכינו, כי לא הייתה שום תקווה”. יומיים לאחר הניתוק ממכשירי ההחייאה, הסוף התקרב במהירות. ואז קרה המפתיע מכול: שורטיס פקח את עיניו. “לא ידעתי מה קורה. חשבתי שזו בדיחה. ואז הבנתי שאני שוכב בבית חולים”, סיפר שורטיס לניוז 9.

תמונה: Video Screenshot/News9

תמונה: Video Screenshot/News9

הוא לא זכר דבר מהאירוע, וגם לא היה מודע לחומרת הפציעה. יותר מכך, הוא רצה לקום ולעזוב מיד את בית החולים, עד שמשפחתו נאלצה לנקוט בצעדים קיצוניים כדי למנוע ממנו לקום מהמיטה. “נאלצנו לכבול אותו למיטה, כי הוא רצה לקום וחשב שהוא יכול לרוץ”, סיפרה גריפין.

הרופאים חשבו שייקח לו שישה עד תשעה חודשים ללכת שוב. אבל הוא קם על רגליו, ויצא מבית החולים כעבור שמונה שבועות בלבד. “התפללתי והתפללתי. עכשיו אני באמת מאמינה בניסים”, אמרה אמו, שריל, לעיתון הראלד סאן.

שורטיס מנסה כעת להחזיר את חייו לתלם, ולבלות עם משפחתו ככל האפשר. אף על פי שאינו זוכר דבר ממה שקרה, האירוע הטראומטי נתן לו תחושת משמעות חדשה. “יש סיבה מדוע אני כאן, אני לא יודע מהי”, הוא אמר, “אבל זמני עדיין לא תם”.

שורטיס סובל עדיין מתופעות לוואי מפגישתו עם המוות. הוא איבד את חוש הריח ולפעמים יש לו ירידה בזיכרון. אבל הוא מרגיש מאושר ובר מזל שנשאר בחיים. “חשבתי על הילדים שלי. זה משהו שלא הייתי רוצה לאחל לאף אחד, לאבד אבא, במיוחד בגיל צעיר כל כך”.

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!