בת 7 טיפסה לפסגת הקילימנג’רו ממניע יוצא דופן

תמונה: Facebook/Easy Travel Tanzania

תמונה: Facebook/Easy Travel Tanzania

הר הקילימנג’רו בטנזניה הוא ההר הגבוה ביותר באפריקה, ואחד הגבוהים בעולם. הוא מתנשא לגובה של 5,895 מטרים ויש בו שלושה לועות וולקניים. הטיפוס לפסגת הקילימנג’רו נחשב למסלול מאתגר ביותר, אפילו למטפסי הרים מנוסים. הוא כרוך בהתמודדות עם תנאי מזג אוויר קשים, עם בחילות ועם קוצר נשימה.

אבל מונטנה קני בת השבע, מכיתה ב’ בעיר אוסטין שבטקסס, לא רצתה לשמוע על כל הקשיים שבטיפוס. היא רצתה לטפס ויהי מה, למרות שמדובר במשימה שאף אדם בגילה לא צלח.

יום אחד שמעה מונטנה את אמה, הולי קני, מדברת עם חברים על האפשרות לטפס על הקילימנג’רו. מבלי להסס לרגע, היא ביקשה מיד להצטרף. “היא אמרה לי, ‘אמא, גם אני רוצה לעשות את זה'”, סיפרה הולי לחדשות ABC. הולי סיפרה שלא זלזלה בבקשה של ביתה, “אך ידעתי שאין לה מושג מה גודל המשימה. התחלנו לחפש חומר בנושא וצפינו יחד בסרטוני וידיאו”.

הולי הסבירה לבתה שהמסע לא יהיה קל. אבל מונטנה לא נרתעה, גם אחרי ששמעה על הסכנות, ובמה כרוכים האימונים הנדרשים לפני היציאה לטיפוס. הילדה הרגישה שהיא חייבת לטפס בגלל סיבה אחת מיוחדת.

“כשדיברנו על כך שפסגת ההר שוכנת מעל לעננים, היא מיד קישרה את זה לגן עדן”, סיפרה הולי, והקשר הזה הדהד בליבה של מונטנה כמשהו משמעותי וחשוב ביותר. אביה של מונטנה נפטר ב-2013, שבוע לאחר יום הולדתה השלישי. מונטנה זכרה את אביה. היא זכרה את החיבוק החם, את הרכיבה על כתפיו הרחבות, את המשחקים בכדור על הדשא ואת הסיפורים לפני השינה. את הגעגועים אליו היא נצרה עמוק בליבה, קיוותה שאולי יום אחד תוכל לפגוש אותו שוב. “היא התלהבה מהרעיון שתהיה קרובה לאביה ושאלה האם תוכל לראות אותו”, הוסיפה הולי.

האם ובתה התחילו להתאמן במרץ. המטרה הייתה להעפיל להר במהלך חופשת האביב של מונטנה מבית הספר. כל שבוע, במשך שישה שבועות, הן יצאו למסע רגלי בן ארבע עד שמונה שעות. אחרי שהולי ראתה את יחסה הרציני של מונטנה לאימונים, ועד כמה היא מצליחה בהם, היא הייתה בטוחה שבתה מוכנה.

ב-10 במרץ 2018 הן התחילו את הטיפוס על ההר, יחד עם מדריך ועוד 25 אנשי צוות תמיכה. הולי סיפרה שאף על פי שבמשך כל ששת ימי הטיפוס המפרכים ירדו בלא הפוגה גשמים ושלג, מונטנה אף פעם לא התלוננה. “כל יום שאלתי אותה אם היה לה קשה יותר, או קל, בהשוואה למה שציפתה, ובכל פעם היא ענתה, ‘קל יותר'”, סיפרה הולי.

ביום השישי, בסביבות השעה שמונה בבוקר, הן הגיעו לפסגה. כל הבגדים והחפצים שלהן היו רטובים מהגשם ומהשלג, אבל מונטנה הייתה מאושרת. “זה היום הנהדר ביותר בחיי”, היא אמרה. “כשהיא עמדה כך מעל לעננים, מונטנה הביטה לשמיים ובאמת נראתה מאושרת”, סיפרה הולי לחדשות פוקס.

מונטנה מופיעה כעת בספר השיאים של הקלימננג’רו, כילדה הצעירה ביותר שהצליחה לטפס לפסגה, אבל אולי חשוב יותר בשבילה, “כשסיימנו את המסע, היא הרגישה קרובה יותר לאביה. היא הגשימה את החלום, ולזה אין תג מחיר”, אמרה הולי.

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!