לגוגל יש תכניות גדולות יותר – לבנות עיר

תמונה: Sidewalk Labs

תמונה: Sidewalk Labs

באופן מעט דומה לוול-מארט, גם גוגל פונה לכיוון חדש, ודווקא לא טכנולוגי. היא מתחילה כעת להתעסק בבינוי ערים ובתשתיות שלהן.

קווייסייד (Quayside), ברצועת החוף של טורונטו, הוא אזור מיושן. כבר עשרות שנים, באמצעות לא מעט פרויקטים, מנסה העירייה לפתח אותו ואת האזורים הסמוכים לו ולהפוך אותם מאזורי תעשייה מיושנים לשכונות מגורים ומסחר שוקקות חיים. אבל שנים שהעניינים זזו לאט מאוד. אפילו החברה העירונית שהוקמה במיוחד לקדם את פיתוח האזור, Waterfront Toronto, לא הצליחה לשנות הרבה.

הם הבינו שבשביל מיזם כמו זה צריך לשנות צורת חשיבה. צריך לצאת מעמק הסיליקון

במארס 2017 החל המצב להשתנות. מכרז שפרסמה Waterfront Toronto קרא לחברות בנייה להציע כיצד יוכלו להפוך את קוויסייד, ששטחו כ-48 דונם, לשכונת מסחר ומגורים בת השגה.

במכרז השתתפו מגוון חברות קבלניות, מקצתן מקומיות, מהאזור, אחרות קנדיות וגם מספר חברות בין-לאומיות. ב-17 באוקטובר 2017, כשפורסמו תוצאות המכרז התברר שהזוכה, Sidewalk Labs, היא בעצם שחקן חדש לחלוטין במגזר הבנייה. היזמים מאחוריה הם לא אחרים מאשר לארי פייג’ וסרגיי ברין – מייסדי גוגל. אבל מדוע שענקי ההייטק האלו יפנו לתחום של בינוי ערים?

תמונה: Sidewalk Labs

תמונה: Sidewalk Labs

על הקמתה של Sidewalk Labs הם חשבו לראשונה בסביבות 2014, כשהתחילו להתעניין ולתהות כיצד תוכל טכנולוגיה להשפיע על הסביבה העירונית. במהרה הם הבינו שבשביל מיזם כמו זה צריך לשנות צורת חשיבה. צריך לצאת מעמק הסיליקון.

תמונה: Sidewalk Labs

תמונה: Sidewalk Labs

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!