המציאות כפי שלא ראינו אותה מעולם

“זו הפעם הראשונה שאנחנו משתמשים בתיאוריה מדעית כדי להוכיח שהמציאות שאנחנו רואים היא כולה אשליה”, טוען אחד משלושה חוקרים שמצאו דרכים יוצאות דופן לחקור את אחת השאלות הגדולות של האנושות

תמונת אילוסטרציה: Fotolia

תמונת אילוסטרציה: Fotolia

בתקופת המלחמה הקרה בין הגוש המערבי בהובלת ארה”ב, לבין הגוש המזרחי ובראשו ברה”מ, החלו לצאת שמועות שבברה”מ מאמינים בקיומה של מציאות שמעבר לחושים שלנו. יותר מכך, לפי השמועות, במשך שנים ערכו בברה”מ ניסויים בכוחות על טבעיים כמו ראייה למרחקים, ראיית העתיד וטלפתיה, כדי לגלות מה קורה בשטח האויב ולהשיג מודיעין. בממשל האמריקני נבהלו מהשמועות והחליטו שאסור להם לפגר במרוץ.

כך, החלו בשנות ה-70 בכירים בסי-איי-אי לערוך רשימה מקיפה של כל מה שידוע על מחקרים שנעשו בברה”מ (דוח הסי-איי-אי בנושא שוחרר לפרסום בשנת 2000). בין היתר נכתב בדוח שידוע על מחקרים שנעשו בברה”מ לשימוש בתקשורת טלפתית בקרב הקוסמונאוטים, בינם לבין עצמם, ובינם לבין אנשים על כדור הארץ.

כ-15 אחוז מהממצאים שלנו, מיותר מ-1,500 מבחנים, הם באיכות כל כך מעולה שאפשר לחשוב שהמציאו אותם, אבל למעשה הם נערכו בצורה קפדנית מאוד

סמוך לכתיבת הדוח ולאורך יותר משני עשורים, גופים שונים של הממשל האמריקני השקיעו 20 מיליון דולר בפרויקט מיוחד בשם “סטאר גייט”, שחקר האם באמת יש אנשים עם יכולות על טבעיות היכולים לחוות מציאות רחבה יותר: האם הם יכולים לראות את העתיד, למשל, מה יקרה בטורקיה בעוד שבוע, או “לראות מרחוק”, למשל, מה קורה במוסקבה. ואם אכן קיימות יכולות כאלה, האם הן יכולות לסייע באיסוף מידע מודיעיני ובפעולות צבאיות. ד”ר אד מאי, בהכשרתו חוקר בפיזיקה גרעינית, עמד בראש יחידת המחקר של סטאר גייט בעשור השני לקיומו – עד שנסגר ב-1995.

בראיון לאפוק טיימס סיפר מאי כיצד ניגש לנושא של בדיקת יכולות על טבעיות, כפי שכל פיזיקאי היה נוהג, “בחשדנות קיצונית”. אבל לאחר שיחד עם הצוות שלו הם ערכו כ-1,500 ניסויים במעבדה, דעותיו השתנו. “כשאתה עורך עוד ועוד ניסויים בתחום הזה, אתה רואה מקרים מעניינים מאוד שלא ניתן להסביר את כולם כמקריות”.

תמונה: Fotolia

תמונה: Fotolia

כדי להמחיש את דבריו, מאי מצטט את המקרה הידוע של ג’וזף מק’מונגל, שהיה אחד המשתתפים שנבדקו והופעלו בפרויקט “סטאר גייט”. לקראת סוף 1979 הוא הצליח לזהות, ממקום מושבו שבארה”ב, שהסובייטים מפתחים לחופי הים הבלטי את הצוללת הגדולה בעולם, וידע גם להעריך מתי תושלם הבנייה. בתחילה שללו גורמי מודיעין אמריקנים את השערותיו, אולם תצלומי לוויין שצולמו מספר חודשים מאוחר יותר אישרו באופן כמעט מלא את דיווחו. כשהוא פרש לגמלאות ב-1984, הוא קיבל את אות לגיון הכבוד.

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!